KONKURS

Stan Lee. Człowiek-Marvel

od 19 listopada 2018 do 2 grudnia 2018
do wygrania: 4 egzemplarze książki "Stan Lee. Człowiek-Marvel".
Od 14 listopada w polskich księgarniach możecie nabyć biografię legendarnego twórcy komiksów - Stana Lee. Pozycja ta jest także nagrodą w naszym nowym konkursie. Aby mieć szansę na jej zdobycie, musicie jedynie odpowiedzieć na pytanie zamieszczone na dole strony. Nagrodzimy autorów czterech najciekawszych zgłoszeń.


Szczera, prawdziwa i wciągająca opowieść o człowieku, który marzył o karierze pisarskiej, a zrobił o wiele więcej: odmienił oblicze amerykańskiej popkultury.

Bob Batchelor opisuje jedną z najciekawszych postaci świata komiksu, ojca najbardziej popularnych komiksowych superbohaterów – Stana Lee. Życie słynnego scenarzysty było równie niesamowite, co wymyślane przez niego historie. Lee, dzięki ogromnej wytrwałości i niezwykłemu talentowi, już jako nastolatek został redaktorem w wydawnictwie, które potem zasłynie jako Marvel Comics. To tam powstała Fantastyczna Czwórka, Spider-Man, Hulk, Iron Man, X-Men czy Avengers – najsłynniejsze postaci komiksowego świata, którymi fascynują się od kilkudziesięciu już lat kolejne pokolenia czytelników. Na podstawie ich przygód wciąż powstają popularne adaptacje filmowe, a sami superbohaterowie stali się niezniszczalnymi symbolami kultury popularnej na całym świecie.

Stan Lee. Człowiek-Marvel to nie tylko historia życia kultowego wizjonera, ale także analiza genezy jego najważniejszych dzieł oraz próba określenia wpływu komiksu na kulturę popularną XX i XXI wieku.
Konkurs zakończony! Zwycięzcy:
  • Penguin_2014
  • thoriner
  • buskowianka
  • roksana_szlachta