Sex Education

O nowym przeboju platformy Netflix "Sex Education" rozmawiają: Małgorzata Steciak i Michał Walkiewicz.

komentarze 19

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
WielkiBlekit
Zapomnieliście o Adamie, szkolnym troglodycie, który każdą scenę gra jedną i tą samą miną, za którą kryje się miliard różnych emocji. Koleś jest naprawdę bardzo dobry.
34
Woooo
Zabawna koincydencja. Wczoraj ok. 16 postanowiłem obejrzeć Polar (dla Mikkaelsena) i „domęczyć” Tytanów (strasznie słabe ostatnie odcinki). Na koniec z ciekawości „rzuciłem okiem” na Edukację (jeden odcinek - dla Anderson) i... skończyłem o 5:13 na rozczarowany, że tylko 8 odcinków. Wielkie, pozytywne zaskoczenie. O najlepszych cechach opowiedzieli Killersi. mam tylko jedno zastrzeżenie: Nibylandia. Gdzie to niby było kręcone? Gdzie w UK są tak rozległe, zalesione przestrzenie? Z domami zwykłych terapeutek położonymi i wyglądającymi jak pałac Elronda w Rivendell? Kto w UK buduje wielkie szkoły publiczne w środku zadupia, gdzie autobusy jeżdżą co godzinę? Czemu nie pada deszcz ani śnieg? Przez cały rok ta sama temperatura? Za ciepło na puchówkę, za zimno na krótkie spodenki. Wszyscy w szkole mieszkają w domach jednorodzinnych, poza oczywiście „główną buntowniczką”? Oczywiście, to są drobne zastrzeżenia. W sumie podoba mi się to podobieństwo do Juno. Rozumiem konwencję przypowieści.
19
karmiacykolibry
”Chłopak udziela szkolnym kolegom rad z wychowania seksualnego”. A kiedy nakręcą serial o kimś, kto udziela korepetycji z matematyki?
14
luki138
Ani słowa o Adamie? Duży błąd bo to chyba najciekawsza postać w tym serialu. I jego relacja z ojcem
6
magdalenostrowska
Jesli mam byc szczera to niestety ale prowadzacy maja stosunkowo plytkie podejscie do wszystkich postaci w serialu. Rozumiem, ze głownie skupili swoją uwagę na gwiazdach jakimi jest głowny bohater i jego matka, ale oglądając serial nie sposób nie zauważyć jak każda postać, każdy wątek przedstawia obecne (często nagminnie wałkowane) problemy nastolatków w szkole, lecz nie tylko w samej edukacji, ale również w domu. Według mnie jest to kapitalny obraz przedstawiający potrzeby ludzi młodych, o których nie potrafią rozmawiać bo zazwyczaj brak im odwagi z powodu istniejących stereotypów. W obecnym świecie który opanowany jest przez ere smartfonów, na ktorych wiekszość nastolatków spędza większość swojego czasu... film ten ukazuje ich ukryte potrzeby i pragnienia, o ktorych nikt nie rozmawia bo czuje wstyd i zażenowanie. Rodzice, którzy przez pryzmat swoich porażek i niepowodzeń w życiu probujący za wszelką cenę osiągnąć sukces w osobach swoich dzieci, nie dostrzegając ich potrzeb i pragnień. Film jest doskonałą rozrywką (pomimo 18 lat łatki, uważam, że jest właściwa bo oglądając ten serial tylko dla "cycków" kompletnie przesłania głowną puentę) dla dojrzałego odbiorcy, który może uświadomić jedno i drugie.
4
jacek_mp
Też mnie wciągnęło. W dwa dni obejrzałem całość. Bardzo fajnie dobrane postaci, świetnie zagrane. Miłe.
3
Mighty_Odhin
Niby serial o seks-edukacji (dla nastolatków? sentymentalistów?) a jednak bardziej ładne opakowanie ultra polit-poprawności i wyzwolenia na miarę lat 60/70. Przypadeg?
2
edziax44
Proponuję na następny odcinek serial The Marvelous Mrs. Maisel, u nas mało znany a naprawdę rewelacyjny serialy od Amazona.
2
shandage
Serial swietny, szkoda ze zapomnieliscie o Adamie szkolnego kozaka ktory nie ma wielu przyjaciół , bardzo fajna postac z wieloma problemami- głównie stwarzanymi przez ojca, który jest dyrektorem szkoły. Odnosnie koscioła nie bede wchodziłw polemike ale nigdzie nie podanego w serialu ze jest to kosciół katolicki, serial jest angielski wiec równie dobrze może to byc protestancka społeczność chrzescijańska jak Baptyści / Zielonoświatkowcy / Ewangelicy. A co do seriali to bym zaproponował jakis odcinek w którym hurtowo opowiedzie o kontynuacjach np. Punishera / Lukacage i Daredevil .
1
Vee
Oj, matce Teresie z Kalkuty wiele brakowało do bycia obiektywnie dobrą...
1
Marysza
Jestem po obu sezonach i ogólnie zgadzam się z tym, co mówicie, jednak chciałam zaznaczyć, że Eric nie należy do katolickiego kościoła, tylko protestanckiego bądź ewangelickiego. Jest to dość ważne, ponieważ uważam, że w kościele katolickim nie dostałby tej akcjeptacji i myślę, że również o to chodziło twórcom, a przynajmniej chcieli zwrócić uwagę na ten problem, mimo wszystko.
pinang
SPOILER! Bardzo mi się podobał serial ale wg mnie za dużo przewidywalności. Wiadomo że koleś który prześladuje geja okaże się gejem. Jak Otis dostaje kase od Jacksona to wiadomo od razu, że to wypłynie w momencie kiedy Maeve zacznie go lubić. Itd. mimo tego dobrze sie ogladalo. Chociaz wolalbym zeby nie ciagneli tego dla kasy przez kolejne sezony. Ale kochani recenzenci ja wiem, że w Polsce jest obsesja kosciol kosciol kosciol ale nie wsadzajcie go na sile tam gdzie go nie ma. Bo w tym serialu go akurat nie bylo.
batgniewko
Ok, to pomówcie proszę teraz o drugim sezonie miłosnych podbojów Franka Castle.
siper322
Świetny serial, obejrzany w jeden dzień
2
YodaRozpruwacz
Swiat według kiepskich o nastolatkach. Poziom ultra.
1
per333
Serial z XXI wieku. Niczym nie zaskakuje, epatuje schematyzmem, zarówno w fabule, jak i w budowie postaci.
7

zwiastuny