film

Nakarmić kruki

Cría cuervos
1976
1 godz. 50 min.
7,9 13 426
ocen
7,9 10 1 13426
19 274
chce zobaczyć
8,1 14
ocen krytyków
Po śmierci matki dziewięcioletnia Ana cierpi, obarczając winą ojca. Gdy również on umiera, dziewczynka całkowicie zatraca się w świecie marzeń pomagającym jej radzić sobie z problemami. Więcej Mniej
Nakarmić kruki zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Rok 1975. Po śmierci rodziców Ana (Ana Torrent) i jej dwie siostry są wychowywane przez ciotkę Paulinę i nieco zgorzkniałą, lecz czułą służącą Rosę. Wewnętrzny świat snów, wspomnień i fantazji małej Any tworzy jej własną wersję rzeczywistości, podporządkowaną regułom dziecięcej wyobraźni.

na podstawie
Carlos Saura (opowiadanie)
studio
Elías Querejeta Producciones Cinematográficas S.L.
tytuł oryg.
Cría cuervos
inne tytuły
Cria Cuervos Miedzynarodowe
Raise Ravens Miedzynarodowe
Cria! (alternatywna pisownia) USA
Cria! (alternatywna pisownia) Wielka Brytania
Cria Cuervos Wielka Brytania
Więcej...
Oryginalny tytuł "Cria cuervos" pochodzi od znanego przysłowia hiszpańskiego "Cria cuervos y te sacaran los ojos" co oznacza "Karm kruki, a one wydziobią ci oczy".
Film kręcono w Madrycie i Quintanar, w Hiszpanii.
Film nieodłącznie kojarzony jest z piosenką "Porque te vas" ( Ponieważ odchodzisz), która dzięki obecności w dziele Carlosa Saury zyskała międzynarodowy rozgłos i stała się przebojem. Utwór wykonywany z obcym akcentem przez piosenkarkę Jeanette, głównej bohaterce przywodzi na pamięć matkę. Geraldine Chaplin grająca matkę Anny mówi bowiem po hiszpańsku, podobnie, z angielskim akcentem. Pomimo zaraźliwego rytmu, słowa piosenki są smutne i przejmujące. Utwór podkreśla, iż Anna nie rozumie jeszcze natury śmierci, zaś dotkliwie odczuwa nieobecność ("odejście") matki.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych