Postać

Crash Bandicoot

{"id":"1801","linkUrl":"/character/Crash+Bandicoot-1801","alt":"Crash Bandicoot","imgUrl":"https://fwcdn.pl/cpo/18/01/1801/1654.4.jpg"}

Crash Bandicoot to główny bohater kultowej serii gier platformowych o tym samym tytule. Jest on humanoidalnym jamrajem pręgowanym z charakterystycznym irokezem na głowie, przywdzianym w niebieskie jeansy i pomykającym w conversach. W początkowej fazie miał nazywać się Willie the Wombat, lecz z racji istnienia postaci o tej nazwie w "Zwariowanych melodiach" Warnera Brosa. porzucono ten pomysł. Crash, jak i jego siostra Coco, swoje istnienie w grze zawdzięczają największemu wrogowi Dr. Neo Cortexowi, który porwał ich i zmutował. Była to część jego planu na podbicie świata przy pomocy armii zwierząt-mutantów.

Crash to bardzo emocjonalny bohater, który w mgnieniu oka potrafi się roześmiać albo płakać. Mimo iż uwielbia niebezpieczeństwo, dobrą walkę oraz generalnie wykazuje się nieustraszoną naturą, to jego ulubionym zajęciem jest wygrzewanie się na słońcu. Rzadko sam z siebie szuka kłopotów. Crash słynie ze swojego wyjątkowo ograniczonego słownictwa. Preferuje wypowiadanie się w niezrozumiałym bełkocie. Zna zaledwie kilka angielskich słów. Jednym z nich jest "Whoa!" (które często wykrzykuje na skutek fizycznej krzywdy), "Nina" i "naleśniki". Ku niezadowoleniu swojego przyjaciela Cruncha, ale rozbawieniu siostry Coco, Bandicoot ma skłonność do łamania etykiety dobrego zachowania, bowiem często zdarza się mu bekać czy drapać po tyłku.

W pierwszych częściach serii protagonista nie miał zbyt wielu ofensywnych manewrów w swoim repertuarze. Pozbywał się swoich wrogów skacząc na nich oraz za pomocą specjalnego ruchu, w którym obracał się niczym tornado. W późniejszych grach Bandicoot poszerzył swój zakres umiejętności m.in. o zdolność do skakania w powietrzu, "Death Tornado Spin" (wariacja wspomnianej wcześniej techniki wirowania, która pozwala mu unosić się w powietrzu przez ograniczony czas), szybsze bieganie, chodzenie na paluszkach na wybuchowych skrzyniach oraz zdolność do skakania na duże wysokości. Bandicoot zyskał także bazookę, która strzela owocami Wumpa. Ponadto, Crash może liczyć na pomoc dobrego ducha-maski zwanego Aku-Aku.

Więcej Mniej
twórcy Jason Rubin, Andrew S. Gavin data powstania 31 sierpnia 1996
Zwiastun
nr 1 1:30
Zwiastun
nr 1 - TGA 2018 1:13
Zwiastun
nr 2 0:47
Checkpoint
Nadrabiamy zaległości, gramy w "NieR Replicant" i dodatki do "DOOM Eternal" 19:21
Crash Bandicoot jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.