PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=835082}

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy

The Lord of the Rings: The Rings of Power
5,2 30 302
oceny
5,2 10 1 30302
5,4 16
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
powrót do forum serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy

"Władca Pierścieni", oraz imiona kilku bohaterów. Poza tym ta produkcja nie ma absolutnie NIC wspólnego z tym co napisał Tolkien. 100% fanfiction. Na grupach już wyciekło wiele danych scenariusza w tym zakończenie pierwszego (i mam nadzieję ostatniego) sezonu. Nie wiem, dlaczego producenci przyczepili do tego markę "Władca Pierścieni", mogli stworzyć identyczny serial, na identycznym scenariuszu tylko z inną nazwą, bez gadania, że to na podstawie Tolkiena. Nikt by się wtedy niczego nie czepiał, a tak mówienie, że to na bazie dzieł Tolkiena, to jak do szambowozu doczepić logo Astona Martina i chwalić się, że to auto z tejże fabryki.

ocenił(a) serial na 6
Pablo1919

A miał być kolejny sezon? Myślałam, że wszystko zakończy się w jednym, bo w końcu Druga Era nie jest w ogóle obszernie opisana w dodatkach... Chyba że naprawdę 10% zawartości to Tolkien, a 90% wymysł. Nie śledziłam tych informacji, może to i dobrze ;]

ocenił(a) serial na 1
Julia_20

Wstępny plan Amazonu zapowiadał aż 5 sezonów! Oni do drugiej ery nie mają nawet praw autorskich, więc nawrzucają trochę tego co widzieliśmy we Władcy Pierścieni, będą Hobbici, Balrog, Istari (prawdopodobnie Gandalf) a resztę wypełnią mnóstwem wymyślonych historii, o których Tolkien nawet się nie zająknął. Zero chronologii wydarzeń, postacie, które pojawiały się tysiące lat później nagle pojawią się w II erze, zero oddania tego co było w książkach. Wezmą znane schematy z filmów Jacksona (jak właśnie chociażby hobbici, no bo przecież ich ludzie znają, więc dlatego obejrzą Rings of Power) i upchną to w swojej wizji świata. Mogli zrobić serial chociażby o przygodach młodego Aragorna (taki był jeden z pierwszych pomysłów), a jako że mając prawa do Władcy mogli, by to oddać w miarę zgodnie z powieściami, ale nie, lepiej osadzić opowieść w czasach, do których nie ma się praw autorskich, więc trzeba wymyślić praktycznie wszystko, ale żeby przyciągnąć widzów, wrzucić co nieco z tego co już widzieli (a do czego mają prawa) i kij z tym, że nie będzie to zgodne z chronologią wydarzeń. Logika twórców tego serialu to porażka po całości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones