Dom nie do poznania

Extreme Makeover: Home Edition

2003-2012 1 godz.
6,5 1 350
ocen
6,5 10 1350
46
chce zobaczyć
{"type":"film","id":770512,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/tvshow/Extreme+Makeover%3A+Home+Edition-2003-770512/tv","text":"W TV"}]}

Co powstanie, jeśli zestawimy ze sobą: jeden bardzo zaniedbany dom, zasługującą na wsparcie rodzinę, kilku zawziętych projektantów i tylko siedem dni na realizację ich ambitnego planu, który odmienia życie? Zobaczymy jeden z najlepszych reality show w historii amerykańskiej telewizji - uhonorowany dwukrotnie Emmy i Nagrodą Amerykańskiej Publiczności, czyli "Dom nie do poznania" (tytuł oryg. "Extreme Makeover: Home Edition").

Gospodarz tego programu, Ty Pennington, i zaprzyjaźnieni z nim, renomowani projektanci: Paul DiMeo, Michael Moloney, Tracy Hutson, Jillian Harris, John Littlefield, Ed Sanders i nowa w tej drużynie - Sabrina Soto przemierzają wzdłuż i wszerz Amerykę, by wspierać potrzebujących. Przybywają swoim charakterystycznym autobusem tam, gdzie są naprawdę potrzebni i zarazem wyróżniają prawdziwych bohaterów - ludzi, którzy poświęcają się, by pomóc innym.

Wraz z ekipą tego programu poznamy kobietę, która we własnym domu dała schronienie bezdomnym weterankom armii amerykańskiej. Inna bohaterka wraz ze swoją rodziną straciła dorobek życia, bo postanowiła za własne pieniądze karmić głodujących. Wesprzemy tych, którzy wspierają rodziców dzieci chorych na autyzm czy też karłowatość. Dowiemy się, jak ważne są akcje podejmowane przez zwykłych obywateli, a skierowane przeciw groźnym zjawiskom społecznym - takim jak przemoc w szkole. Każda z historii opowiedzianych w tym programie jest tak dramatyczna, że wywołuje łzy współczucia.

Nigdy jednak Ty Pennington i jego drużyna nie poddają się smutkom i każde wydanie tego programu niesie ze sobą przesłanie nadziei, totalnej zmiany na lepsze. A zarazem to reality show to wspaniała zabawa z mnóstwem niespodziewanych sytuacji. Wszyscy uczestnicy, projektanci i miejscowi ochotnicy - budowniczy, których aż setka przybywa zawsze na plac budowy - pracują z niebywałym entuzjazmem. Działają z wielkim zapałem i... nieustannie ścigają się z czasem, bo mają tylko siedem dni na wykonanie szalenie ambitnego planu.

Zazwyczaj zaczyna się od efektownej demolki! Rodzina wyrusza w podróż marzeń, a budowniczy przystępują do dzieła - dosłownie od fundamentów, bo najczęściej tylko tyle zostaje z dawnego domu. Na jego miejscu wspólnym wysiłkiem powstanie od podstaw upragniony, nowy dom - doskonale dostosowany do indywidualnych potrzeb jego przyszłych mieszkańców. Wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt gospodarstwa domowego i stylowo umeblowany. To niezwykłe, że coś tak pięknego, a przy tym użytecznego można zbudować w tak krótkim czasie - w tydzień.

Oprócz wielu anonimowych wolontariuszy, którzy masowo przyłączają się do realizacji każdego projektu, na plac budowy "Domu nie do poznania" przybywają też specjalni ochotnicy. Są wśród nich gwiazdy muzyki - takie jak Rihanna, kina -Glenn Close oraz sportu - m.in. gracz NBA, Dwight Howard.

"Dom nie do poznania" (tytuł oryginalny: "Extreme Makeover: Home Edition") to bardzo popularny w USA program reality show typu "makeover" i zdobył już kilka prestiżowych nagród: 2 nagrody i 5 nominacji do Emmy (2004, 2005) oraz People's Choice Award 2005 w kategorii: Ulubiony reality show.

oficjalny opis prod. telewizyjnej