Wojciech Lepianka 

5,8
253 oceny scenariuszy
Scenarzysta. Mieszka na Polesiu, absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Łódzkiego i Studium Scenariuszowego PWSFTViT. Pracował jako asystent reżysera lub II reżyser m.in. przy "Krollu" i "Psach" Władysława Pasikowskiego oraz "Cyndze" Leszka Wosiewicza. Jest autorem scenariuszy telewizyjnych filmów "Taranthriller" Mirosława Dembińskiego, "Wyliczanka" Haidera Rizvi i serialu "Sprawa na dziś". Wspólnie z Piotrem Trzaskalskim napisał scenariusz głośnego filmu "Edi", za który był nominowany do Orła - Polskiej Nagrody Filmowej. Dalsze projekty duetu Trzaskalski - Lepianka to fabularny obraz "Mistrz" oraz dokument "Ludzie potrzebują pomników" o Pomniku Łodzian Przełomu Tysiącleci.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 6 maja 1963

miejsce urodzenia: Łódź, Polska

W 1987 roku ukończył filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim w Łodzi (Polska), a następnie w 1992 roku Zaoczne Wyższe Zawodowe Studium Scenariuszowe Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Scenarzysta. Ma 41 lat. Mieszka na Polesiu. Absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Łódzkiego i Studium Scenariuszowego PWSFTViT. Pracował jako asystent reżysera lub II reżyser, m.in. przy "Krollu" i "Psach" Władysława Pasikowskiego oraz "Cyndze" Leszka Wosiewicza. Jest autorem scenariuszy telewizyjnych filmów...