Mistrz (2005)

plakat - Mistrz (2005)

pressbook

POCZĄTEK HISTORII

Tytułowy „Mistrz” jest 50-letnim Rosjaninem. Zarabia na życie rzucając nożem w wędrownym cyrku. Umiejętność tę nabył wiele lat temu podczas służby w Afganistanie.
Opowieść rozpoczyna się pewnej nocy, kiedy pijany, wypuszcza z cyrkowych klatek dzikie zwierzęta. Nazajutrz nie potrafi wytłumaczyć, dlaczego to zrobił – po prostu - zachwycił się widokiem wielbłądów i zebr chodzących po placu małego miasteczka.
Mistrz zostaje wyrzucony z cyrku i od tej pory podróżuje samotnie. Na burcie swojego starego autobusu maluje napis „Cyrk Noża”. Zdolność rzucania nożem przydaje mu się, kiedy ratuje od gwałtu Andżelę - młodą, przydrożną prostytutkę. Dziewczyna zostaje pomocnikiem w jego małym cyrku.
Po którymś z wiejskich występów Rosjanin zostaje zaatakowany przez miejscowych. Z opresji ratuje go „Młody” – wędrujący po Polsce 35-letni mężczyzna, którego jedynym bagażem jest akordeon. Mistrz proponuje mu by przyłączył się do ich cyrku.
W trakcie wędrówki Mistrz opowiada Młodemu o swoim największym marzeniu – wyjeździe do Paryża – Mekki artystów – mieście, w którym chciałby występować…

AUTORZY O FILMIE:
O TWÓRCACH:
O AKTORACH:
multimedia
pozostałe