The Walking Dead: The Ones Who Live (2024)
The Walking Dead: The Ones Who Live: Sezon 1 The Walking Dead: The Ones Who Live sezon 1, odcinek 1

Years

8,6 496
ocen
8,6 10 1 496
The Walking Dead: The Ones Who Live
powrót do forum s1e1

odpalając pierwszy odcinek nie mogłam nie pomyśleć o tym jak bardzo jestem wdzięczna za 2 rzeczy.


po pierwsze, za to że Robert Kirkman i reszta zdecydowali się jednak nie kręcić kilkuczęściowych filmów o Ricku i Michonne a miniserial. taki format jest po tysiąckroć lepszy i nie chciałoby mi się czekać aż tak długo.

po drugie, najbardziej jestem wdzięczna za to że Andrew Lincolnowi nie zbrzydła rola Ricka Grimesa i samo TWD , fakt że bardzo chętnie wraca do tej roli po kilku latach , bo sam jest wielkim fanem Ricka i Michonne… w końcu na przykład Stevenowi Yeun tak bardzo zbrzydł ten serial że upewniał się czy aby na 100% w serialu będzie scena śmierci Glenna dokładnie tak jak jest w komiksach , bo chciał mieć pewność że uda mu się wyrwać z TWD…

to jest dopiero pierwszy odcinek miniserialu a jestem pewna jednego na 200% : absolutnie warto było czekać te 5 lat.
od pierwszych do ostatnich sekund odcinka - absolutna rewelacja. szczęka mi opadła gdy praktycznie już na samym początku odcinka Rick amputuje sobie rękę. tym większy był mój szok gdyż czytałam gdzieś kilka lat temu jak twórcy TWD wspominali iż rozważali żeby Rick stracił rękę w serialu dokładnie tak jak w komiksie, ale było to zbyt problematyczne pod względem technicznym więc z tego zrezygnowali. i całe szczęście bo wykorzystanie tego motywu w miniserialu jest idealne. plus, z tą protezą Rick wygląda jak jeszcze większy badass.

nie mogę nie wspomnieć o tym że jestem pod naprawdę ogromnym OGROMNYM wrażeniem tego jak Andy absolutnie wymiata na ekranie w tym miniserialu jako Rick Grimes mimo faktu że miał przecież kilka lat przerwy od wcielania się w tą postać a absolutnie wcale tego nie czuć! to jest niedorzeczne że ani razu nie otrzymał ani jednej nominacji do Emmy za swoją wybitną kreację Ricka Grimes'a.

tym pierwszym odcinkiem postawili sobie poprzeczkę naprawdę wysoko.... nie mogę się doczekać aby zobaczyć wszystkie odcinki, bo zapowiada się na naprawdę epicką historię :))

ocenił(a) serial na 9
isobel

Akurat to odcięcie ręki było lekko irracjonalne. Ale z resztą się zgadzam. I dodam od siebie, że Andrew wygląda młodziej niż w 9-tym sezonie. Rick Grimes jest po prostu zajeb#sty! No i Danai to przepiękna kobieta moim zdaniem. Czekam na część dalszą.

Corderosa

o, a dlaczego irracjonalne? ja sama bym sobie ręki nie amputowała, ale imo patrząc na okoliczności oraz na charakter Ricka uważam że tak drastyczna decyzja pasuje.

 i w pełni zgodzę się z tym, że jakimś cudem Andrew wygląda młodziej. i nie mogę przestać zachwycać się tym jak piękna jest Danai - pomarańczowy i żółty to definitywnie jej kolory, wygląda w nich najbardziej zjawiskowo, szkoda że w serialu Michonne w to nie ubiorą - nie w świecie gdzie panuje apokalipsa zombie ;)

ocenił(a) serial na 9
isobel

Irracjonalne, bo bez szans na powodzenie. Oni byli za nim, dorwaliby go, nawet, jakby nie był przywiązany. Ale powtórzyłam sobie ten odcinek (2 razy :) ) i muszę przyznać, że Rick był tak zdesperowany, po kilku nieudanych ucieczkach, że nie myślał racjonalnie w tamtym momencie. Więc dopuszczam taką opcję u niego. I masz rację,
Michonne w tych kolorach przepięknie wyglądała.
Teraz będzie SPOILER drugiego odcinka......................................................................... .................... .......................................................
Drugi odcinek... To ich spotkanie... No ryczałam, jak głupia. I biedny Nat. Polubiłam go bardzo. Póki co, jestem zachwycona tym spin offem.

Corderosa

podsumowałaś w pigułce moją reakcję na drugi odcinek: Michonne płacze, Rick płacze, ja płaczę... :,) bardzo polubiłam Nata. ogromnie się rozczarowałam że go zabili już w tym samym odcinku.. świetna postać z ogromnym potencjałem. również póki co jestem zachwycona spinoffem - bodaj najlepszym z tych co powstały - , ale pojawia mi się z tyłu głowy myśl że mają jeszcze czas to sp*** ;) oby nie!

ocenił(a) serial na 6
isobel

No, każdy normalny człowiek przeciąłby linkę, a nie rękę...

Helter10

no , no właśnie. każdy normalny człowiek. a Rick nie jest normalny. to zdesperowany twardy MF. przede wszystkim jednak było wyraźnie wspomniane że to nie była jego pierwsza próba ucieczki więc pewnie i próbował i w taki sposób.....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones