Czy nowy Predator połączy siły z ludźmi?

Łukasz Muszyński zaprasza na przegląd najważniejszych filmowych newsów tygodnia.

komentarze 48

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Psycho_Daddy
Im więcej dowiaduję się na temat fabuły nowego Predzia,tym mocniej utwierdzam się w przekonaniu że ten z Arnoldem to po prostu arcydzieło kinematografii i nic lepszego w tym temacie nie powstanie.
12
Bon009
@Psycho_Daddy Nic dodać nic ująć, już raz Predek łączył siły z ludźmi z jakąś murzynką w AVP 1 - I teraz pytanie kto do tej pory pamięta/ogląda Predatora 1988 i jego sequel, a kto badziewne filmy Aliens vs Predators AVP ? :P
1
Psycho_Daddy
@Bon009 Są filmy do których wracam regularnie,oglądam je raz-dwa razy w roku.Są nimi min Aliens,Terminator 2,The Thing i właśnie Predator z Arnim.AVP oglądałem do tej pory 2 razy a AVP2 tylko raz:).
Bon009
@Psycho_Daddy Nie ty jeden, wszystkie co wymieniłeś oglądałem co najmniej kilkanascie razy nie licząc dodatkowo poszczególnych scen które sobie włączałem
edoOo
@Psycho_Daddy Jakie kuźwa arcydzieło? Ten film tak mocno siedzi nam wszystkim w podświadomości bo dla wielu z nas było to pierwsze spotkanie z pewnym gatunkiem filmowym. Owszem zrealizowanym perfekcyjnie jak na tamte czasy, robiącym niesamowite wrażenie na kilkunastolatku ale na Boga! Świat ruszył do przodu, podobnie jak technika filmowa i moje oczekiwania względem kina jako takiego. Jak można do upadłego bryndzlować się nad jednym i tym samym filmem?! Czas na coś nowego. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Odbijcie, przynajmniej do premiery. Potem możecie znowu walić truizmami na temat klasyka z lat osiemdziesiątych.
1
Psycho_Daddy
@edoOo Oczywiście że arcydzieło,to idealne połączenie kina akcji z SF,świat ruszył do przodu ale od tamtej pory nie powstał film który mógłby konkurować z oryginalnym Predatorem.Napisałeś że czas na coś nowego-jasne!,więc czekamy ale na chwilę obecną w tej tematyce to Predek z Arnim wciąż rozdają karty,natomiast trailer nowego Predatora jak i szczegóły fabuły nie napawają optymizmem.
1
edoOo
@Psycho_Daddy Nie powstał i już nie powstanie. Nie wiem jak można tego nie rozumieć. Przecież fabuła i generalnie konstrukcja jedynki jest prosta jak budowa cepa. Ma to swój urok, ale obecnie to uniwersum nie ma praktycznie możliwości manewru jeśli chodzi o nowy scenariusz i jakieś elokwentne i sprytne nawiązanie do oryginału nawet na milimetr. Shane Black z tego co widzę próbuje tchnąć powiew świeżego powietrza w tego bohatera nie masakrując klasyka, a wręcz nawet nawiązując do niego w pewien sposób vide ekipa nowożytnych twardzieli, brutalność scen itp. Wam natomiast i tak źle bo Arni, bo dżungla bo muzyka bo to bo tamto. No litości. Gościu ma łeb na karku i należy mu zaufać. Ocena filmu po premierze, ale w miarę obiektywna bez peanów na temat w gruncie rzeczy infantylnej jak na obecne czasy jedynki.
edoOo
@Psycho_Daddy Doda jeszcze tylko, gdybyście nadal tego nie wiedzieli, że już nigdy nie zobaczymy po raz pierwszy pierwszego nowego Terminatora, pierwszego nowego obcego i pierwszego nowego Predatora. Te filmy są nie do podrobienia, zostaną z nami na zawsze. Możemy mówić, że mieliśmy szczęście zobaczyć je w momencie gdy robiły największe wrażenie i zrywały czapki z głów, nam małolatom co żyli w tych dziwnych, ale pięknych czasach.
Psycho_Daddy
@edoOo "Nie powstał i już nie powstanie. Nie wiem jak można tego nie rozumieć"-właśnie dlatego oryginalnego Predatora nazywam arcydziełem-nie wiem jak można tego nie rozumieć.
Psycho_Daddy
@edoOo "Nie powstał i już nie powstanie. Nie wiem jak można tego nie rozumieć"-właśnie dlatego oryginalnego Predatora nazywam arcydziełem-nie wiem jak można tego nie rozumieć.
1
Psycho_Daddy
@edoOo Shane Black idzie podobnym tropem co twórcy AVP,czyli sam Predator to za mało więc dajmy coś innego,np większego Predatora a ten mniejszy pewnie będzie współpracował z ludźmi żeby pozbyć się tego większego:D.Mnie nie jest źle dlatego że nie ma dżungli albo Arniego,po prostu każda kolejna część Predatora będzie gorsza od niedoścignionej pierwszej części.Nie wiem w czym ona wg ciebie jest infantylna?,to twarde męskie kino które broni się do dziś,może tylko efekty specjalne się zestarzały...
1
edoOo
@Psycho_Daddy No przecież w każdym poście wskazuję jak ważny i dla mnie jest ten film. Nie rozumiem tylko tego ciągłego spuszczania się nad tym klasykiem i rzucania błahostkami jakiż to wspaniały obraz.
edoOo
@Psycho_Daddy Jezusie Święty, no oczywiście, że każda kolejna część będzie gorsza i ma na to wpływ pierdyliard różnych czynników. No co za beton. Kończę te dyskusje bo jest jałowa.
skullman
@edoOo No jak to nie ma możliwości manewru? Ma i to bez uciekania się do kuriozów jak porywanie kolesia z Yakuzy na obcą planetę albo do tworzenie predatora GMO. Może powodem jest brak w obecnym świecie aktorów, którzy mogliby w oczach widza przynajmniej próbować nawiązać walkę z takim stworem (od razu mówię, że Brody nie może). No ale od czego są scenarzyści, niech ruszą ten szary kisiel między uszami, mi w pięć minut przyszedł do głowy zarys scenariusza a jestem kiepski w wymyślaniu historii i do tego nikt mi za to nie płaci tak jak tym głąbom w Hollywood. Wiec po kolei. Predatorzy przybywają co jakiś czas na ziemię po trofea, wiadomo, był Arnie, był silny murzyn policjant, takie tam epizody. No i przybywa po jakimś czasie kolejny predator na Ziemię na łowy. No ale przeżywa rozczarowanie, bo jedyne co może znaleźć to albo parada równości albo gender studies albo metroseksualni w rurkach. I to co się dzieje dalej to już zależy od kreatywności kolesia od scenariuszy. Albo robi niezłą krwawą łaźnię tęczowym, którzy do samego końca nie rozumieją jego braku tolerancji i zrozumienia dla mniejszości i odmienności albo trofea zdobyte na osobnikach cis-male androgyne są tak bezwartościowe, że w rozpaczy odpala procedurę samozniszczenia. Jest jeszcze możliwość, że w poszukiwaniu prawdziwych trofeów zamiast w USA ląduje na pograniczy niemiecko-francuskim i napotyka bandę uchodźców i pomimo, że walczy dzielnie i niejednego przeciwnika kładzie trupem to jednak w końcu ulega miażdżącej przewadze nachodźców i ich nieposkromionej wręcz chuci i zostaje ubogacony kulturowo (w tym przypadku chyba międzyplanetarnie) od zachrystii i również odpala procedurę samozniszczenia. Tak więc skoro świat ruszył do przodu to kinematografia powinna podążać za światem.
mackal83
Nic nie przebije Predatora z Arnim!
7
3
returner
@Psycho_Daddy Nie ma szans. W tych czasach nie tworzy się tego typu kina tak dobrze. Poza tym klimat czy soundtrack jest nie do powtórzenia. W Predators z 2010 było puszczanie oka do widza i nawiązujące sceny do jedynki oraz styl filmu zbliżony do oryginału, a jednak film był gorszy o 2-3 klasy od Predator 1987.
2
returner
@Psycho_Daddy Pierwszy raz obejrzałem Predatora z Arnim na VHS w 1990. Film czaruje widza od początku do końca. Podobnie było przy pierwszym seansie Terminatora, który obejrzałem w kinie w 1988 cztery lata po premierze w Usa :) U nas był tytuł kinowy - Elektroniczny morderca zamiast Terminator :)
jarek1985
Predator dołączy do MCEU i zabije Thanosa. Ma szansę bo nie dał rady batmanowi.
8
Montago
Przecież już w "Obcy kontra Predator" był pokazany motyw współpracy z człowiekem... Tam przeciwnikiem był Obcy, tu "podrasowany" Predator, cóż to za różnica. A małe miasteczko też już było w "AvP 2". Czyli wygląda to na zmiksowanie już wykorzystanych pomysłów w nowej konfiguracji, oby logicznej. Bo samo strzelanie dla strzelania nie jest akurat najważniejsze, dobrze by było gdyby pokazano coś więcej z kultury, hierarchi wojskowej i techniki Predatorów.
7
1
dany_s
@Montago "Tam przeciwnikiem był Obcy, tu "podrasowany" Predator, cóż to za różnica."
Bon009
@dany_s Shane Black nie jest bez skazy robi filmy w kratkę i przy dzisiejszym trendzie to raczej spapra ten film zamiast zrobić porządne męskie kino jakim był Predator 1
skullman
@Bon009 nie ma już porządnego męskiego kina bo by lobby LGBTPZiQ oraz genderowcy zapłakali. Teraz twórcy muszą skupić się nad poprawną politycznie obsadą a fabuła to pal sześć, musi się spodobać odpowiedniemu lobby.
kucyk
Dodawanie jakiegoś super mutanta tylko umniejsza Predatorowi. Jak nie chcą się trzymać oryginału to by lepiej zrobili AvP3. Oczekiwania byłyby dużo mniejsze, a przynajmniej byłaby szansa na przyzwoity wątek z Xenomorphem.
3
Montago
@kucyk Za to robią PvP , chyba tylko po to by jakoś wcisnąć motyw pomocnych ludzi. I pokazać różnych Predatorów.
1
mistrz_sheldon
Był kiedyś komiks, w który Predatorzy spuścili Obcych na kolonie ludzi, by następnie na nich polować, z ludzi przetrwała tylko jedna kobieta, która z tego powodu została włączona do jednego z klanów Predatorów. Chciałbym zobaczyć ekranizację tego zamiast tego co było w AvP
1
skullman
@mistrz_sheldon pomimo, że delikatnie mówiąc nie jestem fanem ostatnich wybryków pana Scotta to jednak "Prometeusza" lubie za jedno, przyszedł twórca postaci "obcego" i w tym filmie jednym ruchem ręki wymiótł całe to komiksowe badziewie. To na pewno na plus panu Ridleyowi Scottowi.
skullman
Boże, widzisz i nie grzmisz. Ja nie mam na ten film ochoty już po "...genetycznie zmodyfikowanego superpredatora...". To zakrawa na szajs pokroju "Predators" z tym cherlakiem Brodym. Przy tych nowoczesnych "kontynuacjach" to nawet robiony wprost na rynek VHS "Predator 2" to jest niezły kawał mięcha. To nowa badziewie pewnie będzie tak samo udane jak wyżej wspomniany twór albo obydwie części "AVP".
Persil
Mam takie samo zdanie jako Psycho_daddy, i dodatkowo widzę światełko w postaci nowego "Predka" tyle tylko, że predator coexystuje z ludźmi?
Wilkolak_Autograf
Byle był dobry, nieprzewidywalny i trzymający w napięciu, a nie jakiś chłam.
emqbro
Jak słyszę jeden i tem sampel drzącego się Predatora, to mam jednak mieszane uczucia...
pseudoalias
nom... połączy. trochę się poprztykają. ktoś tam straci kręgosłup z korzeniami. zjedzą wspólnie milkiwaya, pokonają tyczko-predka. gdzieś tam się przewinie napis Wayland lub/i Yutani. po wszystkim pójdą do shawarmy na kremówki i ogólnie i'm too old for diz;P
kubaaa67
powiem tak, ten predator bylby klasykiem i arcydzielem (w swoim kinie oczywiscie) gdyby wyszedl w latach 80 max polowie lat 90. w dzisiejszych czasach raczej rzadko ludzie ciesza sie z drewnianych bohaterow, prostych one-linerow rodem od kulturysty arniego, czy wesolej rozwalki na ekranie (uwaga! nie dotyczy kina superhero movie, tam to wszystko nadal jest na topie). tak czy inaczej, ja na pewno obejrze i mam nadzieje ze bedzie co najmniej niezle
delgad3do
Co do Predatora Dopiero co byłem na Jurrasic World w kinie i tam też był motyw z modyfikowanym 'Głownym Bossem' ależ to razi w oczy
oleksiey2000
Mam spore wrażenie odnośnie predatora jakby reżyser wzorował się na dwóch najlepszych częściach serii czyli Aliens vs predator 1 i 2. Po co usypiać widownię aspektami survivalowymi, zbombardujmy plan wszelkimi wybuchami, naprujmy w obcego milionem ołowiu a potem połączmy siły ludzi i predatora bo na pewno ten przyszedł się zaprzyjażnić z ludzmi a drugi niegrzeczny predatorek chce za wszelką cenę zamordować całą ludzkość. Zgłaszam petycję do marvela o wprowadzenie predatora (tego dobrego oczywiście) do ich uniwersum. Kto jest za? :)
DefinicjaStylu
"The Predator" zapowiada się jako zacna rozrywka. Nie ma co narzekać, bo jednak Shane Black powinien wiedzieć co zrobić by uratować franczyzę. Także ja tam czekam. ;)
1
streetbrother
XD nie widziałem wcześniej tej laski co z niej zakpiła Rosanne Barr ale faktycznie wygląda jak jakaś krzyżówka małpy z człowiekiem bez twarzy XD
2
gudmadafaka
@streetbrother rosanne za to wyglada jak corka afrodyty I adonisa....
2
davidstar
co przyciąga predatora? odp dla niekumatych : WOJNY. Gdzie są teraz konflikty zbrojne na świecie? Odp: SYria, w Iraku czy w Afganistanie też dobrze się nie dzieje. NIe mogli iść w tym kierunku?
mercx
Bo pierwszy Predator to był tak naprawdę Slasher w dżungli a kolejne filmy poszły w stronę bezsensownych kosmitów z kosmosu atakujących kosmicznie . Najbliższej pierwszej części był film z Brodym !
GIMB2004trololo
Nie połączy, pojawi się jakiś mutant który będzie jeszcze silniejszy, Fabuła durna ale pewnie i tak zobaczę.

zwiastuny