PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=90364}

Tajemnice Smallville

Smallville
7,1 36 052
oceny
7,1 10 1 36052
6,8 4
oceny krytyków
Tajemnice Smallville
powrót do forum serialu Tajemnice Smallville

Opinie na temat...

ocenił(a) serial na 8

Czy wy też macie niedosyt co do finałowych 2 odcinków???

bartos1992

Ja mam niedosyt z takiego powodu, że Wellingowi strasznie nie pasował oryginalny strój Supermana. Z tą planetą DarkSeida też trochę przesadzili, ale w ostatecznym rozrachunku ujdzie.

ocenił(a) serial na 8
qoobab

Mnie troszke zdenerowowało uśmiercenie Tess, ale to chyba było konieczne...

użytkownik usunięty
qoobab

Ale, nie pasował według kogo..?

Przede wszystkim według mnie, ale wiem, że nie jestem osamotniony w swoim zdaniu, bo gadałem z paroma osobami, które miały podobne odczucia.

użytkownik usunięty
qoobab

Nie wiem, być może się nie znam.. Ale, jeśli mógłbyś swoje zdanie sprecyzować to, co konkretnie tutaj nie pasuje?

http://4.bp.blogspot.com/-lDMVamLuhm8/UuHIbjjA40I/AAAAAAAACA0/34FxSaqvbtk/s1600/ superman.jpg

http://1.bp.blogspot.com/-5Ufa6jR68fY/TzSTM3P4cfI/AAAAAAAAAD8/zTOJ-qMJW38/s1600/ SVs11%20supersuit%20image%202a.jpg

http://fc09.deviantart.net/fs70/f/2012/222/3/3/smallville_season_11_superman_sui t_by_kyomusha-d5ajeai.jpg

http://2.bp.blogspot.com/-h6e-TRdl-4U/Tc6wG9UaVjI/AAAAAAAAAec/hEdxvC2eaag/s1600/ Tom+Superman.png

http://fc00.deviantart.net/fs71/f/2010/273/5/f/tom_welling_as_superman_by_tildem l-d2zs21j.jpg

A wiesz o tym, że wszystkie przesłane przez ciebie grafiki to tzw. fanarty? Welling ma wszędzie "wfotoszopowaną" buźkę w strój Supermana i wszystkie są wymuskane w jak największym stopniu, aby się wszystko zgadzało. Prześlij mi jego zdjęcie w stroju z serialu to pogadamy ;)

użytkownik usunięty
qoobab

W jakich ty czasach żyjesz..? ;) Już od dawna jakbyś nie wiedział, nie tylko grafiki są komputerowo przetwarzane, ale również większość scen z praktycznie wszystkich serialów oraz filmów z gatunku Sci-fi, także wiesz... o.O

A co do jego zdjęć prosto z serialu, to twoim zdaniem, takie np. się kwalifikują, czy też nie?

http://img61.imageshack.us/img61/2355/clark11jg8.png

http://comic-con-2013.com/wp-content/uploads/5d92f_comic_ClarkCostumeFixed.jpg

http://i3.photobucket.com/albums/y53/darkzombiemutt/Welling-Returns.jpg


100% pewności nie mam, ale wydaję mi się jednak, że w większym stopniu, pochodzą one z planu zdjęciowego..

Czy ty w ogóle oglądałeś ten serial?

użytkownik usunięty
qoobab

W przeciwieństwie do ćjebje, owszem.

Gdyby tak było, to wiedziałbyś, że kolejna porcja przesłanych przez ciebie zdjęć wcale nie pochodzi z planu.

użytkownik usunięty
qoobab

Może niekoniecznie z "planu", aczkolwiek moim zdaniem, miejsce pierwszego to stodoła, drugiego tak samo, zaś trzeciego, wygląda mi to na miejsce rozmów Clarka, ze sztuczną świadomością Jor-Ela.

Jest tak, czy nie?

Co do skomentowanych przez ciebie pierwszego i drugiego to owszem, miejsca są z planu "Smallville", jednak strój "Esa" jest tam "dofotoszopowany". Natomiast trzecie to kadr z filmu "Superman returns", gdzie podobnie jak we wszystkich wklejonych wcześniej przez ciebie linkach buźka Wellinga jest nałożona na czyjąś.

użytkownik usunięty
qoobab

"Dobry" jesteś!!

Najpierw piszesz "Gdyby tak było, to wiedziałbyś, że kolejna porcja przesłanych przez ciebie zdjęć wcale nie pochodzi z planu" aby zaraz w następnym, odpowiadającym poście napisać "Co do skomentowanych przez ciebie pierwszego i drugiego to owszem, miejsca są z planu "Smallville"

Powoli nie wiem już, co mam o tobie myśleć..

Z tego co mi wiadomo, to aby móc fachowo dokonywać stwierdzeń, że coś zostało cyfrowo zmodyfikowane, niezbędne są specjalistyczne, przeznaczone do tego programy, zapewne nawet nie ogólnodostępne. Strzelając w ciemno, że coś jest fotoszopową przeróbką, ja mogę równie dobrze wychodzić z założenia, że wszystkie rzeczywiste, serialowe sceny Wellinga, w tym stroju, zostały (choćby zważywszy na niski stan budżetu, oraz ograniczony czas realizacji) niewłaściwie, przekształcone, dostosowane, co w efekcie końcowym doprowadziło do tego, że poniektórym, np. takim jak ty, może to nie do końca odpowiadać, itp..

Wniosek z tego taki, że twój indywidualny sposób rozumowania, zaczyna jawnie zataczać błędne koło, co z kolei przekłada się na stopniowe zanikanie jego dotychczasowej, jakiejkolwiek sensownej wartości.

Pozdrawiam.

Gościu, naucz się czytać ze zrozumieniem, albo nie odpowiadaj już więcej na moje posty. Przesłana porcja zdjęć nie pochodziła z planu, a z planu były jedynie miejsca! Jeżeli mogę doradzić co masz o mnie myśleć, to sugerowałbym, abym zapisał się w twojej pamięci jako nieliczny użytkownik internetu umiejący czytać ze zrozumieniem i stojący w opozycji do innych, pokroju twojej osoby ;)

"Z tego co mi wiadomo, to aby móc fachowo dokonywać stwierdzeń, że coś zostało cyfrowo zmodyfikowane, niezbędne są specjalistyczne, przeznaczone do tego programy, zapewne nawet nie ogólnodostępne." W takim razie już rozumiem dlaczego pod tym obrazem: http://www.scale4x4rc.org/forums/attachment.php?attachmentid=89107&d=1367560923 ktoś użył wyrażenia "might". It might be photoshopped, but I'm not certain because I don't have specialized software.

GOŚCIU SERIO?!
Nic nie zatacza błędnego koła, tylko naprawdę gdybyś oglądał ten serial to wiedziałbyś w jakich scenach Welling miał na sobie oryginalny strój Supermana.

użytkownik usunięty
qoobab

Zabawny jesteś "gościu".. :D


"Gościu, naucz się czytać ze zrozumieniem"

Raczej ty naucz się pisać ze zrozumieniem, a zanim coś napiszesz przeczytaj to co najmniej z trzy razy..

"nie odpowiadaj już więcej na moje posty"

Jeżeli masz jakikolwiek problem, nikt cię nie zmusza do odpowiadania na moje, a co za tym idzie, nie musisz pisać nic..



"Przesłana porcja zdjęć nie pochodziła z planu, a z planu były jedynie miejsca"

Dobrze wiedzieć! Ciekawe co by rzekł na to, nasz szanowny Tom.. :-D (Tom zrozum wreszcie ty nie istniejesz! Jesteś tylko komputerowym tworem, przykro nam.. :/)



"Jeżeli mogę doradzić co masz o mnie myśleć, to sugerowałbym, abym zapisał się w twojej pamięci jako nieliczny użytkownik internetu umiejący czytać ze zrozumieniem i stojący w opozycji do innych, pokroju twojej osoby"

Ja zaś nie radzę ci, radzić mi, co mam myśleć o czymkolwiek, zwłaszcza o ludziach twojego pokroju..
^-(o.O)-^



"W takim razie już rozumiem dlaczego pod tym obrazem: http://www.scale4x4rc.org/forums/attachment.php?attachmentid... ktoś użył wyrażenia "might". It might be photoshopped, but I'm not certain because I don't have specialized software."

- Niezmiernie cieszę się, że chociaż raz byłeś w stanie coś zrozumieć! ;D Szkoda tylko, że jak zwykle, na swój sposób "myślenia"...


"Nic nie zatacza błędnego koła, tylko naprawdę gdybyś oglądał ten serial to wiedziałbyś w jakich scenach Welling miał na sobie oryginalny strój Supermana"

- Po pierwsze, nie w "jakich", a w których*.. Po drugie, wskaż mi miejsce, z którego wynika, bądź z którego mogłeś wywnioskować, że ja nie wiem, w których scenach on miał na sobie ten strój.
Po trzecie, znów wychodzi na jaw, że nawet nie znasz koncepcji tego serialu, więc nie rozumiem, na kiego go rzekomo, w ogóle oglądałeś...?



Chciałeś fotki Wellinga w tym stroju i to właśnie ode mnie dostałeś. Czego ty się zabawny "gościu" spodziewałeś..? Miałem ci podesłać zrzuty poszczególnych scen z serialu..?, W jakim celu, skoro twierdzisz, że go oglądałeś..? Skoro już zapomniałeś co oglądałeś, to może czas byłoby sobie nieco przypomnieć, oglądając raz jeszcze.. Może to ci coś pomoże, kto wie, ja nie, jam nie jan, panie..
Już co do samego oryginalnego stroju Supermana, nie wiem kto go projektował, ale chyba nie pomyślał o jednym, nie wziął pod uwagę filmów.. W komiksach oraz bajkach, kreskówkach, jest to jeszcze do przyjęcia, fajnie się na to patrzy, jest zabawnie. Ale bądźmy szczerzy, w poważnych produkcjach filmowych, ten strój mógłby odnieść jakiś sukces, chyba tylko w parodiach.. tak jak to z resztą było do tej pory.. Dorosły facet z czerwonymi gaciami na rajtuzkach i jakby tego jeszcze było mało, z tyłu owiewająca czerwona pelerynka.., Niech się tak ktoś ubierze i następnie wyjdzie na miasto, ciekawe ile potrwa zanim go zgarną w kaftan..

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
qoobab

Owszem, pokazałeś.. ;-/ Ewentualnie starasz się narzucić pozostałym własną, błędną interpretację sposobu postrzegania w tym ściśle wyznaczonym zakresie, co jest dla mnie pospolicie typowym przejawem podrzędnie egoistycznego zapatrywania się na rzeczywistość, którego odrębne czynniki decydujące o elementach egzemplifikacyjnych, należy postrzegać tylko i wyłącznie w aspekcie indywidualnym, gdyż forma systemu mająca wpływ na struktury logistyki powinna posiadać podłoże analitycznie pragmatyczne w stosunku do przeznaczenia jego działania.

Takich mądrych słów uczą już w gimbazie? To fantastycznie! Trochę już gorzej, że całość składa się na pozbawiony sensu bełkot, ale może kiedyś uda ci się sklecić chociaż jedno zdanie, które nie byłoby pozbawione wartości merytorycznych.

użytkownik usunięty
qoobab

Ojejku.. :-( Ktoś niczego nie zrozumiał i się zdenerwował.. ;-/
No współczuję z całego serca mego, drogi panie kolego!

A kto się zdenerwował? Aha, no przecież ty. A tak swoją drogą to zapomniałem zapytać w poprzedniej wiadomości: mama podyktowała, czy przepisałeś skądś?

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Nie wolno spytać

użytkownik usunięty
qoobab

Zaś trzeba spać, aby rano wstać! Widać, że się mną bardzo przejołeś, ważne że nie przegiąłeś, sory za wory pod oczyma twymi w jutrzejszym dniu niewyspanymi. Przepraszam!!

No właśnie uciekaj szybciutko do spania, bo zaśpisz na pierwszą lekcję, a tego byśmy nie chcieli. Znowu nie pójdziesz na polski i kolejne nauki ortografii będziesz miał plecy.

użytkownik usunięty
qoobab

Niech pan szanowny nie zapomina, że nie wszyscy uczęszczać muszą wciąż, do szkółek, przepełnionych coraz bardziej takimi właśnie jak szanowny pan.

Może i nie muszą, ale powinni.

użytkownik usunięty
qoobab

A wiec, dlaczego jeszcze nie śpisz..? ;p

http://bezuzyteczna.pl/static/content/58b2bddb6a8bfdee105c410f2.jpg

użytkownik usunięty
qoobab

Kolorowych snów! ;d
http://akk.li/pics/anne.jpg

a szczypawki do zabawki ;)

użytkownik usunięty
qoobab

O co ty mnie podejrzewasz!? :-D Widać lubisz zabawę w ogrodnika, nieustannie przesadzając, hehe

Nie śmiałbym podejrzewać cię o nic... zupełnie... ani trochę

użytkownik usunięty
qoobab

Ale śmiałbyś się śmiać ze mnie, bardziej niż ja z ciebie!

Gdzieżby tam!

użytkownik usunięty
qoobab

No dobra, przyznaję, wygrałeś, przegrałem.. ;/

ocenił(a) serial na 8

A teraz na spokojnie, bez obelg. Wierzę, że prowadzić dyskusję za pomocą argumentów też potrafisz. Tak więc chciałabym ci jedynie wyjaśnić, iż mój przedmówca wcale nie zatacza błędnego koła, jak to określiłeś. Ty natomiast masz lekki problem ze zrozumieniem przekazu jego komentarzy, więc pozwól, że ci wyjaśnię. Otóż pan Welling naprawdę nigdy nie miał na sobie stroju w sytuacjach przedstawionych na fanartach przez ciebie wysłanych. Założył go dopiero pod koniec ostatniego odcinka, gdy tradycyjnie ratował świat. Wszystkie wstawione przez ciebie "zdjęcia" zostały zrobione w fotoshopie. A ponieważ wiem, że zaraz po raz kolejny będziesz sobie kpił, iż według mnie Welling został wygenerowany komputerowo, to wyjaśnię, o co mnie i zapewne mojemu przedmówcy chodziło. Sceny przedstawione na fanartach to prawdziwe kadry z serialu, z tą różnicą, że Tom miał w nich na sobie normalne ubranie, jakie nosił Clark. Natomiast strój został dodany w fotoshopie. Jeśli to wytłumaczenie nie jest dla ciebie satysfakcjonujące, to proponuję rzucić okiem na tego fanarta:

http://media.bestlittlesites.com/images/users/uploads/27233/Fan%20Art%20Batman%2 0Affleck.jpg

Ben Affleck przecież nie nosi jeszcze stroju Batmana, a nawet gdyby, nie wyglądałby on w ten sposób. Jeśli zamierzasz upierać się przy teorii, że bez specjalnego oprogramowania nie da się określić, czy coś zostało wykonane w fotoshopie, zwłaszcza ten obrazek zalecam wizytę u okulisty.
Pozdrawiam.
PS. Niezupełnie rozumiem to doszukiwanie się błędów na siłę. Zwlaszcza, że qoobab nie popełnił błędu używając słowa "jakich". Jest to powszechny synonim słowa "których". Rzecz jasna nie we wszystkich sytuacjachale w tej jak najbatdziej.

użytkownik usunięty
AnOl

"A teraz na spokojnie"

- Czekaj, bo się pogubiłem.. czy ktoś tutaj ma jakieś problemy ze spokojem...? o.O

"bez obelg"

- Podaj mi choćby jeden przykład obelgi, który został użyty przeze mnie.

"Wierzę, że prowadzić dyskusję za pomocą argumentów też potrafisz"

- Kwestię wiary zostawmy może jednak w świętym spokoju..

"Tak więc chciałabym ci jedynie wyjaśnić, iż mój przedmówca wcale nie zatacza błędnego koła, jak to określiłeś"

- Jeżeli miałaś kiedykolwiek choćby najmniejszą styczność z szeroko pojętą psychologią, to prosiłbym o krótkie wyjaśnienie, w jakim celu tak się zbłaźniasz, pisząc "iż"..?
Czy to jest może z twojej strony jakiś rodzaj ukrytej taktyki psychologiczno strategicznej, w stosunku do mojej osoby, ..? ;p





"Ty natomiast masz lekki problem ze zrozumieniem przekazu jego komentarzy, więc pozwól, że ci wyjaśnię"

- No to może jednak pozwól, abym to ja ci coś wyjaśnił.. Twój "przedmówca", niczym ostatni(żart, wiem ze wszędzie ich coraz więcej..) imbecyl, pisząc zaczął swój post od założenia, że jest on jedynym żyjącym człowiekiem na tej planecie, a co za tym idzie nikt nie może mieć odmiennego zdania od jego poglądu, bo skoro ktoś coś z góry stwierdza, w formie dokonanej, to jak to można inaczej odebrać..?


"Ty natomiast masz lekki problem ze zrozumieniem przekazu jego komentarzy"

- Jeżeli naprawdę uważasz, że jego komentarze kryją jakiś "przekaz", no to serdecznie gratuluję.. ;D




"Otóż pan Welling naprawdę nigdy nie miał na sobie stroju w sytuacjach przedstawionych na fanartach przez ciebie wysłanych"

- No co ty!?! Serio..? to jest niemożliwe!!
Oczywiście że nie miał, ponieważ tak się akurat składa, że tam wtedy byłaś, więc wiesz najlepiej, nawet jakie miał aktualnie gacie założone..





"Wszystkie wstawione przez ciebie "zdjęcia" zostały zrobione w fotoshopie"

- Dobre! Popatrz, jeszcze przed chwilką mogłaś się łudzić, że jesteś choć troszkę inteligentną dziewczynką.. A teraz ja spytam grzecznie, czy zechcesz zdać sobie sprawę z faktów, "iż" ja nigdzie na tym forum nie "wystawiałem" niczego, a zwłaszcza żadnych "zdjęć".. oraz, że "fotoshop" nie służy do "robienia" zdjęć, pomijając już fakt, że musisz być jakąś boginią, wnioskując z całości napisanego przez ciebie zdania.. Więc kłaniam się, klękam, wymiękam!!





"A ponieważ wiem, że zaraz po raz kolejny będziesz sobie kpił"

- Bogini zawsze i wszystko wie! Pamiętaj o tym. Nie musisz nam co chwilę przypominać..






"Sceny przedstawione na fanartach to prawdziwe kadry z serialu, z tą różnicą, że Tom miał w nich na sobie normalne ubranie, jakie nosił Clark. Natomiast strój został dodany w fotoshopie"

- No to zaczynamy.. miejsce akcji(czyt. kadr..) są rzeczywiste, Tom również i "strój dodany w fotoshopie" także. Co w takim razie jest nieprawdziwe..? Powiem ci co.., twoje wieczne przekonania "iż" każda jedna grafika, fotka zdjęcie, cokolwiek przerabianego techniką komputerową, musi być wykonywane za pomocą "fotoshopa" bo rzecz jasna innych programów graficznych, służących do obróbki grafiki, na tym świecie nie ma! Proste! "Postęp" sprawił, że niezliczona ilość wszystkich pozostałych programów tego typu została całkowicie unicestwiona!, Odeszła w niepamięć, ze względu na coraz to liczniejsze grupy fanatyków czyhających na swoje ofiary, które to by tylko spróbowały dotknąć czegokolwiek innego niż PHOTOSHOP!!! yyy przepraszam najmocniej za pomyłkę, miało być "fotoshop".. Obiecuję, "iż" to już się więcej nie powtórzy!!



"Ben Affleck przecież nie nosi jeszcze stroju Batmana, a nawet gdyby, nie wyglądałby on w ten sposób"

- Niech szanowna Bogini nie zapomina o nas, zwykłych, nic nie wartych śmiertelnikach, który to niestety, ale nie są w stanie bez pomocy wielkich magów, wróżek, jasnowidzów oraz czarodziei, przewidywać co by było gdyby.. :(





"Jeśli zamierzasz upierać się przy teorii, że bez specjalnego oprogramowania nie da się określić, czy coś zostało wykonane w fotoshopie"

- Gdzież bym śmiał?!?! Bogini nie potrzebuje niczego, nawet mózgu, aby wiedzieć oraz widzieć, wszystko oraz wszystkich!




"Niezupełnie rozumiem to doszukiwanie się błędów na siłę. Zwlaszcza, że qoobab nie popełnił błędu używając słowa "jakich". Jest to powszechny synonim słowa "których". Rzecz jasna nie we wszystkich sytuacjachale w tej jak najbatdziej."

- No do zkoro "niezupełnie" do zafsze dobże rze jóź hoćasz trohe nie? No tagrze tygo.. yy no ten, zwlascza dobże śe sklada rze pofszehny synońjim ńje we wżystgih sytuaciah jezd tagi pofszehny! A jak!!! Jezd zaiebiśće i jezd pżejżyśce!!!!!

PE.ES Jezdeś nailebsza Boginjo najpofszehniejsza!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones