Nie jestem na filmwebie, żeby komuś zaimponować czy popisać się super wpisem na forum. Jestem tutaj po to, żeby czerpać informacje o filmach i wymieniać poglądy z innymi kinomanami. Nigdy nikogo nie obrażam. Szanuję opinie i gust wszystkich użytkowników, bo nie każdy lubi to samo. Ponadto inteligencja ma się nijak do filmowego gustu i do tego, że mi film się podoba, a komuś innemu się nie podoba. Czasami po obejrzeniu filmu napiszę kilka słów co o nim myślę. Przeważnie nie odpisuję na odpowiedzi innych bo wiem jak to się kończy.
Ja po prostu oglądam filmy i czerpię z tego przyjemność :)
Filmów jest tak dużo, że ciężko to wszystko ogarnąć. Przeważnie starannie dobierałem filmy. Ostatnio zmieniłem podejście. Oglądam wszystko. Stwierdziłem, że jak nie zobaczę, to się nie przekonam czy film jest dobry czy nie. W ten sposób nie przegapię żadnej perełki. Co lubię? Dramaty. Nie gardzę również dobrymi thrillerami czy kryminałami. Chętnie oglądam filmy gangsterskie, westerny, noir, filmy wojenne, psychologiczne, polityczne, sądowe, historyczne i biograficzne. Rzadziej sięgam po filmy akcji, sensacyjne, przygodowe, dokumentalne (chyba tylko ze względu na to, że jest ich mało). Nie lubię i staram się omijać szerokim łukiem komedie, horrory, filmy sci-fi, fantasy, karate i musicale.
Jak oceniam filmy ? Tylko na podstawie subiektywnych odczuć towarzyszących mi w trakcie seansu i po nim. Nie jestem filmowym ekspertem, nie ukończyłem szkoły filmowej, nie potrafię posługiwać się specjalistycznym, fachowym językiem filmowców. Oceniam film zaraz po obejrzeniu. Skala u mnie wacha się od 1 do 10, przy czym 10-ki jeszcze nie dałem, bo nie wierzę w ideały. Może kiedyś zobaczę film, który mnie do tego zmusi. 1-ki też chyba jeszcze nie dałem. Przeważnie daję od 6 do 9, bo starannie wybieram oglądane filmy. Poniżej 6/10 to film, który można obejrzeć tylko w sytuacji kiedy mamy dużo wolnego czasu, ale nie mamy dostępu do lepszych pozycji (np. leci w TV, a nie mamy ze sobą nic na DVD, ani kasy na kino, albo w kinie nie grają nic dobrego). 6/10 to film, który jest do oglądnięcia tylko raz. Nie ma sensu do niego wracać. 7/10 to film, który warto zobaczyć i kiedy już oglądnie się wszystko co dobre, można sięgnąć do niego ponownie. Warto poświęcić swój czas na tę pozycję. Nie nudzi, jest dobrze zagrany i coś można z niego wyciągnąć, albo dobrze się uśmiać w przypadku komedii. 8/10 to film, który jest wyjątkowy i koniecznie trzeba go zobaczyć. Obowiązkowa pozycja każdego kinomana. 9/10 dostają tylko filmy, które są arcydziełem. Ideały - 10-ki nie istnieją.
Dziękuję za zaglądnięcie do mnie i zapraszam do polecania mi filmów, które wami wstrząsnęły, zapadły głęboko w pamięci lub uważacie, że są świetne i trzeba je zobaczyć.

Ulubiony film: Cinema Paradiso
Ulubiony aktor: Edward Norton
Ulubiona aktorka: Cate Blanchett
Ulubiony reżyser: Giuseppe Tornatore

GG: 5395411
e-mail: getsemane na TLEN-ie
Na filmwebie od 28 stycznia 2005
{ "votes": { "last": 1563261974478, "films": 3154, "serials": 22, "games": 0, "tvshows": 0, "roleCount": 3, "people": 3 }, "w2s": { "last": 1563265233340, "films": 3726, "serials": 19, "games": 0, "tvshows": 0 }, "favorite": { "last": 1562706144753, "films": 883, "serials": 2, "games": 0, "tvshows": 0, "people": 63 } }

FILMOWE DNA

0
oceny
0
ulubionych
0
chce zobaczyć
0
oceny ludzi kina

Filmy

  • ?
  • ?
  • ?
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię