PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=548378}

Luther

7,9 36 480
ocen
7,9 10 1 36480
7,7 14
ocen krytyków
Luther
powrót do forum serialu Luther

"Luther"

ocenił(a) serial na 8

Ten serial to coś niezwykle ekscytującego!!! Dlaczego sezonów jest tak mało i są takie krótkie?! Czekam na kolejne i żywię Nadzieję, że będzie tego więcej :) Wciąga niesamowicie!

użytkownik usunięty
namkueteba

jeszcze nie spotkałem się z brytyjskim serialem który miaqlby tyle odc w sezonie co jakis amerykański. Juz szwedzkie mają wiecej. A angole nawet jak rtobili swoja wersje wallandera z kenethem to podzielili sezony na 3 odc:D:D

ocenił(a) serial na 9
namkueteba

Mam nadzieję, że więcej nie będzie. Watki zostały rozwiązane, serial trzymał klasę. Kolejne odcinki musiałyby temu zaprzeczyć.

Nie miej nadziei na Powtórzenie. Nic dwa razy się nie zdarza. Marzenia o stałości chwili prowadzą na manowce.

ocenił(a) serial na 10
namkueteba

Chyba lepiej obejrzeć jeden NAPRAWDĘ świetny odcinek niż takich kilka "upychaczy", które amerykańce wpychają do swoich seriali na siłę?

ocenił(a) serial na 8
yarex12

zgadam się,wybaczam te 3 sezony w ciągu trzech lat po 4 odcinki za chociażby ten ostatni odcinek.

ocenił(a) serial na 8
namkueteba

Macie racje, dobrze, że się tak skończyło. To było świetne zakończenie, więc jaki teraz serial polecacie?

ocenił(a) serial na 10
namkueteba

Sądzicie, że to już koniec Luthera?

ocenił(a) serial na 8
arsimos

ja mam nadzieję, że jeszcze nie :(

ocenił(a) serial na 6
arsimos

Tak. BBC już to potwierdziło. Luther zakończy się na 3 sezonach.
Ale planowany jest spin-off serialu - będzie się skupiał na losach Alice Morgan.

ocenił(a) serial na 8
MrJigssaw

B. dobry wybór, Alice M. jest tutaj jedną z najbardziej barwnych postaci. Kto wie może teraz Luther będzie grał z Alice a nie Alice z Lutherem? :D

ocenił(a) serial na 6
namkueteba

Zależy jakiego szukasz - czy ma być kryminalny, jaki ma mieć format i czy musi być brytyjski?
Ja sporo siedzę w kryminałach, thrillerach itp., więc podaj kryteria, coś dla Ciebie znajdziemy. ;P

ocenił(a) serial na 8
MrJigssaw

Triller :) rewelacyjne. Kraj nie ma znaczenia choć przyznam, że amerykańskie średnio kręcą. Psychologiczne też są świetne. Czekam na propozycje :P

ocenił(a) serial na 6
namkueteba

Good Cop, Wire in the blood - mroczne i bardzo brytyjskie. ;)
El internado - hiszpański thriller, 7 sezonów.

ocenił(a) serial na 6
namkueteba

Jeśli chodzi o thrillery. Koniecznie obejrzyj też filmy z serii "Mesjasz":

"Mesjasz: Pierwsze ofiary" oraz "Mesjasz - Sąd ostateczny"

Są na filmwebie więc możesz od razu spojrzeć. Opowiadają historie seryjnych zabójców - wszystko brutalne, z klimatem Londynu, świetnie zagrane a w jednym i drugim filmie tożsamość mordercy wymiata.
To taki filmo-serial.

ocenił(a) serial na 9
MrJigssaw

rowniez prosze o jakies typy. ciezkie, psychologiczne kryminaly. najlepiej angielskie, uwielbiam ich akcent;]

ocenił(a) serial na 7
Busz90

Shadow line - choć trudno w to uwierzyć lepszy od Luthera.

ocenił(a) serial na 9
vikidindus

Shadow line oglądałem, naprawdę dobry serial.
ale dzięki;)

ocenił(a) serial na 6
Busz90

Jeśli chodzi o psychologiczne kryminały - zdecydowanie "Waking the Dead" (Budząc zmarłych) i "Wire in the blood" (Żądza krwi). Praktycznie każdy odcinek tych seriali opowiada historię seryjnego zabójcy, są mroczne, brutalne, odważne. ;) I oczywiście typowo brytyjskie.

ocenił(a) serial na 9
MrJigssaw

tych dwóch pozycji nie widziałem, dzięki na pewno sprawdzę!

ocenił(a) serial na 6
Busz90

Dodatkowo z angielskich polecić Ci mogę jeszcze: "Midsomer murders" i "Silent witness". Ona kręcone są od lat 90 aż do teraz więc sezonów i odcinków nawał.
I gorąco polecam ci też dwa angielskie filmy dwu-częściowe - Mesjasz: Pierwsze ofiary i Mesjasz: Sąd ostateczny. Rewelacyjne thrillery o seryjnych zabójcach z zakończeniami przyprawiającymi o zawrót głowy! Z ręką na sercu musze ci powiedzieć że to najlepsze angielskie thrillery jakie kiedykolwiek widziałem. Amerykańskie nawet się nie umywają!!!

Sam zresztą sprawdź:

http://www.filmweb.pl/film/Mesjasz%3A+Pierwsze+ofiary-2001-233005#

http://www.filmweb.pl/film/Mesjasz%3A+Sąd+Ostateczny-2008-511859#

Są też inne odcinki tego filmo-serialu, ale te dwa najlepsze.

ocenił(a) serial na 8
MrJigssaw

Ja zacznę po kolei :) Moje L4 szybko się nie skończy więc mam co robić kiedy tak kwitnę w łóżku. Dzięks za podpowiedzi.

ocenił(a) serial na 8
namkueteba

Jak podobał się Tobie to polecam inne świetne seriale kryminalne:
Twin Peaks, The wire, The Shield, Breaking Bad, Sherlock, The Killing, True Detective, Fargo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones