Film

Sukkar Banat

2007 1 godz. 35 min.
7,3 15 227
ocen społeczności
7,3 10 1 15227
8 539
chce zobaczyć
{"rate":7.3333335,"count":3}
Karmel
Zwiastun nr 1
Karmel - Zwiastun Nr 1 Karmel - Zwiastun Nr 1

Karmel przypomina najlepsze dokonania Pedro Almodóvara. Od hiszpańskiego mistrza młoda libańska reżyserka, Nadine Labaki, przejęła umiejętność pokazywania barwnego świata kobiecych relacji. Kobiety najlepiej obserwować w miejscach, gdzie czują się najbardziej swobodnie. Są wtedy skore do najintymniejszych zwierzeń. Wiedząc o tym, NadineKarmel przypomina najlepsze dokonania Pedro Almodóvara. Od hiszpańskiego mistrza młoda libańska reżyserka, Nadine Labaki, przejęła umiejętność pokazywania barwnego świata kobiecych relacji. Kobiety najlepiej obserwować w miejscach, gdzie czują się najbardziej swobodnie. Są wtedy skore do najintymniejszych zwierzeń. Wiedząc o tym, Nadine Labaki stworzyła czarujący film o pięciu zaprzyjaźnionych kobietach w różnym wieku, które zawsze spotykają się w salonie piękności w centrum Bejrutu. Barwny świat pełnokrwistych kobiecych postaci odsłaniających swoje sekrety przykuwa uwagę i fascynuje. Jest w nim oczywiście miejsce na pogawędki o seksie i problemach z mężczyznami, ale także na osobiste rozmowy o religii, niełatwych relacjach z bliskimi, poważnych problemach. Kobiety potrafią się wspierać i pomagają sobie w najtrudniejszych sytuacjach, na tym polega ich siła.

boxoffice
$1 055 580 w USA
$13 193 169 poza USA
dystrybucja
studio
arte France Cinéma / Cinéfondation (wsparcie) / Fonds Sud Cinéma (współudział) / Więcej...
inne tytuły
Caramel Francja
سكر بنات Liban
Więcej...
Odtwórczynie głównych ról nie są (oprócz Labaki) profesjonalnymi aktorkami. Reżyserka szukała ich na ulicach Libanu, w sklepach i domach znajomych.
Zdjęcia zrealizowano w Bejrucie (Liban).
Kobieco o kobietach
Gotowy_Na_Wszystko ocenił(a) film  na 
Przy jednej z ruchliwych bejruckich ulic jest miejsce, w którym kobiety mogą schronić się przed natłokiem życiowych problemów, dać chwilę wytchnienia swojemu ciału i ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 56%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Świetny film...

  aliensik ocenił(a) film na

  Prosty film o prostym życiu kobiet w Libanie... gdzie funkcjonują chrześcijanie obok muzułmanów... i nie muszą się wyżynać by przeżyć! Świetne zdjęcia, ładne kobiety, świetna gra aktorska... i kulturowa mieszanka Libanu! Kapitalnie i ze smakiem.... pysznie się ogląda! Polecam!

 • Koniec świata!

  dogger007 ocenił(a) film na

  Babski film a ja oglądałem od początku do końca i nawet nie wiem kiedy minęło 90 min :-P Nie do wiary pierwszy taki film który obejrzałem od początku do końca i na dodatek jeszcze sam. Chyba coś ze mną nie tak ;-) Chociaż z drugiej strony Nadine miażdży urodą i jak widać talentem więc mam coś na swoje ... więcej

 • Warto obejrzeć. 9/10.

  grzegorzanu

  Piękne kino o przyjaźni kobiecej. Polecam każdemu.

  • PODOBNE FILMY

   Occult_Soul

   Jak w temacie; Jeśli znacie jakies podobne filmy to wpiszcie proszę ich tytuły :)

  • Hej, o co chodzilo w watku starszej kobiety (tej co tak skrzeczala)??

   luza

   Jak rowniez..ten facet Labaki, policjant, to on byl tym, ktory nie przyszedl do hotelu? I to jego zone obslugiwala kosmetycznie ??

  Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.