SerialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Serial

Seven Worlds, One Planet

2019 57 min.
8,8 215
ocen
8,8 10 1 215
206
chce zobaczyć
{"id":"842300","linkUrl":"/serial/Siedem+%C5%9Bwiat%C3%B3w%2C+jedna+planeta-2019-842300","alt":"Siedem światów, jedna planeta","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/23/00/842300/7914781.2.jpg"}
Miliony lat temu niewyobrażalne siły rozerwały skorupę Ziemi dając początek siedmiu nadzwyczajnym kontynentom. Dokument przybliża te oddzielne światy, z niepowtarzalnym klimatem, ukształtowaniem terenu oraz wyjątkowymi przedstawicielami fauny i flory.
{"seasons":[1]}
7
{"newestEpisodes":{"link":"/serial/Siedem+%C5%9Bwiat%C3%B3w%2C+jedna+planeta-2019-842300/episode/--seasonNumber--/list"},"bestSeasons":{"ajax":"/iri/ajax/bestSeasons/842300","link":"/serial/Siedem+%C5%9Bwiat%C3%B3w%2C+jedna+planeta-2019-842300/seasons/ranking"},"bestEpisodes":{"ajax":"/iri/ajax/bestEpisodes/842300","link":"/serial/Siedem+%C5%9Bwiat%C3%B3w%2C+jedna+planeta-2019-842300/episode/ranking"}}
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić
Jeszcze nikt nie dodał obsady i twórców do tego serialu. Dodaj ich i współtwórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie!
Dodaj obsadę i twórców
[]

Miliony lat temu niewyobrażalne siły rozerwały skorupę Ziemi dając początek siedmiu nadzwyczajnym kontynentom. Każdy z nich jest oddzielnym światem, z niepowtarzalnym klimatem, ukształtowaniem terenu oraz wyjątkowymi przedstawicielami fauny i flory. Program z narracją Sir Davida Attenborough (w polskiej wersji Krystyna Czubówna),Miliony lat temu niewyobrażalne siły rozerwały skorupę Ziemi dając początek siedmiu nadzwyczajnym kontynentom. Każdy z nich jest oddzielnym światem, z niepowtarzalnym klimatem, ukształtowaniem terenu oraz wyjątkowymi przedstawicielami fauny i flory. Program z narracją Sir Davida Attenborough (w polskiej wersji Krystyna Czubówna), ukazuje jak na obszarze każdego z nich kształtowały się niepowtarzalne formy życia. Ujawnia także niezwykłe, nieznane dotąd zachowania zwierzęcych mieszkańców wszystkich kontynentów, od spalonych słońcem równin Afryki po skute lodem wody otaczające Antarktydę. BBC Earth po raz pierwszy zrealizowało serię bazującą na siedmiu kontynentach w momencie, gdy bioróżnorodność każdego z tych kontynentów znajduje się w jego szczytowym punkcie. Dotychczas w programach przyrodniczych świat natury dzielony był według rodzajów siedlisk, podział na kontynenty to zupełnie nowy sposób patrzenia na planetę. Seria składa się z siedmiu odrębnych filmów, ponieważ każdy kontynent ma swoją tożsamość, swoje cechy charakterystyczne i swoją unikalną przyrodę. Serial jest hołdem dla różnorodności form życia, ale ma także na celu ukazanie wielu wyzwań stojących przed zwierzętami we współczesnym świecie zdominowanym przez człowieka. Opowiadając te nieznane i niespodziewane historie z życia zwierząt, pragniemy ujawnić fundamentalną prawdę o tym, co sprawia, że każdy z naszych siedmiu światów jest całkowicie wyjątkowy.

studio
BBC America (koprodukcja) / BBC Natural History Unit (NHU) / BBC Studios & Post Production / Więcej...
inne tytuły
Terra X: Sieben Kontinente - Ein Planet (pełny tytuł) Niemcy
Sieben Kontinente - Ein Planet Niemcy
Więcej...
Zdjęcia trwały 4 lata, nakręcono ponad 2000 godzin materiału na 7 kontynentach i w ponad 40 krajach.
  • Podobne produkcje do "Siedem Światów, Jedna Planeta"

    Frathis

    Na stronie poświęconej innej serii dokumentalnej, znajduje się wątek, zbierający większość interesujących produkcji przyrodniczych. Dla zainteresowanych podaję link: https://www.filmweb.pl/serial/ Planeta+Ziemia-2006-329991/dis cussion/podobne,2028861

    2
    Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.