Richard Jewell
od 4 maja 2020 do 17 maja 2020 konkurs zakończony
do wygrania: 2 płyty DVD z filmem "Richard Jewell".
"Richard Jewell" trafi na DVD i Blu-ray już 6 maja. Jeśli lubicie produkcje Clinta Eastwooda, z pewnością oczekujecie na tę premierę. Aby nieco umilić wam czas, przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie zdobyć własne egzemplarze filmu na DVD. Szansę na to mają wszystkie osoby, które udzielą odpowiedzi na pytanie widoczne obok. Życzymy powodzenia!


Igrzyska Olimpijskie. Wśród ochroniarzy zatrudnionych przy pilnowaniu olimpijskich obiektów jest Richard Jewell (Paul Walter Hauser). Pod jedną z ławek w Centennial Olympic Park, gdzie właśnie trwa koncert zespołu Jack Mack and the Heart Attack, strażnik dostrzega podejrzany pakunek. Wiedziony złym przeczuciem informuje o nim przełożonych i szybko okazuje się, że są w nim materiały wybuchowe. Specjaliści decydują się na ryzykowną operację usunięcia pakunku, podczas której dochodzi do eksplozji. Giną dwie osoby, a ponad sto zostaje rannych. Gdyby nie alarm podniesiony przez Richarda Jewella, straty byłyby znacznie większe. Nieznany nikomu wcześniej ochroniarz z dnia na dzień zostaje bohaterem Ameryki. Do czasu.

Nie wszyscy są przekonani, że Richard Jewell zasługuje na uznanie. Agent FBI Tom Shaw (Jon Hamm) podejrzewa, że Jewell – który w przeszłości nieskutecznie próbował zostać policjantem – mógł sam podłożyć ładunek wybuchowy, by później „odkryć go” i zostać bohaterem. Co gorsza, takie zachowanie pasuje do profilu „samotnego zamachowca”. Niedawny bohater staje się wrogiem numer jeden, o którym informują wszystkie media. Życie Richarda Jewella zostaje przez nie zamienione w piekło. On, jednak, nie zamierza się poddawać i chce, bez względu na koszty, walczyć o prawdę i swoje dobre imię.