Scorsese kontra Marvel. Kto ma rację?

Łukasz Muszyński zaprasza na przegląd najważniejszych wydarzeń ze świata kina i telewizji.

komentarze 134

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
horned_rat
Scorsese mówi prawdę i niektórych to boli...
85
PanKracjusz
@horned_rat Jaką prawdę? Że filmy rozrywkowe są rozrywkowe? Wow, jak on na to wpadł. Takie stwierdzenie równe jest powiedzeniu, że niebo jest niebieskie. Nie są sztuką? No nie muszą być :)
15
Ami_656
@PanKracjusz rozrywkowe nie znaczy głupie a Marwel jest głupi i jego filmy sie ciezko oglada , to męka a nie rozrywka takie komiksowe filmy ogladac, tresciowo to jest na poziomie ludzio jakby troche ograniczonych umysłowo. Jak widac wielu ludziom te głupie filmy sie podobaja.
9
PanKracjusz
@Ami_656 Czy Marvel jest głupi czy nie - nie mi oceniać, ponieważ nie oglądam tego typu produkcji. Zwyczajnie mnie to nie jara, więc nie będę oceniał poziomu, ale skoro zarabiają tyle kasy to widocznie coś w nich musi być, co podoba się ludziom. Czy są to głupie filmy? To już zależy do czego porównujesz. Zarówno w kinie rozrywkowym i artystycznym są gnioty i to jest normalne.
2
Bon009
@PanKracjusz Ja oglądam czasem dla aktorów ale powiem szczerze że często czuje się zażenowany oglądając tego typu filmy...
7
michalmakula
@jestemtwoimojcem boli go ze żadne studio mu nie chciało dac Kasy na Irlandczyka
2
michalmakula
@Bon009 ja nie bo film ma mi dać rozrywkę to dla mnie najważniejsza częśc kina rozrywka . I tak samo sie bawię przy filmach Martina bo dla mnie Chłopaki z Ferajny to typowa rozrywka tak samo Wilk z Wall Street itd
3
maximus_
@Bon009 najgorsze, że coraz lepsi aktorzy grają w takich filmach, które kiedyś oznaczały schyłek kariery, kasa zmienia wszystko
2
Bon009
@maximus_ Zgadza się - są tam duże pieniądze a aktor to w końcu praca, więc większość idzie gdzie daja więcej
1
matiniksa
@maximus_ dobrzy aktorzy jeszcze jako tako ratują te filmy
1
Danio31b
@jestemtwoimojcem Gdzie tam marvelowi dla dzieciarni do wielkiego Martina ,legendy kina :)
jestemtwoimojcem
@Danio31b uwielbiam to. Dla filmwebowiczów jeśli oglądasz " Ojca chrzestnego " jesteś wielkim znawcą kina , a jeśli Marvela to jesteś debilem.
2
Danio31b
@jestemtwoimojcem A jeśli tak jak ja i Ojca Chrzestnego i Marvela??
jestemtwoimojcem
@Danio31b to i tak wychodzisz na debila bo hurr durr " marvel " :D
1
michalkoziol
Co za bzdurny tytuł, "kto ma rację". To nie jest kwestia racji, rację można mieć przy dyskusji o faktach. W tym przypadku mowa o opiniach, a każdy może mieć inną i nie ma w tym ani nic złego ani kontrowersyjnego. Nikt nie zmusza Scorsese do oglądania Marvela, ale jak ludzie to chcą oglądać, to też nikt im nie ma prawa tego zabraniać, proste.
20
jimi7
@michalkoziol a czy Scorsese komuś zabrania coś oglądać?
2
mac1991seth
@jimi7 Nie, Scorsese w zasadzie robi coś gorszego, gdyż próbuje zadeklarować, co jest sztuką, a co nie jest sztuką. Filmy Marvela pełnią funkcje zarówno ekspresywne jak i impresywne, a co za tym idzie stanowią sztukę. Możemy dyskutować o poziomie tej sztuki, ale nie o tym, czy MCU jest sztuką.
6
jimi7
@mac1991seth bez żartów trzeba być na prawdę przewrażliwionym, tudzież mieć straszne kompleksy na tym punkcie, aby uznać, że wybitnej postaci kina nie wolno przedstawić swojego punktu widzenia - i nie, Scorsese nie próbuje nikomu narzucić swojej racji - ot po prostu powiedział, ze dla niego nie jest to sztuką - ma do tego pełne prawo - dla mnie np też nie - ot niezobowiązujące głupiutkie kino, na którym bardzo dobrze się czasami bawię...
1
mac1991seth
@jimi7 Czym jest punkt widzenia kiedy nagina się definicję znanych słów? Czy jak nagnę definicję słowa "choroba" i zacznę wygłaszać "punkt widzenia", że homoseksualizm to choroba to też będzie okej? Pewne rzeczy są, albo ich nie ma i to właśnie wybitna postać kina powinna wypowiadać się precyzyjniej i nie urządzać sobie elityzmu, bo tylko tym to trąci. Niechęcią do zjadacza chleba, który po 17 wraca do domu i spędza czas przy filmach. "Filmy Marvela to nie kino", okej, to co tu robi ekran, projektor i widownia? Skąd tyle aktorów na napisach końcowych? Dzięki YouTube można oglądać godziny analiz na temat techniki filmowej Marvela, framingu, blockingu, choreografii, perspektywy, symboliki imion, nazw, motywów filmowych, klisz - przeciętny widz takich rzeczy i tak nie zauważy, a to że Scorsese ich nie zauważa to w zasadzie kiepsko o nim świadczy przez co tym bardziej nie rozumiem ciągłego gloryfikowania jego wypowiedzi.
2
matiniksa
@mac1991seth klasyfikacja to jedno a wartościowanie to drugie. na pewno osoby lubiące marvela mogą być zadowolone, że jest to sztuka. tylko, że słowo sztuka nie znaczy już nic specjalnego. jeśli przyjmować takie kryteria to może się okazać, że wokół nas sztuka jest najzwyczajniej wszędzie i zawsze. używanie słowa sztuka chyba traci większy sens, ale cieszmy się bo jest sztuką też marvel. hura
1
Blaskun
@michalkoziol Masz rację ;) Wszystko jest dla ludzi, więc pozwólmy im decydować co chcą oglądać, bo tak naprawde ludzie są rózni i niektórzy lubią filmy akcji z wodotryskami, a niektórzy takie które po obejrzeniu zostają w głowie i jeszcze przez jakiś czas rozmysla się o fabule. Ja tam w zależności od nastroju preferuję obydwa kina, więc w tym sporze jestem w centrum i przyglądam się tej bezsensownej walce na słowa.
giant enemy crab
Oczywiście, że Scorsese. Filmy Marvela oglądasz i zapominasz. Jest to niezła rozrywka, ale nic więcej.
25
michalmakula
@giant enemy crab dla mnie ma po prostu swoje zdanie tyle . U niego tez mam filmy rozrywkowe dające dobrą zabawę
1
ikcibaZlewaP
@giant enemy crab W przypadku Avengersów (nie widziałem wszystkich!) to nawet nie była w moim przypadku rozrywka, ...a co dopiero "niezła". Nawet Downey Jr. mnie nie przytrzymał.
Gzehoo_GR
Mam pełen szacunek do Martina Scorsese; mimo iż prawie w ogóle nie oglądałem jego filmów to uważam że jest naprawdę wybitnym reżyserem i słusznie wyrobił sobie dość mocną markę w kinematografii - nie da się obojętnie przejść obok wiadomości że mistrz Scorsese tworzy kolejny film, który zapewne okaże się arcydziełem. I jako że lubię produkcje z MCU, szanuję osoby które niespecjalnie śledzą filmy oparte na komiksach Marvela i takie osoby mają też prawo do swojej opinii. Niemniej, gdyby w całej kinematografii ograniczyć się jedynie do "mocnych, ambitnych, przełomowych" produkcji, to trzeba by było pozbyć się 99% wszystkich filmów, zostawiając jedynie kryminalno-sensacyjne dramaty psychologiczno-obyczajowe. Owszem, niektóre filmy są w celach rozrywkowych, ale to nadal są filmy. A że mają od groma tych efektów specjalnych z green screena czy CGI... kino po prostu się rozwija. A to narzekanie na produkcje oparte na komiksach jest trochę w stylu "kiedyś to były czasy..."
13
1
markin
@Gzehoo_GR właśnie to powiedział Scorsese, że jest to klaunowe kino dla pospólstwa kiedyś mieli Koloseum teraz maja kina. Problem w tym, że wytwórnie niczego innego nie robią i nie promują.
2
michalmakula
@Gzehoo_GR raczej po Milczeniu to już mu nikt kasy nie chciał dać . jeśli Irlandczyk jest inny niż chłopaki z ferajny oj to może być cięzko żeby znów gdzieś kase na coś dostał
maximus_
@Gzehoo_GR "kino po prostu się rozwija" - czym się rozwija, adaptacja komiksów? :D
1
Gzehoo_GR
@maximus_ nie chodziło mi nawet tutaj o adaptację komiksów (fajnie że pominąłeś pierwszą część zdania), a o to że wykorzystanie green screena i CGI w kinematografii jest dziś dużo lepsze i mniej razi w oczy niż ludzie w gumowych strojach potworów z lat 60-tych. I to nie tylko w przypadku filmów bazujących na komiksach czy ogólnie sci-fi. Green screen i CGI - oczywiście używane z rozsądkiem - są nieodłączną częścią kinematografii.
2
xxadrianxx
@Gzehoo_GR odłączną-jak niektóre filmy pokazują. I Bogu dzięki.
Grifter
Przepraszam bardzo, że się wtrącę, wszam mam mózgowe niedojechanie i moich wypowiedzi traktować poważnie nie można, ale - czy ktoś tu musi mieć rację?? Scorsese wydał własną opinię, Gunn wydał własną opinię, obywatel X wydał własną opinię, obywatelka Y własną. Moja racja jest "najmojsza"? Wyraził swój pogląd i tyle. Wiem, że za poglądy niektórzy chcą wsadzać i banować, ale litości - czy w dzisiejszym świecie nie można już wyrazić własnej opinii?? Trzeba podlizywać się większości?? Ja się na to nie godzę!
20
YodaRozpruwacz
@Grifter Tylko Łukasz Stelmach ma rację i ferajna z Napisów Końcowych !!!11!!oneone!1 Bez odbioru.
1
Rozgdz
@YodaRozpruwacz Oni akurat racji z reguły nie mają w sposób wybitny ^^ Przynajmniej jeśli chodzi o Star Wars, DCEU i Guardians of the Galaxy vol 2 :P
Szczery997
@YodaRozpruwacz ferajna z napisow koncowych to szczerze jakies bubki zakochane w disneyu 90% ich wypowiedzi to sam miód i wazeliniarstwo tej grzecznej tasmowy :)
1
ByrekK
@Grifter Ta, nie szukajmy kto ma racji, po co nam prawda co nie? Lepiej być biernym i mówić ,,mam swoją opinię i nic ci do tego". Dziecinada...
Grifter
@ByrekK Bije ci w dekiel widzę. Mniej tych chińskich bajek łykaj, to jest dopiero dziecinada. Oczywiście mam rację, jest ona niepodważalna ;)
ByrekK
@Grifter Masz jakąś wiedzę/doświadczenia dotyczące ,,chińskich bajek", którymi możesz poprzeć argument, że to dziecinada? Jeśli tak, to śmiało, lubię jak ktoś ma podstawy do wyrażania opinii. Ostrzegam jednak, że nie zaliczam pakowania wszystkiego do jednego worka, bo to zwykłe powierzchowne podejście do sprawy!
Grifter
@ByrekK Ale ja tylko przedstawiłem "rację". Lepiej być biernym i mówić ,,mam swoją opinię i nic ci do tego". Dziecinada... ;)
ByrekK
@Grifter Rację trzeba umieć uzasadnić, kolego xd Jeśli argumenty za twoją tezą przewyższają ilością/jakością argumenty przeciw, to masz rację, proste.
YodaRozpruwacz
To całe Hot Shots to wersja newsów dla niewidomych?
8
oleksiey2000
O mój boże. Scorsese nie lubi rozrywki dla mas. Skandal!
6
Szczery997
Szcerze Scorsese prawde powiedzial a szumu co noe miara. Tak MCU to szczerze przereklamowana pusta wydmuszka !!!!:);):D
5
pabomir
Scorsese ze swoją oceną trafił w punkt , artyści Marvela lepiej niech liczą swoje "dulary" a nie kompromitują się polemiką z mistrzem kina . To nie jest złe,takie coś dla małych i dużych dzieci,ma dużo z komiksów i gier wideo , natomiast najmniej z filmu.
5
pierdouka
Ja chciałbym tylko przypomnieć, że Scorsese zrobił coś takiego jak Hugo parę lat temu i to coś nie można inaczej nazwać, jak przejażdżka w jakimś parku właśnie i to w dodatku nudna, jeśli nie powiedzieć, że wręcz pretensjonalna.
3
Van_Etten
Różnica polega na tym, że gdyby powiedział to jakiś random w sieci, nikt nie zwróciłby uwagi. A Martin jest jednak upozycjonowany w historii kina, przez co, z jakiegoś wydumanego powodu, zarzuca mu się braki intelektualne, 'nieobiektywne' podejście i ośmiesza za wyrażenie własnej opinii. Kids' talk
2
michalmakula
Nikt niema racji każdy ma swoje zdanie i tyle jeden takie drugi takie tyle . Jedni przyjmą zdanie Martina inni kogo innego przecież gadać nikt mu nie zabroni . Taka prawda ze sam ma w swojej filmografii filmy które dla mnie są totalną rozrywką . Mi się zdaje że tez go męczy to że żadne studio nie chciało mu kasy dać na Irlandczyka bo Milczenie było klapa finansową
2
michalmakula
Taka prawda ze on wyraził swoją opinie i tyle
2
tommybundy1
myśle ze dobrze Ci w Lacoste Łukasz :)
2
1
redrum_bt
Proste, że Scorsese ma rację (subiektywnie)
1
Sony_West
Za aż tak clickbaitowy tytuł należy się filmwebowi Karne Prącie.
1
korneliusz36900
Scorsese wygaduje głupoty, jako osoba, która zna się na filmach i słusznie wyrobił sobie markę w kinematografii powinien zastanowić się nad swoimi słowami. Gdyz powiedzenie, że filmy Marvela to taki park rozrywki to jeszcze rozumiem, te produkcje dają sporo emocji i frajdy z oglądania, ale że nie jest to kino, to nooo pan Scorsese nieźle się zagalopował. Ja przepraszam bardzo, ale postawcie się w sytuacji twórców tych filmów. Robicie filmy dla szerokiej dystrybucji, wkładacie w to masę wysiłku, pieniędzy, staracie się, aby fani z całego świata byli zadowoleni z efektu po czym przychodzi sobie Scorsese i mówi eeee no to nie jest kino, to park rozrywki. No sorry, widocznie ten reżyser zatrzymał się na początku lat 90-dziesiątych. I w tej sytuacji nie powinniśmy mówić o racji, ponieważ jej nie ma, ale proszę nie pisze głupot, że Scorsese mówi prawdę. Jest to jedynie jego opinia, co prawda niesłuszna i moim zdaniem bzdurna, ale no szkoda, że Scorsese widocznie nie odróżnia filmowych gatunków. I też przydałoby się, aby te filmy chociaż obejrzał, ale to juz inna sprawa.
Woooo
Zgadzam się ze Scoresese. Obserwuję, jak wielkie korporacje uczą się myziania po miękkim jak najszerszego grona „klientów”. I jak zaczynają coraz skuteczniej „konstruować przekazy”. MCU to już bardziej konstrukty niż dzieła artystów. Coraz mniej miejsca na sztukę filmową, coraz więcej na „atrakcje”. Całe MCU to dzieła niezwykle sprawnych rzemieślników, tylko momentami ocierających się o sztukę. Jak Jaja Faberge. Piękne, pełne klejnotów, puste w środku i pozbawione zaskoczeń innych, niż dobór złoceń.
Woooo
@Woooo W podobny sposób Disney zagłaskuje Star Wars.
cierpial
Ludzie wiadomo, że to rozrywka :D Ja chodziłem na wszystkie filmy do kina bo chciałem je obejrzeć na dużym ekranie. Nie tylko efekty mnie porywały ale też historie opowiadane. Jeśli on twierdzi , że to park rozrywki super ;) pamiętajcie ile osób ciągnie do parku rozrywki. Nie każdy film musi opierać się na uczuciach normalnego świata. Nie raz trzeba odskoczni. On po prostu zapomniał o tym i ocenia uniwersum myśląc że je obraża :) Dla mnie osobiście to nie obraza ;) i jeśli każdy by tak napisał pod jego zdaniem to miałby sięz pyszna :D
TCWolf82
Jeszcze glosniej dajcie te reklame to napewno kupi te beznadziejna pralke BOZE!!! Ogluchlem.
TCWolf82
Na temat Marvela to prawda , ale nie dotyczy to aktorów, a raczej samej konstrukcji i klimatu serii. Na lamach Filmwebu kilka razy Marvel okreslany byl mianem Rollercoastera. Generalnie to nie przeszkadza, ale gdy zestawimy te filmy z Mrocznym Rycerzem czy Jockerem to tak jak by postawic obok siebie BATMANA 89 z BATMAN i ROBIN. Więc trzeba chyba wybaczyć tem reżyserowi i starać się zrozumieć jego sposób myślenia.
Avangarde_As
O kurde, chyba nie oglądałem żadnego filmu Marvela, a filmy zaliczam nałogowo. Kojarzą mi się z jakąś płytką infantylną rozrywką dla małolatów. Scorsese to absolutna czołówka, chyba nie powinno się porównywać do niego czegoś z niższych lig.
1
xxadrianxx
@Avangarde_As I to jest komentarz, z którym mogę się zidentyfikować. Absolutnie nie jarają mnie żadne Marvele, Avengersy,Thory i inne tego typu twory. A byłem fanem komiksów za modego, ubóstwiałem Thorgala, bardzo lubiłem Punishera czy Batmana, Klossa, Kajka i Kokosza, Dalej były Jonek Jonka i Kleks, Tytus czy Yans, seria Walka o Planetę to była petarda, pamiętam imiona bohaterów, Ais, Zan, bodaj Enes... uwielbiałem te światy i mógłbym wymienić z 15 innych tytułów... Ale KINO to jest inna baja, inne wizualne przedsięwzięcie, które ma za zadanie ująć za emocje na drodze GRY AKTORSKIEJ przede wszystkim, pracy kamerą, scenografią, muzyką. Efekty specjalne, lasery, fruwające peleryny i nadprzyrodzone moce to kategoria 2 piętra niższa od filmów takich jak Kasyno czy Goodfellas. Co tu w ogóle porównywać?
Rincewind85
@Avangarde_As "nie oglądałem ale kojarzą mi się" wygląda na to, że płytkie i infantylne filmy są w sam raz dla ciebie płytki głupiutki człowieczku. Ale Marveli nie oglądaj bo sądząc po tym co napisałeś przerastają cię intelektualnie i nie zrozumiesz ich.
Avangarde_As
@Rincewind85 Spadaj frajerze i nie oceniaj. Nie zamierzam uskuteczniać polemiki z takimi bezmózgami.
2
Avangarde_As
@xxadrianxx Też w dzieciństwie przerobiłem trochę komixów - Kajko i Kokosz, Thorgal, Tytus. Jakoś nie mam znajomych co oglądają Marvele. Z ludźmi którzy mają wysoką inteligencję emocjonalną dyskutuje się o innych filmach, szuka prawdy w nich. Uwielbiam dzieła z okolic 70'tych lat, sporo tytułów już widziałem, część z nich to dla mnie czołówka, zwłaszcza Czas apokalipsy, Łowca androidów. Mechaniczna pomarańcza, Klute. Teraz Joker mnie zmiażdżył! Z reguły im więcej efektów specjalnych tym gorszy film. Przede wszystkim muszą być pogłębione osobowości bohaterów, posiadać jakieś wady, wtedy historia wydaje się właściwa i można się identyfikować z postaciami.
1
Rincewind85
@Avangarde_As za późno, już cię oceniłem wydmuszko. Nie chcesz być brany za debila nie pisz głupot, a jak nie umiesz pisać inaczej to nie pisz wcale. Nareczka pajacyku
xxadrianxx
@Avangarde_As dodaj Shining czy Full metal Jacket. W zasadzie cały Kubrick haha
xxadrianxx
@Avangarde_As nie skończyłem pisać, a mi zatwierdziło, bo wcisnąłem enter chcąc przejśc do nast.linii. co za lipa. Anyway- zgadzam się w zupełności, a chciałem jeszcze dodać jeden tytuł, który zmiażdżył mnie w zaszłym roku tak jak ciebie i mnie Joker w bieżącym- Trzy Billboardy mianowicie. Kino kompletne. Pozdro. A z debilem słusznie, że nie poszedłeś na wymianę inwektyw, takich trzeba ignorować, najbardziej wtedy boli tych baranów.
Avangarde_As
@xxadrianxx Wygląda na to, że mamy podobne gusta filmowe :) Mnie też w zeszłym roku najbardziej zmiażdżyły Trzy billboardy, i razem z Jokerem weszły do mojego Top10 ever! Kubrickowe Shining i Orange Clockork uznaje za dzieła wybitne, mega-oryginalne, w drugiej dziesiątce u mnie. Wczoraj zobaczyłem Parastie - bardzo dobry, zaskakujący, ale nieco irracjonalny. Arcydziełem nie jest. Pozdro!
1
xxadrianxx
@Avangarde_As pozdro (spóźnione) haha i witaj wśród znajomych. :) Filmweb ma ograniczone możliwości komunikacji, ale myślę, że się da pogadać. Parasite muszę wziąć pod lupę.
TCWolf82
Na temat Marvela to prawda , ale nie dotyczy to aktorow a raczej samej konstrukcji i klimatu. Sami na lamach Filmwebu okreslany byl mianem Rollercoastera. Generalnie to nie przeszkadza, ale gdy zestawimy te filmy z Mrocznym Rycerzem czy Jockerem to tak jak by postawic obok siebie BATMANA 89 z BATMAN i ROBIN.
dany_s
Reżyser niesprawiedliwie powiedział samą prawdę.
Przekliniak
Moim zdaniem Scorsese powiedział to tylko i wyłącznie by o sobie przypomnieć. Jak to było powiedziane w filmie Testosteron, potrzebny był "event". Musiało zrobić się głośno bo chyba "Irlandczyk" nie przynosi spodziewanych zysków.
ByrekK
Trudno się z nim (Scorsese) nie zgodzić, tym bardziej, że ma po prostu rację.
tolerancja91
czy tylko mnie denerwuje odmiana przez przypadki nazwiska Martina?
MusztardaSaperska
@tolerancja91 Chyba tylko ciebie. W języku polskim tak się właśnie poprawnie odmienia to nazwisko i bardzo dobrze, że pan redaktor Muszyński we właściwy sposób używa polszczyzny.
Sony_West
@tolerancja91 skup się może ciut bardziej na tej swojej tolerancji.
tolerancja91
@Sony_West A co ma ona do rzeczy z tematem? Z chęcią bym zmieniła swój nic, bo nudzi mnie odpisywanie takim czepialskim smęciarzom jak ty

zwiastuny

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię