Postać

Carl "C.J." Johnson

{"id":"1734","linkUrl":"/character/Carl+%22C.J.%22+Johnson-1734","alt":"Carl "C.J." Johnson","imgUrl":"https://fwcdn.pl/cpo/17/34/1734/1684.4.jpg"}

Główny bohater gry "Grand Theft Auto: San Andreas". CJ jest czarnoskórym mężczyzną niedużego wzrostu, pochodzącym z miasta Los Santos w stanie San Andreas. Urodził się w 1968 roku. Jego matką jest Beverly Johnson. Swojego ojca, jak sam mówi, nigdy nie znał. Ma siostrę Kendl oraz dwójkę braci: Seana oraz Briana. Niewiele wiadomo o jego przeszłości poza tym, że wychowywał się w getcie.

Niemal od początku należał do gangu Rodziny z Grove Street. Liderem grupy został jego brat, Sean, znany także pod ksywką Sweet. W połowie lat 80. gang przechodził swój najlepszy okres, lecz dość szybko gangsterzy zaczęli spadać z piedestału. Młodszy brat Brian zmarł w 1987 roku. To właśnie po jego śmierci CJ wyjechał z Los Santos do Liberty City, gdzie działał m.in. jako złodziej samochodów ale też raper. Do Los Santos wrócił po pięciu latach, gdy dostał od Sweeta wiadomość o śmierci ich matki.

Jest bohaterem znacząco odróżniającym się od innych postaci znanych z serii "GTA". W przeciwieństwie do chociażby Claude'a czy Tommy'ego Vercetii, CJ nie jest aż tak psychopatyczny. Jeżeli tylko widzi sens takiego działania, to daje drugą szansę osobom, których miał się pozbyć. Choć nie ma problemu z zabijaniem członków innych gangów, to sprawa wygląda inaczej w przypadku osób, które zna osobiście. CJ jest także dość naiwną i niedoświadczoną personą, mającą czasem problemy z odpowiednim odczytaniem intencji innych postaci. Tak jak jego brat Sweet, wykazuje się głęboką lojalnością wobec swojego gangu. Głosu postaci użyczył raper Young Maylay.

Więcej Mniej
świat GTA data powstania 26 października 2004 pochodzenie USA
{"title":"Carl \"C.J.\" Johnson należy do Świata GTA","link":"/world/GTA-29","counts":[0,0,13]}
Grand Theft Auto III
Zwiastun GTA Trilogy (polski)
Checkpoint
Checkpoint Odświeżona trylogia "Grand Theft Auto" oraz "Battlefield 2042"
GTA jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Carl "C.J." Johnson jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.