Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
powrót do forum 1 sezonu

Kompletnie nie mogę wziąść żadnej głównej postaci na poważnie, bo to dosłownie nikt nie pasuje do żadnej rasy albo danej roli. Visualnie jest niesamowitcie i po chwili mamy takiego Elronda, szczęka jak Steve z Minecrafta i koleś gra niby elfa lol. Aktorka która gra Galadriel jest bardziej brytyjska niż elfka z porównaniem do Cate Blanchet. Król elfów to już w ogóle nie wspomnę LOL Harefooty czy Farefooty to te kobiety jak cyganki wyglądają, a ten staruszek to tam do reszty pasuje jak krowa do owiec, dosłownie Samuel L Jackson z Django.

Szczerze chciałem bronić trochę tą poprawność polityczną, żeby to jakoś obejrzeć do końca, ale zaczęli gadać o związkach pomiędzy ludźmi a elfami to nie mogę już... Oni praktycznie potwierdzili, że czarne elfy to norma, a ja chciałem sobie pomyśleć że koleś ma ojca elfa i matkę z jakiś dalekich wysp, no ale nie... Jeszcze pogorszyli jakąkolwiek logikę w tych sprawach...

Czy to jest jakiś fan-made show z cosplayerami na Youtubie?

JimboYCS

Najgorzej po prostu jak ktoś nie ma aparycji elfa. Przecież książki historyczne dokładnie opisują jak owe elfy wyglądały! I jeszcze żyły w średniowieczu przecież!

ocenił(a) serial na 2
John_Shepard

Gówno wiesz i gówno piszesz. Nie trzeba być żadnym ekspertem fantasy, żeby wiedzieć jak elfy na ogół wyglądają. Masz kompletnie zero wyobraźni jak ci takie wykreowane elfy nie przeszkadzają. To jest żart.

JimboYCS

Żart to jest Twoja opinia. Proszę, napisz jak wygląda idealny elf wg Ciebie, pośmiejemy się jeszcze trochę.

John_Shepard

Dostojne, atrakcyjne, młode, z długimi włosami. A mamy totalne przeciwieństwo tego w serialu. Albo starzy i pomarszczeni, albo z krótkimi włosami, albo niespecjalnie atrakcyjni. Nigdy, w żadnej produkcji nie widziałem tak brzydkich elfów.

ocenił(a) serial na 2
forek23

Dokładnie.

forek23

Kanon piękności elfów zagrożony! Mogą być tylko takie jakie opisał forek23! Amazon gwałci standardy piękna elfów! Nie do pomyślenia!

ocenił(a) serial na 2
John_Shepard

Niech zgadne: 30+ lat, złe ostatnie 20 lat, brak kobiety albo żona odeszła, 10 piwko już o 12stej, Joker na backgroundzie, "we live in society", wejdę na forum i pośmieje się z ludzi że coś w serialu się nie spodobało bo w rzeczywistości wszystko idzie w kierunku piekła.

My condolences. [*]

JimboYCS

Słaba ta dedukcja u Ciebie xD Trafiłeś tylko z Jokerem(wystarczy wejść w profil xD) i beki z ludzi takich jak Ty, ale do tego nie trzeba być Sherlockiem, Jimbo. Mimo wszystko, powodzenia w życiu, choć może być ciężko... :/

ocenił(a) serial na 2
John_Shepard

Oj coś mi się wydaję, że trafiłem w sedno, ale udawajmy że mnie pocisnąłeś *pat pat po głowie*.

JimboYCS

xDDD Myśl tak sobie, skoro poprawi Ci to humor. Widać niewiele Ci potrzeba by być szczęśliwym. I to się chwali! Swoją drogą, ładnie odeszłeś od tematu, który najwidoczniej Ci nie leży, bowiem uznałeś zapewne, że nie masz w nim racji. Przyznanie się do błędu wymaga odwagi, której Ci niestety brakuje. :/

ocenił(a) serial na 2
John_Shepard

"Swoją drogą, ładnie odeszłeś od tematu" A ty w ogóle byłeś w temacie? Aaa... Ja już wiem o co chodzi! Ty uwielbiasz larpować elfy, tak? Oczywiście, że tak! Dlatego taka drama! Nie chłopie, rób co się podoba w życiu, twarzy z pewnością nie masz do elfa, ale jak podoba ci się udawać jednego na takich wydarzeniach to życzę miłej zabawy! Mi tylko przeszkadza to jak mało immersyjny jest owy serial i tyle w temacie.

John_Shepard

przecież ty na profilu nie masz żadnych informacji ale patrząc na to że starasz się bronić tego szitu to nie masz za dużo w głowie albo jesteś po prostu npc i tyle

Six_Sooter

Nie bronię, beka tylko z "fanów", którym się nie podoba, bo nie jest wg ich wizji xD

ocenił(a) serial na 1
John_Shepard

wyobraź sobie cieciu,że elfy Tolkien dokładnie opisał.Ale co ty możesz o tym wiedzieć

Arkadiusz_Jarczewski

NAJGORZEJ PO PROSTU, ZMYŚLONA POSTAĆ WYGLĄDA INACZEJ NIŻ JEST OPISANA W KSIĄŻCE XD Nie wiem jak sobie z tym poradzisz, życie się kończy :/

ocenił(a) serial na 3
John_Shepard

Taka to "beka" z fanów książek że już piąte hajdawery zmienia Amazon (a to usuwa recenzje, a to oceny, a to je przywraca bo youtuberzy wyśmiali te akcje na swoich kanałach itp.).
Jak się nie poprawią w 2 sezonie to 3 sezon będzie chyba sam łysy oglądać :D
No może też "nieczytata" i "niepisata" część ludzkości.

Już Xena i Hercules miały w sobie więcej wartości, bo mogły chociaż zainteresować młodego widza mitologią.

Z drugiej strony "beka" taka, że fani serialu nie mogą ścierpieć tak niskiej oceny :P

ocenił(a) serial na 6
John_Shepard

"odeszłeś " serio ?

igorros

Bo było bliżej

John_Shepard

"Odeszłeś"? Na serio? Co Ty wieśniak analfabeta? (nie obrażając wieśniaków oczywiście...). Moja głowa nie pojmuje, JAK po tylu latach edukacji można być takim dysmózgiem. Napisałeś to z taką lekkością, jak gdybyś przecinek stawiał. Jeśli nie wiesz, jak co się piszę to SPRAWDŹ przed publikacją. Autokorekta podkreśla to na czerwono, telefon drży niczym przy trzęsieniu ziemi, a tobie nie chciało się poprawić. Przestań się ośmieszać i kalać nasz język leniwcu.

uki_k

Ach, nie ma to jak przywalać się do jednego słowa, zamiast gadać o temacie xD Prawdziwy bohater z Ciebie, brawo, rodzice i nauczyciele będą zadowoleni.

John_Shepard

Nie ma to jak napisać takie słowo mimo podkreślenia na czerwono, a i tak je upublicznić. Kim trzeba być? Analfabetą? Nie, bo dla nich są te podkreślenia, by ktoś za nich myślał co trzeba poprawić. Udajesz mądrego, a pisać nie umiesz. Jak z kimś takim można o czymkolwiek rozmawiać? Miło mi, że uważasz kogoś, kto prawidłowo się wypowiada w swoim rodzonym języku za bohatera. Wierz mi, że nie ma w tym nic bohaterskiego. Trzeba tylko nie być leniwym tłukiem. Resztę robi komputer. Tylko tyle i aż tyle.

uki_k

Ach, szkoda, że jesteś na tyle tępy, by wiedzieć, że jak się pisze z telefonu, to nie ma żadnych podkreśleń xD PS Autokorektę też mam wyłączoną. W TELEFONIE! Już? Język polski został ocalony? Brawo dla Ciebie, powodzenia i życzę dalszych sukcesów.

John_Shepard

Nie chodzi mi o żaden kanon, ale wizualnie nie podoba mi się charakteryzacja elfów amazona. Tylko tyle. Są po prostu brzydkie i nijakie.

forek23

Ale to tylko moja prywatna opinia.

John_Shepard

Wypad z tego forum John_Shepard, zawijaj grać w Minecrafta albo inne g... a nie tu się wp... bez sensu

azariaszrafael

Hahaha xD Bo to Twoje prywatne forum, zgredzie? Zdradzę Ci sekret: każdy, absolutnie każdy, kto ma konto na FW, może udzielać się na forum, niestety Ty też.

John_Shepard

A ty w ogóle nie powinieneś mieć prawa do głosu lewaku

Six_Sooter

xD No tak, głos powinni zabierać tylko osoby pokroju six_sootera, innym głos odbierać, drugim dawać, chyba w historii byli tacy dyktatorzy, nie najlepiej się im ułożyło xD

ocenił(a) serial na 1
John_Shepard

Elfy nie muszą być takie jak opisał je autor wątku, ale było by miło gdyby wyglądały tak jak je opisał Tolkien, co tak się składa jest tożsame ;) W ogóle idąc twoim tokiem rozumowania, to Pana Wołodyjowskiego spokojnie mógł by grać dwumetrowy łysy murzyn, bo to przecież postać fikcyjna i kroniki historyczne go nie opisały ;p

ocenił(a) serial na 1
andronicus

i komu to tłumaczysz???przecież to wybitny znawca wszystkiego

John_Shepard

Jesteś tępym łbem? Nie potrafisz sobie przeczytać opisu elfa z Tolkiena?

rhotax

Ty chyba jesteś tępy, skoro nie wiesz co to ekranizacja i twórcy mogą sobie interpretować wygląd elfów wg swojej wizji :)

John_Shepard

"Interpretować wg swojej wizji"? Jak się coś interpretuje to właśnie opis a jak robisz coś wg wizji to z interpretowaniem czegokolwiek nie ma to nic wspólnego. Tak więc jedyną tępą osobą na tym forum jesteś ty. Jest to mój pierwszy komentarz na jakikolwiek temat bo już nie mogę patrzeć na twoje wysrywy. A konto mam od nie pamiętam kiedy

Dante.

Prawdziwy bohater z Ciebie, dziękujemy Ci za twój komentarz, zasługujesz na odznakę dzielnego uzytkownika Filmwebu xD I tak, twórcy mają swoją wizję jak kto ma wyglądać, więc kolor skóry czy włosy postaci mogą być różne względem książki

John_Shepard

Idź sobie 'iksdeować' gdzie indziej ty umysłowa amebo :) Bez odbioru

Dante.

Haha, polecam maść na ból dupy, skoro boli Cię coś takiego jak "xD" xD

ocenił(a) serial na 4
JimboYCS

Wystarczyło że zobaczyłem w pierwszych scenach mojego ulubionego bohatera z książek Tolkiena to się załamałem . Finrod Felagund wygląda jakby się urwał z castingu Top Model . Czekałem mimo wszystko na ten serial ale to jest po prostu herezja !!!

JimboYCS

Nie chce mi się czytać absolutnie całej gównoburzy XD ale chciałbym tylko napisać, że piękne, młode, długowłose elfy to tylko jeden z archetypów. I wydaje mi się, że jest on też mocno Tolkienowski, tzn. że to on upowszechnił właśnie taki archetyp. Ale są też inne, dosyć popularnym są elfy z mocno "angular" twarzani, bardzo mocno zarysowanymi rysami twarzy, twarz na planie trójkąta bądź prostokąta itp. i myślę, że po prostu w tej produkcji posłużono się tym archetypem. Bo casting bardzo do niego pasuje.
Dodam, że mimo to casting elfów też mi się nie podoba, wolałbym jednak to do czego jestem przyzwyczajony w tym uniwersum, ale mówienie, że w dziełach fantazy elfy zawsze wyglądają tak samo jest ooooogromną przesadą.

ocenił(a) serial na 2
OutOfShape

Ta tyle że Tolkien, Peter Jackson, twórcy różnych gier Lotra i inne media przedstawili nam jak elfy z tego uniwersum wyglądają. Nigdy nie słyszałem żadnych żalów w tej sprawie. Weźmy na przykład Night Elfy z Warcrafta, czy ktoś kiedyś płakał że są "czarne" oraz większe w budowie ciała? Przecież one tam są przekozackie! W międzyczasie spójrz na króla elfów w TROPie hahahha...

ocenił(a) serial na 1
OutOfShape

Z tym, że to jest właśnie adaptacja Tolkiena, nie jakiegoś innego fantasy. Z resztą trochę fantasy czytałem , grałem w rpgi i nie przypominam sobie nigdzie, by elfy były opisane jako wątpliwej urody osobniki z kwadratowymi żuchwami ;)

ocenił(a) serial na 1
John_Shepard

"JimboYCS Najgorzej po prostu jak ktoś nie ma aparycji elfa. Przecież książki historyczne dokładnie opisują jak owe elfy wyglądały! I jeszcze żyły w średniowieczu przecież!" No tak, wiemy dosyć dokładnie jak elfy mają wyglądać XDDD

Imperiestro

Bo były opisane w owych książkach, to fakt.

JimboYCS

Dokładnie. Aktorzy do d... poza Galadrielą

ocenił(a) serial na 1
JimboYCS

Casting fatalny dlatego, że nie ma znanych twarzy aktorskich. nie chodzi mi o suuper gwiazdy tylko rozpoznawalni aktorzy. Wtedy łatwiej by było polubić postacie. I to jest główny błąd twórców serialu. Przykład też : elfy to była rasa pięknych istot a Elronold wygląda jak jakiś menel. Np. murzyn elf (chociaż w miteologii nie było czarnoskórych ani u Tolkiena) dali przystojnego co by się zgadzało, król elfów to samo ale każdy inny elf wygląda już jak jakiś chłystek. Krótkie włosy u elfów także zły pomysł bo to tak jakby dać krasnoluda bez brody.

ocenił(a) serial na 2
Maynard1981

Akurat jestem za dodawaniem nowych twarzy, bo mam dosyć oglądania tych samych gwiazd w koło Macieja. Nic nie mam do aktorów, nawet mi się spodobała ta czarna krasnoludka, ale nadal nie mogę jej wziąść na poważnie i swoją drogą to czasami nie oznacza że Thorin powinien być czarnym w takim razie? Bo ten rudy krasnal to chyba jego krewny, pradziadek czy coś, nie pamiętam.

ocenił(a) serial na 5
JimboYCS

Wziąć a nie wziąść. I żeby nie było - zgadzam się z Tobą w pełni.

Maynard1981

Przecież Ci aktorzy są fatalni. W grze o tron przynajmniej udało się wypromować nowe twarze. Tylko, że najgorszy aktor z produkcji HBO jest aktorem klasy światowej w porównaniu do tego co oferuje nam Amazon. Tyle kasy wydali na tą, produkcję... Ja mam wrażenie, że ten film mial posłużyć za pralnie pieniędzy, bo ani trochę nie widać na co te pieniądze poszły. Wydrukowane zbroje, nijakie kostiumy, muzyka taka sobie i dialogi też nie powalają, więc co pochłonęło taka górę pieniędzy. Pierwsze odcinki szału nie zrobiły, po każdym z filmów Jacksona zbierałem zęby z podłogi, tu sie na nic nie nastawiałem, a i tak się bardzo zawiodłem.

ocenił(a) serial na 4
michalnachi

Zbroje z gównolitu i kostiumy strasznie rażą w oczy :/ Wszyscy się baliśmy czarnego elfa ale jedynie Arondir w moim przekonaniu wypadł dobrze przy reszcie obsady . No nic krasnoludów nie zjeba** , Durin wygląda spoko . Miejmy nadzieję, że ludzi z Numenoru chociaż nie spierdo** z Elendilem na czele bo elfy wyglądają fatalnie . Szkoda

Maynard1981

Ja mam wrażenie, że nikt znany i z renoma nie chciał psuć sobie nazwiska biorąc udział w tej prudukcji. Obsada Pierścieni Władzy to aktorzy kina klasy B. Po czterech odcinkach absolutnie nikt nie obronił swojego warsztatu. Jest bardzo słabo, wręcz zenujaco. Dobry aktor potrafi zrobić robotę nawet w kiepskim filmie i się wyróżnić. Tutaj wszyscy prezentują ten sam mierny poziom. Aktorzyny z łapanki. Grają tak jakby ktoś ich zmusił do udziału w tym przedsięwzięciu przykładając pistolet do głowy.

ocenił(a) serial na 5
JimboYCS

Akurat jesli chodzi o zwiazki elfow i ludzi, to w Silmarillionie byly zdjae sie dwa takie przypadki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones