PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662462}
8,3 12 190
ocen
8,3 10 1 12190
Until Dawn
powrót do forum gry Until Dawn

Po przejściu gry dostajemy możliwość wyboru epizodów do przejścia. Jeśli ktoś zginie i będziemy chcieli zacząć gre od nowa od jakiegoś epizodu, to gra daje nam możliwość zmiany efektu motyla i kontynuowania kolejnych rozdziałów. Jest tylko jeden haczyk. Jeśli popełnimy błąd i będziemy chcieli odtworzyć rozdział... wszystkie efekty motyla się resetują do stanu z pierwszego przejścia!

No to teraz wyobraźcie sobie, że jedyną śmierć zaliczyłem przy pierwszej okazji w początkowych rozdziałach. Grając później powtórzone epizody popełniłem błąd podczas samego finału (przedostatni "nieruchomy" QTE). Powtorzyłem epizod 10 i okazało się, że... tak, wszystkie decyzje się unieważniły.

Żeby wam uzmysłowić, jak dużą przesadą to jest: wybierając rozdział i dokonując wyboru resetuje się cała - podkreślam cała - przyszłość w efektach motyla którą aktualizowaliśmy. Jest więc zupełnie niezrozumiałe, że powtórzenie rozdziału resetuje również całą przeszłość. Najgorsze jest to, że gra w żaden sposób nie informuje o takiej konsekwencji! To, że gra nie ostrzega przed potencjalnym zmarnowaniem wielu godzin rozgrywki wskazuje raczej, że to jest glitch. Najprawdopodobniej, jeśli będziecie chcieli powtórzyć historie i zdobyć trofea, to musicie zacząć gre od zupełnie od nowa. Ale nie daję wam gwarancji, że nawet wtedy wam się te wszystkie "efekty motyla" nie zepsują.

Zaratustra_2

Wiem, odpowiedź rychło w czas :) ale właśnie przeszedłem grę kolejny raz i miałem podobny problem. UWAGA SPOILER w rozdziale 4 ocaliłem Jessikę i normalnie grałem dalej. Jeden rozdział, bodajże 5 czy 6, powtorzyłem zaraz po jego ukończeniu (ominięta znajdźka) i normalnie jechałem dalsze rozdziały. A tu na koniec niespodzianka, bo Jess jednak zginęła - więc faktycznie nastąpił reset do wyborów z mojego pierwszego przejścia. Pytanie tylko czemu? Teraz jeśli chcę ją ocalić, to muszę od początku przejść rozdziały 4-10...

ocenił(a) grę na 4
Ratchett

Nie pamiętam już tych postaci ani szczegółów, ale jeśli coś poszło nie tak przy pierwszym przechodzeniu to do platynki trzeba przejść grę od samego początku, czyli od prologu. No i nie możesz popełnić ani jednego błędu w trakcie przechodzenia. Twórcy nie wpadli na to żeby ułatwić zdobywanie trofeów dla graczy którzy już raz przeszli grę, więc można stracić dużo czasu i nerwów.

Zaratustra_2

. Dziwi jednak to, że w przypadku powtórzenia rozdziału jest reset do pierwotnych wyborów i ich skutków, a nie do tego, co robiłeś przed chwilą. Do tego następuje też utrata znalezionych w międzyczasie wskazówek. Do tego jeśli chcesz coś poprawić np. w 2 i 5 rozdziale, żeby miało to wpływ na wydarzenia w 9, to musisz rozegrać wszystkie rozdziały pomiędzy; inaczej gra nie uwzględni zmienionych decyzji i wszystko będzie po staremu.

Ale poza tym to naprawdę klimatyczna i udana gra :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones