Dwa oblicza

Pułapki z serii filmów "Piła"

Jakie są najlepsze i najgorsze pułapki zaprezentowane w cyklu slasherów "Piła"? Odpowiedzi udziela Michał Walkiewicz.

zwiastuny filmowe

komentarze 83

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
kinleys1
Za 2 tygodnie "DWA OBLICZA: Pułapki z Kevina samego w domu", a za miesiąc "Pułapki z Toma i Jerry'ego"
76
syc
@kinleys1 ciesz se ze nie ze ''strusia pedziwiatra''
2
jakub_oleg
Oh ludzie, przestańcie... Kino ma różne oblicza, a ta seria zawsze miała szeroki zakres tematyki. Jeśli były omawiane śmierci Seana Beana- nie rozumiem dlaczego nie wrzucić kampowej serii "Piła" do zestawienia. Pomijając osobiste preferencje- jest to seria kultowa, do której mnóstwo ludzi wraca- i tak jak pan redaktor to ujął- jej mocą jest kreatywność. Dajcie więc im prowadzić program po swojemu.
38
59
2
kaadeel
@skywalker21 jak mówi klasyk 'kaczka to max co może z 'Niego' być'... :> proponuje wrzucić jakiś box z propozycjami oraz ankiety na podstawie których te najbardziej trafne mogłyby zostać zrobione - tak samo się tyczy 7 wspaniałych :)
5
Deiphobus123
@skywalker21 ja pie*dole zamiast cieszyć się i być wdzięcznym redakcji i osobom przygotowującym i realizującym '7 wspaniałych' i '2 oblicza' to takie szambo jedno z drugim pod każdym nowym epizodem szczeka coś że temat odcinka mu nie odpowiada. Człowieku jak myślisz ile można interesującego i w ciekawy sposób powiedzieć o Lawrence z Arabii czy innych Irańsko - Bałkańskich dramatach psychologicznych?
2
skywalker21
@Deiphobus123 wybacz. Dziękuję, że mi to uświadomiłeś.
2
katedra
@skywalker21 Nietypowy, bardzo fajny. Lepsze to niż kolejne wymienianie klasyków albo robienie topek z filmografii reżyserów, o których każdy powiedział już wszystko np. Bergmana czy Spielberga
konradw27
Kiedy Dwa oblicza "Dwóch oblicz"...?
19
a1ien_1385
A ja na przekór powiem, że to bardzo dobry odcinek Dwóch Oblicz. Krwawy i pełen czarnego humoru. ;)
15
johnythewild
OJ już nie przesadzajcie tak bardzo! Temat w stylu Walkiewicza i nawet bardzo aktualny jako, że za pasem mamy nową piła.
11
noveen91
ja pie*dole, ile można narzekać na tematy Dwóch Oblicz lub 7 wspaniałych? Co odcinek to samo stękanie, że się nie podoba. Super temat, dzięki za umilenie mi czasu, fajnie się oglądało :)
12
krabathor
@noveen91 Otóż to, przecież to proste - nikt nikogo nie zmusza. Dany odcinek nie pasuje - można sobie darować. Są jak widać osoby, którym odcinek przypadł do gustu, przecież rzadko sie zdarza, by dany odcinek pasował każdemu. Może jednak sa tacy, którzy potrafia zaistnieć, miec swoje "5 minut" tylko w ten sposób, ze krytykują. I ch... z nimi!
1
telcontar_2929
Jeszcze tyle macie aktorów bądź reżyserów :De Niro, Scorsese, Spielberg(7 wspaniałych nie liczę), Scott, Nicholson. Czemu ich nie omawiacie?
13
telcontar_2929
@telcontar_2929 Ridley Scott już był. Przepraszam za niedopatrzenie.
kasiabeier
Pierwszy raz postanowiłam nie oglądać "Dwóch oblicz". Już od jakiegoś czasu zbliżały się szybkim tempem do dna.... ale upadły niżej. Mam nadzieję, że twórcy czytają czasem opinie szarych ludków.
22
17
Grifter
Jako, że lubię zwyrodnienia wszelakie temat mi się podoba. Proponuję jeszcze: najlepsze sceny wymiotowania krwią, najlepsze sceny gwałtów, najlepsze sceny eksplozji głowy i tego typu słodkie rzeczy. Psy niech sobie szczekają :)
5
Wyczes666
@Grifter Na WatchMojo znajdziesz to wszystko i jeszcze więcej :)
michal.2907
@Grifter Sceny gwałtów to świetny temat odcinka. Popieram! Byłoby w czym wybierać.
1
Grifter
@michal.2907 Oj byłoby. To może prędzej do "7 wspaniałych"?
michal.2907
@Grifter Też o tym pomyślałem. 1. Nieodwracalne. 2. Nędzne psy (oryg). 3. Źródło (Bergmana). 4.Ofiary wojny. 5. Salwador. 6. Elle 7. Prawo ojca.
michal.2907
@Grifter Usprawiedliwiam się na wypadek oskarżeń o promowanie okrucieństwa i bestialstwa przypomnieniem, że propozycja padła pod filmikiem o najlepszych wymyślnych torturach.
Grifter
@michal.2907 Ej, ale zachowajmy jakiś męski pierwiastek. Koniecznie 'Uwolnienie" i scena "Squeal like a pig".
michal.2907
@Grifter Ja wiem, że to nie do końca to, ale pewnie kobiety się na obecność 'Pluje na twój grób' nie obrażą.
kto
Może czas wrócić do klasycznej tematyki zestawień? Proponuję wziąć na warsztat Harrisona Forda.
7
kacper990
W następnym odcinku - śmierci z cyklu Sharknado.
6
Pieniak3
Pierwsza pułapka miała wyjście i to banalne... włożyć jedną rękę do dziury i wyjąć ją blokując drugą ostrza tak by się dalej nie zaciskały.
4
kryst007
Serio??? Wam to już na serio kończą się pomysły na odcinki, a jest tyle idealnych tematów na tą serię (ile razy byly prośby o odc. z twórczością Scorsese?). Nie wiem czemu jeszcze śledzę "Dwa oblicza".
13
neron4
Te programy schodzą na psy. Wciąż nie rozumiem po co coś takiego pokazywać ?. Fe !
13
Kubson85
Seria piła to jedna z największych katastrof jakie przydarzyły się współczesnemu kinu, a oni jeszcze im odcinek dwóch oblicz poświęcają -.-
4
Second_Espada
Ja nie wiem co wy macie do tej serii, jest unikalna na swój sposób :P najbardziej lubię 1 część i jej zaskakujące zaskoczenie i zgodzę się jak większość, że im dalej tym gorzej. Ale ten film ma być obrzydliwy i przerażający. Dajmy na przykład ta scenę z wykręcaniem kończyn i naszego głównego bohatera który może go uwolnić, ale tego nie robi z powodu tego, że człowiek stojący przed nim zrobił (niechcący, ale zrobił) mu wielką krzywdę. I się można zastanawiać gdzie jest granica nienawiści. Czy typowy człowiek po takiej tragedii może stać się do tego stopnia niewzruszony. Nie wiem czy jest sens narzekać, że słaba seria bo niszowa temat. Ja nie oglądam jakiś starych filmów z lat 50-60 nad którymi dużo osób by się rozpływało tylko dlatego, że są stare i "no wiesz to początki kina więc to KLASYK czy gówniany czy nie to jest dobry".
4
TWBolek_filmaniak
Walkiewicz, Ty tak na serio z tymi pomysłami na odcinki? Bardziej leniwego tematu nie mogło być.
4
TURSKI
Jedna z pułapek, którą nigdy nie zapomnę to ta z wyrywanie skalpu. Moim zdaniem lepsza od wahadła, które poza tym jakoś łamało kodeks pana zagadki. Ofiara zdaje się nie miała żadnych szans na przeżycie co jest "niegodne" u Jigsawa:)
3
TURSKI
@Kacbi10 Tak, laska była przywiązana do krzesła i jej włosy były wkręcone w taką śrubę. Chyba piąta częśc to była
1
jp2
@TURSKI Ponieważ tej pułapki nie skonstruował Jigsaw, tylko Hofman. Chciał zemścić się na mordercy swojej siostry, podszywając się pod seryjnego zabójcę-psychopatę.
1
dikey_filmweb
Wiele lat temu, po pierwszej "Pile", postanowiłem nie oglądać więcej tego typu produkcji. Bo to chore filmy robione przez dziwnych ludzi dla bardzo niewybrednych odbiorców. Po fragmentach programu Dwa oblicza, tylko utwierdziłem się w tym, że dokonałem dobrego wyboru.
2
jackc1977
czas wybrać najlepsze i najgorsze "dwa oblicza"
2
justek999
Michale, coś jest ewidentnie nie tak z Twoją moralnością! :p
2
tomek_xc
nie czaję jak można użyć słowa "dobre" w kontekście tej serii...no chyba że ktoś lubi takie zabawki...
3
michal.2907
Poza finałem jedynki to wszystko inne w całej serii zasługuje na pomidory. Horror na dnie.
1
kaadeel
myślę, że wśród najgorszych mógłbym wrzucić z Piły VII akcje w warsztacie z Ś.P. Chesterem w roli głównej :>
1
skrillex15
@kaadeel Przy tej pułapce słowa "Crawling in my skin" nabierają nowego znaczenia.
1