PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=540333}
5,7 14 397
ocen
5,7 10 1 14397
Szpilki na Giewoncie
powrót do forum serialu Szpilki na Giewoncie

Polski "Przystanek Alaska"? Takie porównanie to po prostu profanacja tego kultowego serialu.
Postanowiłam dać szansę "Szpilkom..." bo lubię seriale opierające się na schemiacie: z wielkiego
miasta na odludzie, odnajdywanie siebie dzięki konforntacji z ludźmi o innej mentalności oraz
kontaktowi z naturą. To właśnie lubiłam w "Przystanku Alaska" i w "Man on Trees".

Pomyslałam też, że taka promocja przyda się podupadającej legendzie Zakopanego. Jako, że bardzo
lubię wpadać tam zarówno w lecie jak i zimą miło będzie sobie przypomnieć widoczki na nasze
piękne Tatry.

Niestety to co zobaczyłam wczoraj to była chyba parodia czegoś, czym miało być.
Z góry zaznaczam że nie wytrzymałam do końca. Fabuła do bulu tendencyjna, tak głupia że aż
nieprawdopodobna. Gra "aktorska" bardzo słabiutka, jakby aktorzy sami nie wiedzieli o co chodzi.
Tyle paradkosów, niedorzeczności i sztucznej, drewnianej aktorszczyzny to jeszcze w żadnym serialu
tvn-owiskim chyba nie było.

Główna bohaterka, za bycie molestowaną przez kolegę z pracy zostaje wydalona do oddziału
w Zakopanym gdzie trafia do chatki rodem z tatrzańskiego skansenu, w którym gosposia ubrana
jest w strój ludowy i serwuje kwaśnicę i oscypki. W dodatku zakupy robi na Krupówkach i nie jeździ
taksówkami, bo jak się dowiadujemy taksówki to w Zakopanym "nowość". Na dworcu główną bohaterkę
wita góralska kapela a zakochany góral zasuwa niezrozumiała góralszczyzną bo przecież jak to może
być że mieszkańcy Zakopanego mówią po polskiemu a nie po górlaskiemu??

Cały dowcip i inteligencja ogarnicza się do tekstów : "będzie miał dziurę w dupie", postać głównej
bohaterki zarysowana w sposób tendencyjy nie wzbudza żadnych emocji poza irytacją, szczegónie kiedy
nazywa kwaśnicę kadzielnicą albo wymiotuje na widok oscypka (co jest według mnie antyreklamą
Zakopanego)...

Temat schrzniony, drugiej sznasy nie będzie.

waragpi_groagpi

Z przyzwyczajenie rzucasz mięchem w TVN? Bo wiesz, to nie serial TVNu a Polsatu. Palnęłaś faila.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones