Cannes 2019: Sztuka gwizdania według Corneliu Porumboiu

Jednym z filmów walczących w tym roku w Cannes o Złotą Palmę jest rumuńska komedia Corneliu Porumboiu "La Gomera". To nowe dzieło weterana festiwalu, który zdobył na nim m.in. Złotą Kamerę za debiut "12:08 na wschód od Bukaresztu" i nagrodę przewodniczącego jury Un Certain Regard za "Policjant, przymiotnik". Michał Walkiewicz miał okazję z nim porozmawiać o jego nowym filmie i gwizdanym języku.

komentarze 7

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Dude_
Ja czekam już tylko na jutrzejszą premierę "Once Upone a Time in Hollywood"!
5
mateos8
@Dude_ Będziesz oglądał w Cannes ?! Rety..ile ja bym dał,żeby to obejrzec jutro... A tu od premiery festiwalowej do naszej krajowej aż 2,5 miesiąca... Niech to szlag!
1
mulholland_2
No jakiż wspaniały materiał! Dziennikarz podnieca się jak nie wiem już podczas zadawania pytań, tymczasem reżyser zachowuje zupełną obojętność. Pan Walkiewicz czymś się tam zachwyca, czymś tam dziwuje, a reżyser sprowadza to do parteru, parafrazując "no wie pan, to są aktorzy [czyt. zawodowcy] nauczyli się, takie było ich zadanie", etc. etc. Dzięki.
katedra
@mulholland_2 Zero wyrachowania i zimnej krwi. W tej Warszawie to jednak mieszkają zbyt ludzcy ludzie
Sqrchybyk
"12:08 na wschód od Bukaresztu" i "Policjant, przymiotnik" to wybitności, ścisła czołówka "Rumuńskiej Nowej Fali". Po tych filmach pan Porumboiu stał się moim ulubionym reżyserem z tego kraju (dziś jest na drugim miejscu). "Skarb" był słabszy, ale też trzymał poziom. Z niecierpliwością czekam na kolejny film i trzymam kciuki, by nie został zignorowany podczas rozdawania nagród.
1
AutorAutor
Ależ piękna ta Rumunka w zwiastunie!

zwiastuny

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię