PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663523}

The Story of Film - Odyseja filmowa

The Story of Film: An Odyssey
7,7 1 391
ocen
7,7 10 1 1391
7,7 7
ocen krytyków
The Story of Film Odyseja filmowa
powrót do forum serialu The Story of Film - Odyseja filmowa

Serial pokazywany jest w blokach 2-odcinkowych oraz 4-odcinkowych na tegorocznym
Festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Obejrzałem na razie 4 odcinki, jestem pod
wrażeniem. Myślę, że obejrzę kolejne, ale wybiorę się na blok 4-odcinkowy za tydzień.
Bardzo ciekawa narracja, bardzo dużo fragmentów filmów, które są omawiane - zwłaszcza
techniki filmowe, jakie w nich wykorzystano. Początki kina to mój ulubiony okres w historii
kinematografii, dlatego te 4 odcinki są dla mnie fenomenalne! Twórcy zadbali o to, aby
porównać kino amerykańskie do europejskiego i azjatyckiego. Powiem szczerze, że jestem
pod wrażeniem kina japońskiego, będę musiał obejrzeć jakieś filmy z lat 20-30. W
czwartym odcinku znalazło się parę słów o Polakach, co zawsze cieszy ;) Wcześniej krótka
wstawka o Warnerach ("polscy Żydzi z Kanady" xD). Cóż więcej pisać - polecam obejrzeć, a
także czekać na wydanie DVD. Ja z pewnością zakupię serię na DVD, bo "The Story of Film"
jest jak encyklopedia, warto ją mieć na półce, jeśli się kocha film! :)

ocenił(a) serial na 10
Milo_9

Ja szczerze mówiąc dopiero w 4 odcinku dowiedziałem się paru rzeczy, których nie wiedziałem wcześniej ;) Tym bardziej więc czekam na ciąg dalszy, ale będę oglądać dalej w pakietach dwuodcinkowych.

Sqrchybyk

Kto mi powie jak się nazywał ten główny utwór muzyczny w Odysei filmowej.Błagam szybko

al113

tako rzecze zaraturstra - richard strauss

irminakalotka

Jest takie zdanie:

Polscy zydzi zakladali Hollywood :)
I cos w tym jest bo bardzo duzo Zydow i Polakow zakladalo Hollywoood :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones