Tylko sprawiedliwość
od 9 października 2020 do 22 października 2020 konkurs zakończony
do wygrania: 2 płyty DVD z filmem "Tylko sprawiedliwość".
Już 14 października na DVD i Blu-ray trafi "Tylko sprawiedliwość". Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym możecie zdobyć własne egzemplarze filmu. Szansę na to mają wszystkie osoby, które udzielą odpowiedzi na pytanie zamieszczone obok. Nagrodzimy autorów dwóch najciekawszych zgłoszeń.

Po ukończeniu studiów prawniczych na Harvardzie, świetnie zapowiadający się młody adwokat Bryan Stevenson (Michael B. Jordan), rezygnuje z lukratywnych zleceń i zamiast zarabiać wielkie pieniądze oraz robić karierę, podejmuje się nierównej walki o sprawiedliwość broniąc najbiedniejszych. W tym celu udaje się do Alabamy, aby reprezentować niesłusznie skazanych więźniów i ubiegać się o prawa osób, którym nie zapewniono odpowiedniej obrony w sądzie. Wspiera go w tym lokalna adwokat Eva Ansley (Brie Larson).

Jedną z jego pierwszych i budzących najwięcej emocji spraw jest proces Waltera McMilliana (Jamie Foxx), który w 1987 roku został skazany na śmierć za morderstwo 18-letniej dziewczyny. Pomimo dowodów świadczących o jego niewinności oraz faktu, że główne zeznania pochodziły od przestępcy, mieszkańcy są przekonani o winie Waltera. Kolejne lata Bryan spędza uwikłany w labiryncie prawnych i politycznych gierek, a także jawnego i bezwstydnego rasizmu. Bryan musi stawić czoła przeciwnościom losu i systemowi, który zdążył uznać Waltera i jemu podobnych za winnych, zanim jeszcze odbyła się rozprawa.