The Stranger (2020)
2020 The Stranger 2020, Odcinek 1
Odcinek The Stranger (2020)

Odcinek 1

1h 17m
7,0 368
ocen
7,0 10 1 368
The Stranger
powrót do forum serialu

Mimo czasem kulejącego aktorstwa fabuła robi swoje. Szybko wciąga i nie daje się szybko znudzić. Wciągnąłem cały sezon w jeden dzień, dawno tak nie miałem ze nie byłem w stanie przestać oglądać - byle dowiedzieć się rozwiązania zagadki.
Praktycznie od pierwszych minut serial intryguje a wyjaśnienie całości otrzymujemy na sam koniec, w nie banalny sposób.
Jak dla mnie tem serial to pozytywne zaskoczenie, choć znajduje się pare niedociągnięć i niedomówień które mnie nurtują.

Jak dla mnie ocena 8 za bardzo dobra fabule kryminalna

tomasz_ratajczak

Właśnie obejrzałam i nie bardzo rozumiem po co detektyw zabił panią z cukierni?

ocenił(a) serial na 5
edyska92

Bo akcja siadała i widownia podsypiała.
A tak na serio to wypytywał o "nieznajomą" czyli tą szantażystkę

ocenił(a) serial na 7
takafura

A tak na serio, to nie odpowiedziałeś na pytanie. Czyżbyś też nie wiedział?

ocenił(a) serial na 5
Bokciu

W pierwszym zdaniu masz odpowiedź. A że brak w tym logiki to już inna sprawa, sporo tego w filmie :)

ocenił(a) serial na 7
takafura

Czyli jednak nie wiesz dlaczego ją zabił...

ocenił(a) serial na 5
Bokciu

Nie. Bo najpierw zabił bez sensu, potem nieporadnie zacierał ślady ( monitoring). Jak się ogląda serial intensywnie po 2-3 odcinki dziennie to łatwiej wychwycić błędy scenariusza. A w tym serialu to było męczące.

ocenił(a) serial na 5
takafura

Najpierw udawał policjanta, a w kolejnej scenie okazało się, że naprawdę nim jest. Po co więc ta cała szopka? W ogóle dyskusja z ludźmi którym podobał się ten serial jest bezsensu, bo ci powiedzą, że nie zrozumiałeś czegoś i koniec dyskusji.

McGyverPL

dzieki za spoiler

McGyverPL

Jak to udawał policjanta skoro nim był? ;) Musiałem przeczytać dwa razy...

ocenił(a) serial na 5
rafffff

No wszedł do cukierni i powiedział, że jest z policji. Potem po jego zachowaniu można było pomyśleć, że udaje policjanta. A następnie okazało się, że naprawdę jest policjantem. Jaśniej już nie potrafię tego opisać.

takafura

Zabił ją bo chronił biznesmena, który spotykał się z jej córką. Ofiara przyjaźniła się z policjantką i wszystko by jej powiedziała będąc szantażowana. Przyszedł z zamiarem zabicia w przypadku szantażu. Co do niedbałości o szczegóły to masz rację.

rafffff

Zabił, bo "sytuacja wymknęła się spod kontroli" coś w tym stylu powiedział do policjantki, trzymając ją na muszce. To był zdesperowany facet. Najważniejsza dla niego była córka i jej zdrowie. Pewnie po to brał pieniądze od tego dewianta-kochasia, który to szukał uciech erotycznych na stronie "szukaj tatusia". Tu nie wyłapałam, jak go wyłapał ten Kochaś, ale Katz powiedział, że na leczenie córki aby mieć pieniądze, brał fuchy

Strzelił Heidi w kolano (bo ta załapała, że facet ściemnia i że nic mu nie powie) a ten za wszelką cenę chciał się dowiedzieć o tych dwu kobitkach. Od razu wiedziałam, że Heidi musi zginąć

Bokciu

Zabił ją bo chronił biznesmena, który spotykał się z jej córką. Ofiara przyjaźniła się z policjantką i wszystko by jej powiedziała będąc szantażowana.

rafffff

Tyle że gdy ją zabijał to jeszcze nie wiedział że jej przyjaciółką jest ta policjantka, więc ta teoria nie ma sensu.

niebiesko_oka

Zgadzam się, już posypałem głowę popiołem w innych dyskusjach. Akurat uciekł mi ten moment, byłem przekonany, że policjant był zdenerwowany a nie zdziwiony. Tym bardziej skłaniałem się do mojej teorii, ze po jej obaleniu zostaje tylko jedno wyjaśnienie, to filmowa kaczka, błąd. Pozdrawiam!

ocenił(a) serial na 9
edyska92

Zbierał pieniądze na leczenie córki, więc wziął fuchę, od biznesmena, który umawiał się przez portal randkowy. Polegała ona na znalezieniu lasek od szantażu. Pani z cukierni również była szantażowana, ale sprawy wymknęły się spod kontroli i ją zabił.

iza6666

Niby tak, ale trochę mi się to kupy nie trzymało, bo miał odznakę, więc mógł Ją wypytać jako policjant bez zabijania Jej itp.

ocenił(a) serial na 5
edyska92

Cały ten serial jest zbudowany z takich głupot, które mają tylko pociągnąć akcje do przodu.
Zabił ją tylko dlatego, żeby na końcu można było kogoś wrobić w śmierć zabójcy Corinne.
A kto go wrabia... No oczywiście pani policjant, czyli dziewczyna zabitej. Ale scenarzysta musiał być dumny z siebie kiedy to wymyślił.

edyska92

Też się nad tym wątkiem zastanawiałam. Po co on w ogóle zaczął szukać tych dziewczyn?

Weronika_Skrzypczak

John Katz zapił panią z cukierni, bo szukał szantażystki swojego zleceniodawcy (tego, który szukał młodych dziewczyn na portalu randkowym). A ów zleceniodawca miał romans z córką pani z cukierni i Katz podejrzewał, że to one (córka z matką) szantażowały jego zleceniodawcę. Ale zgadzam się, że twórcy potrzebowali takiego „złego”, którego nie będzie widzom żal, aby móc zrzucić winę za uśmiercenie zabójcy Corinne.

HanulaAnula

Aaaaa dziękuję za wyjaśnienie. Teraz to ma dla mnie sens

Weronika_Skrzypczak

Nie ma sensu. Dowiedział się w kawiarni, że ona też była szantażowana, to chyba nie zabił jej bo myślał, że to ona szantażuje! Zabił ją bo chronił biznesmena, który spotykał się z jej córką. Ofiara przyjaźniła się z policjantką i wszystko by jej powiedziała będąc szantażowana.

HanulaAnula

Co?! Twoja teoria nie ma sensu. Dowiedział się w kawiarni, że ona też była szantażowana, to chyba nie zabił ją bo myślał, że to ona szantażuje... Zabił ją bo chronił biznesmena, który spotykał się z jej córką. Ofiara przyjaźniła się z policjantką i wszystko by jej powiedziała będąc szantażowana.

edyska92

Zabił ją bo chronił biznesmena, który spotykał się z jej córką. Ofiara przyjaźniła się z policjantką i wszystko by jej powiedziała będąc szantażowana. Proste.

iza6666

Nic się nie wymknęło spod kontroli. Zabił ją bo chronił biznesmena, który spotykał się z jej córką. Ofiara przyjaźniła się z policjantką i wszystko by jej powiedziała będąc szantażowana.

edyska92

O! Ludzie! Akurat z Tobą to nie mam problemu, nie wiesz, zapytałaś, spoko. Ale ręce opadają jak czytam te poniższe zgadywanki, ciężko było by mi wpaść na takie rozwiązania... Zabił ją bo chronił biznesmena, który spotykał się z jej córką. Ofiara przyjaźniła się z policjantką i wszystko by jej powiedziała będąc szantażowana.

rafffff

ja bardziej spytałam, żeby pokazać że to było bezsensowne, niż serio nie wiedziałam ;-) Tylko ten policjant zabijając babkę z cukierni nie wiedział, że ta babka zna się z Jego partnerką policjantką. Dopiero później zobaczył foto i się zdziwił, że są znajomymi :P

edyska92

Chcę wierzyć, że to było przerażenie a nie zdziwienie, bo w przeciwnym razie jest to filmowa "kaczka" czyli masz rację, że bezsensowne. Zresztą taki wniosek przeczytałem również w jednej z anglojęzycznych dyskusji. Każda z innych opcji zawiera podważalne elementy. Chociażby fakt, że to policjant a tam były kamery, więc teoretycznie nie przyszedł z zamiarem zabicia. Chylę zatem czoła, ale jeszcze zerknę, czy to było zdziwienie, czy przerażenie.

rafffff

w sensie wg mnie dopiero później się dowiedział, że te kobiety się znały. Wg mnie to niedopatrzenie i bez sensu akcja. Był policjantem, mógł tą kobietę przepytać i wyjść. Zabójstwo trochę nakręca akcję, ale jak jest tak bezsensowne to serial niestety traci

edyska92

Zgadzam się, masz rację, trudno bardzo uważnie oglądać od deski do deski, to mi umknęło. Zdecydowanie był zdziwiony, nie wiedział wcześniej, że się znają więc moja wersja, choć pierwotnie wydawała mi się oczywista, nie jest prawdziwa. To błąd w filmie. Pozdrawiam.

rafffff

ok ;-) Miłego dnia!

ocenił(a) serial na 7
tomasz_ratajczak

Wciągający serial od pierwszego odcinka, dałem mu mocne 7

D3Mania

Słaby ten serial w ..uuj.
W sam raz dla gospodyń domowych i 15 -latków.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones