Co obejrzeć, przeczytać, w co zagrać przed "Jokerem"

Zapraszamy na pierwszy odcinek "Coś w klimacie", nowego programu Filmwebu. Michał Walkiewicz i Kaja Klimek będą w nim prezentować różne dzieła kultury podobne tematycznie lub formalnie do gorących premier kinowych. Na dobry początek zobaczcie propozycje w klimacie "Jokera" Todda Phillipsa.

Powiązane materiały

komentarze 22

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Humberthumbert1999
Genialny pomysł. Opowiadanie o rzeczach klimatycznie podobnych do danego filmu, powiązanych z nimi. W dodatku mówienie o takich propozycjach nie tylko ze świata kina. Majstersztyk. Liczę na dużo odcinków.
20
fretka_204
zapowiada się ciekawa seria, czekam na więcej odcinków ;)
8
10
michal.2907
Wielki plus za to, że nie skupiacie się tylko na filmach. Oby tak dalej!
6
dicaprio
Jestem zawiedziona, że redaktorzy pokusili się jedynie o propozycje, które już od dawna były bezpośrednio łączone z filmem "Joker". Liczę na to, że w kolejnych odcinkach serii potencjał nie zostanie zmarnowany i prowadzący zdecydują się na głębszy research, który dostarczy nam wiele nieoczywistych tytułów.
3
cypeq
Pomysl kapitalny, ale troche sztuczne wykonanie. Zamiast ciec montazowych, lepiej jakby to byla jedna plynna rozmowa oraz bez takich tekstow, ze ktos cos przyniosl dla kogos xd
3
Humberthumbert1999
W następnym odcinku poprosimy "Portret kobiety w ogniu".
2
Fifibat
Grałem w Arkham Asylum, Arkham City, Arkham Origins, ale nie zacząłem jeszcze Arkham Knighta. Dziękuję uprzejmie za zniszczenie frajdy z gry tym wstrętnym spoilerem albo chociaż za wcześniejsze uprzedzenie.
GajuSZ_SaDecki
"Człowiek, który się śmieje" jest z 1928 r., a nie z 1926!
Beazea
Staram się uzupełniać konteksty do filmów - do "Once upon.." Tarantino przeczytam książkę Toma O'Neilla o Mansonie (świetna polecam!) i spaghetti westerny S.Leone. Obejrzałam film jeszcze raz i doceniam jeszcze bardziej film QT. Propozycja b.cenna - poznanie innych odniesień do filmu może wiele zmienić w jego interpretacji, ocenie. Może także , nie tylko krytycy, ale inni widzowie dorzucą jakieś nawiązania przy kolejnym filmie.
starylol
Pierwszy raz czytałem 28 lat temu i do dziś jest dla mnie jednym z najlepszych komiksów o superbohaterach w ogóle. Jeżeli film serio jest w takim klimacie, będzie bardzo dobry :)
boss1991
Co ile się będzie ukazaywać ten program?
justek999
Ok obejrzałam do końca, więc chyba jest dobrze :D
1
Cyprian_Swiecki
Akurat się złożyło że przeczytałem ten komiks jeszcze przed pierwszym teaserem "Jokera".
marckoza
coś mi się zdaje, że będzie z dużej chmury mały deszcz, robią wokól tego taki hype jakby to było na miarę 10 najważniejszych filmów epoki
2
kyle_reese
Filmweb ciągle nie rozumie, że Klimek działa ludziom na nerwy... było już o tym setki komentarzy, a tu ciągle ten ślepy upór.
M0RiARTY
Fajnie gdyby program nie kręcił się tylko wokół premier. Mało wychodzi głośnych filmów, które są tak zadłużone u klasyków kina jak Joker. Wolałbym coś w klimacie "Zodiaka", "Kształtu wody", "Nici widmo", albo nie wiem, czegoś klasycznego, jak "Dziecko Rosemary", czy "Barry Lyndon".
1
katedra
Skoro Joker i jego narodziny to polecam zagrać w Batman Arkham Origins. Można tam wcielić się w Jokera podczas "tego pamiętnego dnia". To również pierwsze, dla tej serii, spotkanie Batmana i Jokera i wielkie "zakochanie się" Króla Błaznów w metodzie Nietoperza.
3
sebagalczynski
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

zwiastuny

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię