KONKURS

Nowości wydawnicze od Kino Świat

od 21 grudnia 2018 do 3 stycznia 2019
do wygrania: zestaw filmów na DVD.
Serdecznie zapraszamy Was do udziału w naszym nowym konkursie, w którym możecie zdobyć zestaw filmów na DVD wydanych przez Kino Świat. W skład pakietu wchodzą "303. Bitwa o Anglię" oraz "Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach". Aby mieć szansę na wygraną, wystarczy odpowiedzieć na pytanie zamieszczone poniżej. Powodzenia!

303. Bitwa o Anglię
Jest rok 1940. Władze i ludność Wielkiej Brytanii z rosnącym przerażeniem patrzą na inwazję niemieckiej armii na Europę. Rozpoczyna się bitwa o Anglię, w której doskonale wyszkoleni i doświadczeni piloci Luftwaffe zaciekle atakują alianckie samoloty RAFu. Z pomocą przybywają doborowi polscy lotnicy: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold „Tolo” Łokuciewski. To weterani, którzy pragną walczyć w obronie swojej ojczyzny nawet poza jej granicami. Początkowa nieufność Brytyjczyków musi ustąpić wielkiemu szacunkowi, jakim Anglicy zaczynają darzyć polskich pilotów. Tak powstaje Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki, który okazał się być najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię. Bohaterom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów – to wynik, jakiego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi.

Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach
Brytyjskie przedmieścia w późnych latach 70. ubiegłego wieku, czasach narodzin punka. Enn jest typowym nastolatkiem, który chce założyć zespół i mieć dziewczynę. Na to ostatnie jest szansa, kiedy na imprezie poznaje eteryczną Zan. Dziewczyna uważa, że punk pochodzi z innej planety. Wygląda na to, że coś jest na rzeczy.
Konkurs zakończony! Zwycięzcy:
  • zabajka