PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608116}

Codename: Panzers - Faza druga

Codename: Panzers - Phase Two
7,2 277
ocen
7,2 10 1 277
Codename: Panzers Faza druga
powrót do forum gry Codename: Panzers - Faza druga

Ciut lepsza od 1

ocenił(a) grę na 7

Gra jest nieco lepsza od poprzedniczki. Mamy inny teatr wojny (pustynia i Włochy oraz
Bałkany) i więcej sprzętu, w tym Włochów (co prawda są częścią wojsk Niemieckich ale
zawsze coś). Wkurza mnie niestety to że znów mamy tylko trzy strony konfliktu czyli Aliantów
(naturalnie koalicja USA- GB), Oś (koalicja Niemiecko- Włoska) i ZSRR, oraz znów podział na
okresy czyli dość mało sprzętu. Altyleria i lotnictwo nadal są drugorzędne i do tego
ograniczone a naprawy i leczenie piechoty nadal zbyt proste (wystarczy trzymać wozy
inżynieryjne lub medyków za natarciem by dawać mu ciągłe uzupełnienia). Co mi sie
podobało to nadal ciekawie zrobiona piechota i... Churchil Crocodile. To chyba jedyna gra w
której Crocodile musi holować przyczepkę z napalmem. 7/10

ocenił(a) grę na 9
pionas666

A jak dla mnie Codename Panzers 1 i 2 są rewelacyjnymi grami. W Fazie Drugiej mamy jeszcze bardziej dopracowany silnik graficzny, który pozwala na prezentację wielu szczegółów, z elementami mimiki żolnierzy włacznie (aż trudno uwierzyć !). Najważniejszy element gry to brak konieczności gromadzenia surowców, startujemy z tym, co mamy w danej misji. Gra jest po prostu rewelacyjna, czego dowodem jest chociażby to, iż w została bardzo wysko oceniona w CD Action, uzyskując 9 na max. 10 puktów. Obie części są obowiązkowymi pozycjami dla strategów, zwłaszcza kochających realia II Wojny Światowej.

ocenił(a) grę na 7
tomucho77

Ja osobiście od tej serii wolę inną produkcję tego studia a mianowicie "Rush for Berlin" bo ma o wiele ciekawszą kampanię. Osobiście nic nie mam do CP 2 ale nadal ma zbyt kameralne bitwy.

ocenił(a) grę na 10
tomucho77

Powiedziałbym iż kierowanie się ocenami z CDA nie jest najlepszym sposobem na nabycie dobrej gry.
Czy to jest gra obowiązkowa dla strategów? Raczej nie, zwłaszcza gdy szukamy realizmu. Ale mimo wszystko ta produkcja ma w sobie to coś, magię, która sprawia iż gra się w nią dobrze. Fajna fabuła, z postaciami i humorem (ta ostatnia misja partyzancka i Wilk, który wypomina Niemcom długie miesiące na samej tłustej baraninie). Świetna muzyka, gameplay i grafika. Dawno nie widziałem równie fajnej węgierskiej gry.

ocenił(a) grę na 9
Martin von Carstein

Czyli innymi słowy w tym przypadku CD Action nie myliło się !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones