Sex Education

O nowym przeboju platformy Netflix "Sex Education" rozmawiają: Małgorzata Steciak i Michał Walkiewicz.

komentarze 16

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
WielkiBlekit
Zapomnieliście o Adamie, szkolnym troglodycie, który każdą scenę gra jedną i tą samą miną, za którą kryje się miliard różnych emocji. Koleś jest naprawdę bardzo dobry.
31
Woooo
Zabawna koincydencja. Wczoraj ok. 16 postanowiłem obejrzeć Polar (dla Mikkaelsena) i „domęczyć” Tytanów (strasznie słabe ostatnie odcinki). Na koniec z ciekawości „rzuciłem okiem” na Edukację (jeden odcinek - dla Anderson) i... skończyłem o 5:13 na rozczarowany, że tylko 8 odcinków. Wielkie, pozytywne zaskoczenie. O najlepszych cechach opowiedzieli Killersi. mam tylko jedno zastrzeżenie: Nibylandia. Gdzie to niby było kręcone? Gdzie w UK są tak rozległe, zalesione przestrzenie? Z domami zwykłych terapeutek położonymi i wyglądającymi jak pałac Elronda w Rivendell? Kto w UK buduje wielkie szkoły publiczne w środku zadupia, gdzie autobusy jeżdżą co godzinę? Czemu nie pada deszcz ani śnieg? Przez cały rok ta sama temperatura? Za ciepło na puchówkę, za zimno na krótkie spodenki. Wszyscy w szkole mieszkają w domach jednorodzinnych, poza oczywiście „główną buntowniczką”? Oczywiście, to są drobne zastrzeżenia. W sumie podoba mi się to podobieństwo do Juno. Rozumiem konwencję przypowieści.
17
karmiacykolibry
”Chłopak udziela szkolnym kolegom rad z wychowania seksualnego”. A kiedy nakręcą serial o kimś, kto udziela korepetycji z matematyki?
13
luki138
Ani słowa o Adamie? Duży błąd bo to chyba najciekawsza postać w tym serialu. I jego relacja z ojcem
5
jacek_mp
Też mnie wciągnęło. W dwa dni obejrzałem całość. Bardzo fajnie dobrane postaci, świetnie zagrane. Miłe.
3
magdalenostrowska
Jesli mam byc szczera to niestety ale prowadzacy maja stosunkowo plytkie podejscie do wszystkich postaci w serialu. Rozumiem, ze głownie skupili swoją uwagę na gwiazdach jakimi jest głowny bohater i jego matka, ale oglądając serial nie sposób nie zauważyć jak każda postać, każdy wątek przedstawia obecne (często nagminnie wałkowane) problemy nastolatków w szkole, lecz nie tylko w samej edukacji, ale również w domu. Według mnie jest to kapitalny obraz przedstawiający potrzeby ludzi młodych, o których nie potrafią rozmawiać bo zazwyczaj brak im odwagi z powodu istniejących stereotypów. W obecnym świecie który opanowany jest przez ere smartfonów, na ktorych wiekszość nastolatków spędza większość swojego czasu... film ten ukazuje ich ukryte potrzeby i pragnienia, o ktorych nikt nie rozmawia bo czuje wstyd i zażenowanie. Rodzice, którzy przez pryzmat swoich porażek i niepowodzeń w życiu probujący za wszelką cenę osiągnąć sukces w osobach swoich dzieci, nie dostrzegając ich potrzeb i pragnień. Film jest doskonałą rozrywką (pomimo 18 lat łatki, uważam, że jest właściwa bo oglądając ten serial tylko dla "cycków" kompletnie przesłania głowną puentę) dla dojrzałego odbiorcy, który może uświadomić jedno i drugie.
2
edziax44
Proponuję na następny odcinek serial The Marvelous Mrs. Maisel, u nas mało znany a naprawdę rewelacyjny serialy od Amazona.
2
Vee
Oj, matce Teresie z Kalkuty wiele brakowało do bycia obiektywnie dobrą...
1
Mighty_Odhin
Niby serial o seks-edukacji (dla nastolatków? sentymentalistów?) a jednak bardziej ładne opakowanie ultra polit-poprawności i wyzwolenia na miarę lat 60/70. Przypadeg?
1
shandage
Serial swietny, szkoda ze zapomnieliscie o Adamie szkolnego kozaka ktory nie ma wielu przyjaciół , bardzo fajna postac z wieloma problemami- głównie stwarzanymi przez ojca, który jest dyrektorem szkoły. Odnosnie koscioła nie bede wchodziłw polemike ale nigdzie nie podanego w serialu ze jest to kosciół katolicki, serial jest angielski wiec równie dobrze może to byc protestancka społeczność chrzescijańska jak Baptyści / Zielonoświatkowcy / Ewangelicy. A co do seriali to bym zaproponował jakis odcinek w którym hurtowo opowiedzie o kontynuacjach np. Punishera / Lukacage i Daredevil .
batgniewko
Ok, to pomówcie proszę teraz o drugim sezonie miłosnych podbojów Franka Castle.
siper322
Świetny serial, obejrzany w jeden dzień
2
YodaRozpruwacz
Swiat według kiepskich o nastolatkach. Poziom ultra.
1
per333
Serial z XXI wieku. Niczym nie zaskakuje, epatuje schematyzmem, zarówno w fabule, jak i w budowie postaci.
6

zwiastuny