PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=770836}

Ostre przedmioty

Sharp Objects
7,7 51 676
ocen
7,7 10 1 51676
7,4 18
ocen krytyków
Ostre przedmioty
powrót do forum serialu Ostre przedmioty

Jesteś właśnie po przeczytaniu powieści i bardzo się cieszę, że powstaje serial. Po sukcesie Wielkich kłamstewek, liczę że, będzie to miniserial, nie wyobrażam sobie kontynuacji Ostrych przedmiotów, choć nie ukrywam, że byłoby to możliwe, ale po co? Mniejsza z tym.

Mam nadzieję, że twórcy dodadzą coś od siebie, bo intryga nie była jakaś wystrzałowa, podejrzanych było wielu, ale skupiło się to na 5 osobach.

Cieszę się, że to Amy Adams zagra Camille, ale mam nadzieję, że trochę się zmieni do tej roli.

filmowy_laufer

Kiedy premiera? Wiadomo? Właśnie zaczynam książkę i już jestem ciekawa filmu :) heh

pmkfsaa

Właśnie nie znalazłem premiery, ponoć zdjęcia zaczęły się w marcu tego roku, więc pewnie pojawi się jesienią.

Oj zazdroszczę początku książki, wszystko wydaje się wydaje takie proste i banalne :)

pmkfsaa

Z najnowszych wieści wynika, że premiera prawdopodobnie w czerwcu 2018 roku.

filmowy_laufer

Tam miało być oczywiście Jestem :)

filmowy_laufer

Ma być kontynuacja "Wielkich kłamstewek". Ja tam się cieszę, bo to świetny serial. Jednak mam nadzieję, że nie zrobią z niego tasiemca na 5 sezonów, zwiększając co sezon liczbę odcinków. 3 sezony po te 7 odcinków by mogły wyjść dobre.

ocenił(a) serial na 8
Patianna

HBO zazwyczaj produkuje dobre seriale

ocenił(a) serial na 5
filmowy_laufer

Też jestem podekscytowana. Adams może dać radę, trzymam kciuki. Oby wyszło lepiej niż Dark Places.

ocenił(a) serial na 9
filmowy_laufer

Ja też nie mogę się doczekać. Książkę pochłonęłam w jeden dzień i przez parę dni nie mogłam sięgnąć po nic innego, tak mi zapadła w pamięci. Myślę, że Amy Adams jest bardzo dobrym wyborem.

ocenił(a) serial na 8
filmowy_laufer

Również czekam. Mam nadzieję, że zrobią tylko jeden, max. dwa krótkie sezony, bo zupełnie bez sensu byłoby przeciągać tę historię.

filmowy_laufer

Ja również wyczekuję. Liczę na podobnie złożony z wielu emocji bohaterów serial jak w przypadku Big Little Lies (polecam również książkę według mnie ekranizacja wręcz idealna dokładna 1:1)

ocenił(a) serial na 9
filmowy_laufer

Brzmi ciekawie. Po 'Gone girl' wszystko na podstawie Flynn uważam za potencjalny kop w jaja :) Ale co mają z tym wspólnego 'Big little lies'?

michal.2907

Chodziło mi wtedy o formę Big Little Lies, krótka 7-odcinkowa historia, skrupulatnie opowiedziana z polotem, tyle odcinków było wystarczające, historii nie przeciągnięto niepotrzebnie. To że tworzy się 2 sezon to już inna sprawa, wtedy o tym nie wiedziałem.

ocenił(a) serial na 6
michal.2907

Ten sam reżyser.

ocenił(a) serial na 9
filmowy_laufer

Oglądałeś 'Dark places' z Theron na podstawie Flynn? Co sądzisz. O książce, o filmie, o adaptacji albo o wszystkich naraz :)

michal.2907

Nie, nie. Nie oglądałem ani nie czytałem książki. Gone Girl oglądałem i czytałem. Książka była dobra, film majstersztyk, ale to już ze względu na świetną reżyserię Finchera i fakt, że scenariusz pisała sama autorka. Wiedziała więc, które treści może spokojnie pominąć, które zmienić, więc wyszło to wybornie i jako adaptacja wypada rewelacyjnie, bo oddaje ducha książki, Ale z kolei jak film mógł nie oddawać, skoro tworzyła go sama autorka książki :)

ocenił(a) serial na 6
michal.2907

Oglądałam Mroczny zakątek i szczerze powiedziawszy nie urwało mi tyłka pomimo Charlize, a sama intryga była baaaardzo naciągana. W Zaginionej dziewczynie tak jak @mikolajkleczaj wspominał mieliśmy świetnego Finchera i diaboliczną Rosamund Pike, którą naprawdę ciężko przebić pod względem charakterów od Flynn - Libby Day mało wyrazista, a z kolei Camille po obejrzanym przeze mnie pilocie to mniej charyzmatyczna wersja Rachel z Dziewczyny z pociągu. Jakoś czuję się dziwnie znużona po godzinie z nią na ekranie, ale może jeszcze zaskoczy bardziej pozytywnie, dopiero pierwszy epizod.

kokonamaroko_x

Też miałam takie wrażenie, z tą Rachel.
Kolejna pijaczka z nowych bestsellerów to babka z Kobiety w oknie, chyba już się kręci serial czy tam film. Tam dodatkowo główna bohaterka jest też uzależniona od innych środków.

ocenił(a) serial na 6
niunia123_filmweb

Przelewanie alkoholu do plastikowego kubka najwidoczniej dotyczy wszystkich alkoholików. I okeeej, rozumiem ten problem, ale po prostu postaci takich jak Camille/Rachel/Libby/Kobieta w oknie (słyszałam o ekranizacji, nie zsiadamy z karuzeli, bo to się dobrze sprzedaje) jest od zatrzęsienia. Nic szczególnie odkrywczego i przykuwającego uwagę (leki + wódka + pijackie mary), nie ma jednak co skreślać na wstępie, może jedynie nam się już przejadł obraz standardowej postaci zjechanej przez los w kryminałach D:

kokonamaroko_x

Nie skreślam na wstępie, skoro obejrzałam jeden odcinek, zobaczę, jak się rozwinie dalej akcja. Tyle że po prostu mam wrażenie, że ostatnio w thrillerach/kryminałach ciągle wałkowany jest jeden schemat z kobietą/dziewczyną jako główną bohaterką.

kokonamaroko_x

https://m.imdb.com/news/ni62113523?ref_=m_tt_nwr_3

Adams zagra główną bohaterkę Kobiety w oknie

ocenił(a) serial na 6
niunia123_filmweb

Będzie co porównywać :D:D:D:D

ocenił(a) serial na 8
michal.2907

Film trochę skopali, spodziewałam się czegoś mocnego, a wyszedł średni, bezbarwny produkcyjniak jakich wiele. Poza tym widać, że jest bardzo pocięty, scena goni scenę, nie ma miejsca na oddech, bo film krótki, a książka była przecież całkiem gruba. Liczę na to, że ktoś zekranizuje Mroczny zakątek jeszcze raz, najlepiej w formie serialu. I do główniej roli wybierze naprawdę niską aktorkę, Charlize Theron gra dobrze, ale strasznie mi nie pasowała do tej roli.

filmowy_laufer

może ktoś streścić książkę?

mrs robinson

http://magicznyswiatksiazki.pl/recenzja-ostre-przedmioty-gillian-flynn/
http://horror.com.pl/books/recka.php?id=452

Mam nadzieję, że pomogłem:-)

ocenił(a) serial na 5
filmowy_laufer

Specjalnie przeczytałam książkę przed serialem, żeby móc oglądać. Na razie jest okej, zobaczymy co będzie dalej.

ocenił(a) serial na 6
ziaba933

ja przeczytałam po obejrzeniu kilku odcinków - koniecznie chciałam poznać zakończenie - dla mnie serial lepszy od książki.

ocenił(a) serial na 7
ziaba933

Boję się przeczytać książkę żeby się nie denerwować.Na razie serial mi się podoba.

ocenił(a) serial na 9
filmowy_laufer

Czekasz dalej? Bo już 2 odc są dostępne. Teraz to serial czeka na ciebie.

michal.2907

Oglądam seriale zazwyczaj sezonami (oprócz chyba Gry o tron bo tu zawsze ciekawość bierze górę), więc czekam aż wyjdzie całość ;)

ocenił(a) serial na 5
filmowy_laufer

Dla mnie serial OSTRE PRZEDMIOTY to srogie rozczarowanie, po lekturze książki dochodzę do wniosku, że ten serial jest, z braku innych słów, babski. Ksiażka była męska. Żadnego kroku wstecz, wszystko na wierzchu.

AutorAutor

Serial może i babski, nie ma co go porównywać do książki, bo tam był kompletnie inny klimat. Patrzyłem na serial już jako na inną historię, pewną odrębność, w ten sposób jest wg mnie całkiem dobry. Gdybyśmy patrzyli na wszystko przez pryzmat oryginału to wiele produkcji moglibyśmy nazwać dnem, bo autorzy w żaden sposób nie próbowali oddać tego co było w książce. Ale chyba nie o to zawsze chodzi.

ocenił(a) serial na 5
filmowy_laufer

Atmosferę i przesłanie jednak powinno się próbować odwzorować.

Książka jest męska, mocna, pikantna, żadnego kroku wstecz, wszystko na wierzchu. Serial z tego względu uważam za przeestetyzowany. W książce gwałt to gwałt, zabójstwo to zabójstwo. Bez owijania w bawełnę.


Moje ulubione fragmenty:

"Nie należę do tych reporterów, którzy rozkoszują się rozgrzebywaniem cudzej prywatności. Przypuszczalnie z tego powodu jestem drugorzędną dziennikarką."

"...dzieci zdawały się unosić w powietrzu niczym duchy uwięzione w otchłani pomiędzy niedołęstwem a głupotą. Ładna dziewczynka była jeszcze w miarę, ale jej podobnej do prosiaka młodszej siostrze pisany był marny seks i objadanie się słodyczami."

"Kathy mówiłaby przez cały czas, jak zwykle. Jest osobą, która woli czytać na głos drogowskazy, niż znieść milczenie.
Jeśli jej mąż to ten sam stary Bobby, to jest to cichy, lecz uprzejmy facet o nielicznych zainteresowaniach (...) Jeszcze w liceum zbierał kopyta wszystkich zastrzelonych przez siebie jeleni. Zawsze nosił w kieszeni najnowszą ich parę, wyciągał je i bębnił po każdej twardej powierzchni, jaką miał pod ręką. Miałam wtedy wrażenie, że to alfabet Morse'a martwych jeleni, spóźnione wołanie o pomoc nadawane przez przyszłą sztukę dziczyzny."

"-Piąta klasa. Dwaj chłopcy osaczyli dziewczynę na dużej przerwie i kazali jej wepchnąć sobie kawałek kija.
-Wbrew jej woli? Zmusili ją?
-To były łobuzy, kazali jej i się zgodziła.
-A ty widziałaś to, czy o tym słyszałaś?
-Kazali kilku z nas patrzeć na to. A kiedy nauczyciel się dowiedział, musieliśmy przeprosić.
-Tę dziewczynkę?
-Nie, ona też musiała przeprosić, całą klasę. "Młode damy muszą panować nad swoim ciałem, ponieważ chłopcy tego nie potrafią."

"-Kiedyś dziewczyna z 8 klasy upiła się na imprezie licealistów i 4 albo 5 chłopaków z drużyny futbolowej uprawiało z nią seks na oczach wszystkich.
-Czy zawiadomino policję?
-Oczywiście nie.
-Jestem zaskoczony, że nie kazano jej przeprosić za to, że pozwoliła się zgwałcić. Ósma klasa...
-Czyli w tym wieku uważane to jest za gwałt?
-W każdym wieku.
-A gdybym dziś wieczorem za dużo wypiła, urwałby mi się film i uprawiałabym seks z 4 facetami, to czy byłby to gwałt?
-(...)z etycznego punktu widzenia, do cholery, tak.
-Jesteś seksistą.
-Co?
-Jesteś seksitą. Niedobrze mi na samą myśl o tych wyzwolonych lewicujących mężczyznach, którzy dyskryminują kobiety pod pozorem chronienia ich przed dyskryminacją.
-Mogę cię zapewnić, że nie robię nic takiego.
-W moim biurze pracuje jeden facet-wrażliwy. Kiedy nie dostałam awansu, proponował, żebym wniosła pozew o dyskryminację. Nie byłam dyskryminowana, okazałam się kiepską dziennikarką. A czasem pijane kobiety nie są gwałcone, tylko po prostu dokonują głupich wyborów. A opinia, że zasługujemy na specjalne traktowanie, kiedy jesteśmy pijane, ponieważ jesteśmy kobietami, i dlatego trzeba nas niańczyć, jest według mnie obraźliwa."


"-Chciałbym cię zobaczyć, kiedy miałaś 16 lat. Niech zgadnę. Byłaś jak ta szalona córka pastora. Uroda, majątek i rozum(...) Wyobrażam sobie jak tam siedziałaś - wskazał na połamane ławki otaczające boisko - i spijałaś chłopaków.
Najmniejsze z wykroczeń, jakie popełniłam w tym parku. Tu właśnie po raz pierwszy się całowałam i obciąg... Kiedy miałam 13 lat, kapitan drużyny baseballowej wziął mnie pod swoje skrzydła, a potem pomiędzy drzewa. Nie chciał mnie pocałować, dopóki go nie zaspokoiłam. A potem też nie chciał z uwagi na to, gdzie były moje usta. Młodzieńcza miłość. Niedługo potem była moja dzika noc na piłkarskiej imprezie (...) 8 klasa, 4 chłopaków. Miałam wtedy więcej ruchu niż w ciągu następnych 10 lat. Poczułam jak na moim biodrze nabrzmiewa słowo bezwstyd."


"Szuflada wysunęła się na jakieś 2 cm i utknęła. Moja matka zamknęła ją na kłódkę. Kilka razy szarpnęłam za uchwyt i usłyszałam srebrzysty brzęk ostrzy obijających się o siebie. Jak rozdrażnione metalowe ryby (...) przy drzwiach rozległ się łagodny dźwięk dzwonka (...) Czułam się tak, jakbym została przyłapana na masturbacji."


"Świnie mojej matki były faszerowane chemikaliami, aż stawały się pulchne i zarumienione jak pękające wiśnie, a ich nogi nie potrafiły utrzymać zwałów soczystego mięsa."


"Brad Brucker (...) okazywał się przystojny, gdy przyjrzało mu się wystarczająco długo i miał fiu... rozmiarów mojego palca serdecznego. O tym przekonałam się osobiście, dokonując nieco machinalnej wymiany płynów na 1 roku studiów. Najwyraźniej jednak ten jego drobiazg działał bez zarzutu - Katie była w pierszym trymestrze 3 ciąży."


"Pościel i ręczniki były zawsze zmieniane tutaj codziennie, w piwnicy nieustannie działała pralnia (...) Świeża i czysta pościel miała sprawić, że zapomnimy o wszystkich wydzielinach i wilgotnych zapachach, jakie wydają nasze ciała. Byłam na studiach, kiedy uświadomiłam sobie, że podoba mi się zapach seksu.
Weszłam pewnego ranka do sypialni swojej przyjaciółki po tym, jak jej chłopak minął mnie w pośpiechu, uśmiechając się półgębkiem i chowając sobie skarpetki do tylnej kieszeni spodni. Leżała bezczynnie w łóżku, naga i spocona, a spod prześcieradła wystawała jej goła stopa. Ten słodkawy mulisty zapach był czysto zwierzęcy, jak najgłębszy zakątek jaskini niedźwiedzia. Dotąd ta żywotna woń nocy była mi prawie obca. Z moim dzieciństwem najbardziej kojarzył mi się zapach wybielacza."


"Amma wstała i spoglądając na Johna, nacierała olejkiem do opalania swoje ramiona i piersi. Wsuwała sobie dłonie pod bikini i patrzyła jak John się jej przygląda. John nie reagował, jak dziecko po 6 godzinach oglądania telewziji.
Im lubieżniej Amma nacierała ciało, tym bardziej zdawał się obojętny. Jeden z trójkątów jej stanika przekrzywił się, odsłaniając pełną pierś. 13 lat, pomyślałam sobie, a czułam, jak przenika mnie podziw dla tej dziewczyny. Kiedy było mi smutno, zadawałam sobie rany. Amma raniła innych ludzi. Kiedy chciałam zwrócić na siebie uwagę, podporządkowywałam się chłopcom: rób co chcesz, bylebym ci się podobała. Seksualne propozycje Ammy zdawały się przybierać formę agresji. Jej smukłe nogi, szczupłe nadgarstki i wysoki dziecinny głos były jak wycelowana broń. Rób, ch chcę, a może mi się spodobasz."


"Stara dobra Katie Lacey (...) i jej córeczki (...) nienagannie wystrojone i gotowe, by rządzić innymi przedszkolakami. Nauczyły się od swojej mamy szczególnego okrucieństwa wobec brzydkich dziewczynek, biednych dziewczynek i takich, które chcą, by je zostawić w spokoju. Zbyt wysokie wymagania."


"Moja droga Camille, pięknej dziewczynie wszystko ujdzie na sucho(...) Pomyśl o tych wszystkich rzeczach, które zrobili dla ciebie chłopcy przez te wszystkie lata, a których nigdy by nie robili, gdybyś nie miała takiej buźki."


"-On tego nie zrobił, jestem absolutnie pewna, że on tego nie zrobił.
-Naprawdę? Czy właśnie o tym dyskutowaliście, kiedy ci wsadził?
Dobrze, niech się wścieka, pomyślałam. To mogę znieść. Lepsze to niż rozpacz z twarzą w dłoniach."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones