PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=780756}

Jack Ryan

7,4 10 693
oceny
7,4 10 1 10693
7,7 3
oceny krytyków
Jack Ryan
powrót do forum serialu Jack Ryan

Lewacka agitka

ocenił(a) serial na 7

Często takie własnie wrażenie wywołuje ten serial. Poza jakimiś oczywistymi bzdurami typu, że CIA do kontaktu z analitykami używa helikoptera zamiast komórki, czy Francuska policja najpierw strzela do bezbronnej dziewczyny potem pyta... to cały serial jest wielką lewacką agitką, po której macie tak wyprany mózg, ze chcecie sami przyłączyć się do ISIS ...

ocenił(a) serial na 6
robin2003

Masz rację. Ogólnie przekaz podprogowy to: "Islam to religia pokoju, a terroryści są źli przez białych"
-Jack ostrzega że Suleiman to nowy BinLaden, ale nie ma ani słowa o tym że to CIA szkoliło/finansowało go, już o wątpliwościach odnośnie 9/11 nie wspominając

-Jack pyta policjantki z francji czemu ktoś wykształcony z kasą zostaje terrorystą a ta mu odpowiada: "w USA każdy jest amerykaninem bez względu na kolor skóry, a we Francji tak nie jest" czyli to społeczeństwo jest winne terroryzmowi.

-Kiedy Jack i Greer jadą z tym przemytnikiem po żonę Suleimana, przemytnik narzeka że wcale nie jest zły, tylko urodził się w złym miejscu i gdyby urodził się w Cinncinati to on byłby dobry. Problem w tym że był alfonsem, mordercom z wyboru. To że ktoś się urodził w biednym regionie nie daje mu usprawiedliwienia do bycia bydlakiem-zwyrodnialcem.

-szef Jacka był wyznawcą Islamu ale po śmierci żony zrezygnował. Rozmawia o tym z imamem który daje mu koraliki - wg prawa szariatu za odrzucenie islamu powinien zostać stracony.

-motywacja Suleimana to też propaganda. Otóż ten wykształcony arab nie może dostać dobrej pracy w banku we francji i złości się że to przez jego kolor skóry, po czym idzie w miejsce publiczne zajarać blanta ze swoim bratem. Podchodzą ŹLI BIALI POLICJANCI i beszczelnie pytają co tam palili. Suleiman z bratem stawiają opór i mają przy sobie broń. Więcej nie wiemy, ale wydźwięk jest taki że ciężko mu było w życiu przez nietolerancyjnych białych fracuzów więc został terrorystą.

-przez cały serial nie ma nawet JEDNEJ wzmianki o wojnie z niewiernymi spowodowanej islamem. Niby mamy wydarzenia w kościele we francji, ale nie jest zaznaczone w żaden sposób że to wojna religijna.

-kobiety pyskują i stawiają się mężczyznom co jest nie do pomyślenia w islamie.

-uchodźcy z afryki to wg tego serialu same kobiety, dzieci i starcy :D

-biały żołnierz przylatuje z usa na tereny ISIS z torbą kasy do rodziny człowieka którego zabił z drona i wychodzi żywy

Pełno tu takich przekłamań, manipulacji

ocenił(a) serial na 6
dezertx

Zgadzam się. I jeszcze atak na bazę amerykańską w pierwszym odcinku kompletnie nieprawdopodobny. Gdyby tak łatwo było wysadzić bramę i strzelać do amerykańskich żołnierzy (a jeszcze w bazie, w której stacjonuje CIA) to już dawno Ameryka by zginęła na tej wojnie.

dezertx

oj, nawet takie nieskomplikowane seriale trzeba ogladac ze zrozumieniem. To podobne do czytania ze zrozumieniem.. Po tym co napisales, widac, ze nie wiele zrozumiales. Nic z tego co napisales nie mialo takiego przekazu. J
esli szukasz faktow, to polecam filmy i seriale dokumentalne, a nie fabularne. Kuzwa taki nawet w serialu sie lewactwa doszuka, rece opadaja.

ocenił(a) serial na 6
mizera_alicja

to że nie chcesz widzieć problemu to nie znaczy że go nie ma.
W filmach o Bondzie czy serii Mission Impossible bym się nie czepiał, ale tutaj mamy ewidentnie stylizację na pseudorealistyczny thriller szpiegowski.
Powiedz mi jakie były motywacje Suleimana w przejściu na stronę terroryzmu?

dezertx

Jego postrzeganie swiata zmienil pobyt w wiezieniu. To tam ktos mu mozg wypral. Trauma z dziecistwa w nim tkwila, ale pewnie gdyby nie trafil do wiezienia, nie zostalby terrorysta. Ale ten film nie sklania mnie do doglebnej analizy jego zachowania, to film, fikcja.. nie doszukuje sie problemu tam gdzie nie nalezy go szukac. Film jest swietnie zrobiony, gra aktorow na wysokim poziomie. I tu postawilabym kropke.

ocenił(a) serial na 6
mizera_alicja

Też doceniam całokształt, jednak sceny w banku ewidentnie świadczą o tym że wg scenarzysty przyczyną był rasizm białych francuzów

dezertx

Przed pierwszą wojną w zatoce, wg. CIA było na świecie 4000 terrorystów wszelkiej maści. Dziś jest ich jakieś 100x więcej. Jak myślisz co jest przyczyną?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
AJGOR_2

?? - Oj ty tak po wyglądzie,oceniasz każdego?

buterfly

Jesteś z prawicy, prawda? Normalny lewak zrozumiał by bez problemu, co miałem na myśli. Dzięki za pokazanie, o co mi chodziło w ostatnim zdaniu. Lepiej tego zobrazować się nie da :D
A jak tam paski na dresiku?

AJGOR_2

?? Jeżeli to cie ciekawi nie mam na sobie dresu ;)

Co do zobrazowania nie muszę tego robić, sam tym postem pokazałeś jak kwalifikujesz innych - Skoro każdego kibola zaliczasz jako nieuka, to naprawdę ci tylko współczuje ):

buterfly

Nie ciekawi mnie co masz na sobie. Ani twój sposób myślenia też mnie nie
interesuje.

AJGOR_2

Jeżeli cie nie interesuje to po co te pytania, czy jestem z prawicy i o paski na ubraniu ? ;)

Jednak jak widać bardzo cię to interesuje to odpowiem ci że bliżej mi do lewicy, nie podoba mi się jednak jak banalnie kwalifikujesz innych i to tyle w temacie.

buterfly

Ty się odezwałeś do mnie, a nie ja do ciebie. Pieprzysz głupoty, więc odpisałem. nic więcej.

AJGOR_2

Pieprzę głupoty? ;) - A jak mam nazwać twe zdanie o kibolach?

Widać żadnego dobrze nie poznałeś, skoro tak płytko ich oceniasz ;)

ocenił(a) serial na 6
buterfly

Daj spokój. Facet nie odniósł się merytorycznie, wrzuca wszystkich do worka z napisem Prawak Debil Ćpun.

"Dyskusji z głupim nie wygrasz, najpierw ściągnie Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem" ;)

dezertx

Oj dokładnie co prawda serialu nie oglądałem, wiec nie wypowiem się o ewentualnej propagandzie -Jednak kwalifikowane tak ludzi, uważam po prostu za krzywdzące ):

AJGOR_2

jednak lewactwo powinno zostać zdiagnozowane jako choroba psychiczna, bardzo trudna w leczeniu

AJGOR_2

Szczerze śmieszą mnie takie pajace jak ty :)

ocenił(a) serial na 7
mizera_alicja

Widać niektórzy lubią oglądać jednowymiarowe filmy. Terrorysta musi być pokazany jak krwiożerczy brudas. Wszelkie rozterki moralne powinny rodzić się w umysłach dzielnych białych rycerzy z CIA...

dezertx

Ja sobie dałem spokój po pierwszym odcinku. Mam alergie na politykę i propagandę :D

ocenił(a) serial na 10
RadoslawKamil

Niepotrzebnie mimo wielu oczywistych zakłamań (traktuję je trochę jak kina kryminalnego specjalnie chybione opisy zbrodni - by nikt nie naśladował, co wymusza polityka, to można sobie skorygować w głowie - tak apropo co do samych zbrodni nie jestem tak ciekawy) dobre kino akcji szpiegowskie. Może chodzi o zarażenie całego świata lewackimi ideami - łatwiej się go kontroluje - przywódcy i elity odseparowane od społeczeństw, nie sądzę, aby w USA byli tak naiwni ludzie i nie widzieli tych przekłamań.

ocenił(a) serial na 9
dezertx

Kiedy Jack i Greer jadą z tym przemytnikiem po żonę Suleimana, przemytnik narzeka że wcale nie jest zły, tylko urodził się w złym miejscu i gdyby urodził się w Cinncinati to on byłby dobry. Problem w tym że był alfonsem, mordercom z wyboru. To że ktoś się urodził w biednym regionie nie daje mu usprawiedliwienia do bycia bydlakiem-zwyrodnialcem." Polecam dokument o richardzie icemanie kłosińskim wady genetyczne, patologiczne wychowanie spowodowały że jego życie mogło się tylko potoczyć w złą stronę czasem tak jest że urodzisz się w złym miejscu o złej porze i to wpłynie na twoją przyszłość (rzadko tak bywa Ale się zdarza)

ocenił(a) serial na 6
pidzieciol

Iceman był psychopatom od urodzenia -tacy rodzą się z "trefnymi" mózgami i mają skłonności naturalne do przemocy i nie mają empatii a Suleiman kochał swoje dzieci itp więc to trochę co innego. Rozumiem twoje argumenty, ale jest róznica między kolesiem któremu puszczają nerwy jak Michaelowi Douglasowi w Upadku, a człowiekowi który na zimno zostaje terrorystą

dezertx

dzieki, to mi wystarcza zeby odpuscic ten serial

ocenił(a) serial na 6
fellas

Zobacz sobie, bo warto. Moimo całej propagandy pierwszy sezon trzyma poziom i ogląda sie przyjemnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones