"Opowieść podręcznej"

Dorota Kostrzewa i Michał Walkiewicz rozkładają na czynniki pierwsze "Opowieść podręcznej" - serial nagrodzony m.in. Emmy oraz Złotym Globem.

komentarze 24

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
whitestripes_333
Jeden z najlepszych, najbrutalniejszych i najbardziej aktualnych seriali jakie ostatnio nakręcono. Świetny soundtrack, świetne aktorstwo z Moss na czele.
25
Kotel_20
@GIMB2004trololo Myślę ,że warto ! Choć czasami są momenty kiedy psychicznie się nie wytrzymuje ,bo sam serial jest przepełniony niesprawiedliwością,złem,terro rem,mizoginią ...plus do tego chora „nauka” gileadu...Warto chociażby dla aktorów drugo i trzecio planowych...
10
Marek_Drewko
Moim zdaniem jeden z najlepszych seriali w historii, drugi sezon trzyma w napięciu nie mniej niż pierwszy i zaskakuje, ale problemem jest za duża liczba odcinków
7
ira_fish_1
Ogólnie - zgadzam się z tym komentarzem. Przy okazji drobna uwaga: heros w rodzaju męskim, to nie "heroska", tylko heroina :)
4
MOTYL_3
Rewelacyjny serial i bardzo na czasie ciekawe ile tu jest troli nacjonalistyczno prawicowej partii która obecnie w Polsce rządzi. No cóż niestety niektórzy uwielbiają niewolników robić z ludzi i nie pozwalają innym żyć jak chcą w granicach prawa . U takich ludzi jest jedna prawda oparta o jakąś ideologię u nas akurat na katolickiej, No ale sądy już zdobyte. Wojska terytorialne stworzone. A teraz czekam na hejt troli tj. oczu.
3
olka0207
Serial jako całość jest bardzo dobry, a tematy jakie porusza są niepokojąco aktualne. Co do drugiego sezonu to fakt, trochę mniej udany niż pierwszy - nie mniej jednak ogląda się to równie dobrze. Zakończenie takie, że w zasadzie nie mam pojęcia co zobaczymy w sezonie trzecim (o ile powstanie).
2
agyness
nie można się nie zgodzić jeśli chodzi o E. Moss. Ilość scen w którym przechodzi z jednego pomieszczenia do drugiego, lub 10-minutowych zbliżeń na jej cierpiącą twarz świadczy o braku pomysłu na ten sezon.
2
shandage
Drugi sezon luke cage by sie przydał w waszym pragramie. Moim zdaniem jest o poziom wyzej od 1 sezonu.
michal487
przypilnujecie ludziom o „Rodiznie Soprano” Michale i Doroto proszę! To niemożliwe żeby Tony i Paulie byli poza Top 5!
forek23
Polityka Trumpa jest jawnie szowinistyczna...A od kiedy to w polityce siedzą sami święci? Trump może i jest szowinistą ale nikt nie ma tyle brudów i trupów w szafie co Clintonowie. Hilary Clinton - gdyby to ona została prezydentem, to byłby koniec świata. To jest jedna z najbardziej obłudnych kobiet jakie istnieją w światowej polityce. Wolę osobiście szowinistycznego Trumpa, który wali prosto z mostu i mówi jak jest, niż Clintonową, która przed kamerami mówi jedno, a jak światła gasną robi drugie. Kłamstwa, zdrady, hipokryzja, a w tle niejasności finansowe, przypadki dziwnych zgonów - oto świat wg Clintonów. Jednej z najbardziej zdegenerowanych par Ameryki. Zresztą Clintonowa na prezydenta się tak nadaje jak Wojewódzki na papieża. Ta kobieta jeśli nie dostanie kartki do ręki, to nie wie co ma mówić.
3
agatakoniak
"so much acting"? A może nie wszyscy tu po angielsku umieją... I kto to im przetłumaczy? :(
izotek
Twórcy, jak dla mnie w tym sezonie zjedli swój ogon, po czym go zwrócili i to jeszcze kilkakrotnie.
2
Siwszu69
"so much acting" nie sposób się zgodzić, na dłuższa metę Moss męczyła, a 2 sezon to obniżka lotów
6
Szarobure
Wiem, ze zostanę za to zjedzona, ale... to jest przereklamowane. Serio. A 80 procent zachwytów pompowana jest przez kwestię poglądów politycznych.
1
forek23
Obejrzałem pierwsze trzy odcinki pierwszego sezonu. Moje pytanie brzmi, czy reszta jest równie nudna, czy coś się tam wreszcie zaczyna dziać poza wiecznie wykrzywioną gebą antypatycznej głównej aktorki?
2
najnudniejszy serial ostatnich lat dla mnie
5
hagen_filmweb
Na czym polega jego rzekoma aktualność, gdy dziś to feministki robią polowania na czarownice, prawica w wielu krajach raczej chroni nas przed głupotą lewicy i liberałów, nie godząc się na islamizację, niż wprowadza jakiś skrajny konserwatyzm społeczny.
23
karomik
Jestem rozczarowana drugim sezonem. Świetny materiał. Mam wrażenie, że między Panią Dorotą i Panem Michałem jest chemia :-)
1
Grifter
Każdy prawacki kundel musi obejrzeć!
per333
Pierwszy sezon, bardzo dobry. Drugi sezon dużo słabszy, ale wciąż na niezłym poziomie. Niestety, finał pozbawiony sensu.
5
hagen_filmweb
Na czym polega jego rzekoma aktualność, gdy dziś to feministki robią polowania na czarownice, prawica w wielu krajach raczej chroni nas przed głupotą lewicy i liberałów, nie godząc się na islamizację, niż wprowadza jakiś skrajny konserwatyzm społeczny.
4
GIMB2004trololo
Zapytam wprost, warto to oglądać, i dlaczego? Jakoś nie mogę się przełamać.
Roy_v_beck
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

zwiastuny