Nieobecny tutaj? Gdzieś w Krakowie.
*****
Lubię otrzymywać wiadomości, także śmiało pisać.
*****
All the world will be your enemy, 
Prince with a Thousand Enemies,
and when they catch you, they will kill you...

But first they must catch you.
*****
Strzeżcie się ludzi niezdolnych do występku, gdyż ich towarzystwo może być tylko nudne, bezbarwne i mdłe. Bo i o czym, jeśli nie o moralności, może wam mówić człowiek niezdolny do występku? Kto zaś nie przekroczył moralności, ten nie zgłębił też do dna żadnego z doświadczeń, jakie nastręcza nam życie, nie przegrał żadnego porywu, nie dokonał transfiguracji żadnego upadku. Istnienie o największym zakresie zaczyna się tam, gdzie kończy się dla niego moralność, albowiem tylko od tego punktu może ono na wszystko się ważyć, wszystkiego próbować, nawet jeśli przeszkody uniemożliwiają pełną realizację.
*****
Czyżbyś nigdy tego nie doświadczył? Tej potrzeby wchłonięcia w siebie kobiety lub też unicestwienia się w niej. Nie mam na myśli zwierzęcego pędu do uścisków, ale ten wysiłek ducha i myśli, by stopić się w jedno, aby otworzyć drugiej istocie całą dusze, całe serce i aby w myśli jej wniknąć aż do dna. A tymczasem nic o niej nie wiemy, nigdy nie przenikniemy wszystkich wahań jej pragnień, pożądań, sądów. Nigdy nie zrozumiemy, w najmniejszej choćby mierze, tego nieznanego, tej tajemniczej duszy, którą uważamy za tak bliską, duszy ukrytej za parą oczu, co patrzą na ciebie, jasne jak toń wodna, przejrzyste jakby nie kryły w sobie żadnego sekretu, duszy, która mówi do ciebie przez usta, takie twoje, bo takie upragnione; duszy, która w słowach rzuca ci po jednej swe myśli, a jednak dalsza jest od ciebie niż gwiazdy i bardziej od nich nieprzenikniona. Jakież to wszystko dziwne!
*****
W srebrzyste pola chciałbym z Tobą iść
I marzyć cicho o nieznanym bycie, 
W którym byś była moją samotnością,
I w noc tę prześnić całe moje życie.
Na filmwebie od 22 kwietnia 2015
{ "votes": { "last": 1536873273182, "films": 2002, "serials": 369, "games": 21, "tvshows": 0, "roleCount": 2286 }, "w2s": { "last": 1591974044025, "films": 895, "serials": 149, "games": 1, "tvshows": 0 }, "favorite": { "last": 1536592433083, "films": 176, "serials": 33, "games": 5, "tvshows": 0, "people": 19 } }

FILMOWE DNA

0
oceny
0
ulubionych
0
chce zobaczyć
0
oceny ludzi kina
  • ?