6,2 185
ocen
6,2 10 185
125
chce zobaczyć
{"type":"film","id":797805,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/Frankie+Drake+Mysteries-2017-797805/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Sprawy Frankie Drake
  • Za jednym z portali: "Prywatna agencja detektywistyczna Drake jest jedyną prywatną agencją detektywistyczną w Toronto, której zespół bierze sprawy, których policja nie chce. Poza tym, pierwszą w historii kobiecą agencją detektywistyczną w Toronto
    W rolach głównych: Lauren Lee Smith ("Kształt wody"), jako prywatna detektyw Frankie Drake i Chantel Riley ( "Zwycięzca"), jako Trudy, jej współpracownica, Laurence Fox ("Zakochana Jane")."

  • pogodno_2 cytuje Telemagazyn: Toronto, lata 20. XX w. Jedyna w mieście agencja detektywistyczna prowadzona przez kobiety bada zagadki, z którymi nie radzi sobie policja. W czasach przemian społecznych płeć okazuje się największym atutem dwóch pań detektyw, które buntują się przeciwko konwenansom.

    Sprawy, którymi się zajmują, dotyczą wszystkich środowisk Toronto — od chórów kościelnych przez świat pierwszych produkcji kinowych po domy i eleganckie przyjęcia najbogatszych ludzi w mieście. Frankie i Trudy kochają przygody, przez co często miewają kłopoty, z których jednak zawsze potrafią się wykaraskać. Czy świat pierwszej połowy XX w. jest gotowy na zupełnie nowe podejście do pracy detektywa?

    Serial został wyróżniony nagrodą Sandi Ross Award, przyznawaną za promowanie równości płci, różnorodności i tolerancji. Jury nagrody podkreślało znaczenie silnych, kobiecych postaci bohaterek i zróżnicowanego sposobu opowiadania historii.

  • typisb Zdecydowanie można looknąć ;)