PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=830289}
6,8 47 583
oceny
6,8 10 1 47583
7,0 35
ocen krytyków
(Nie)znajomi
powrót do forum filmu (Nie)znajomi

Miałem przyjemność obejrzeć już "Nieznajomych" i pozytywnie się zaskoczyłem, bo nie spodziewałem się, że to może być aż tak dobry film. Twórcy nie trzymali się sztywno pierwowzoru, co sprawiło, że nie raz mnie zaskoczyli. Mam wrażenie, że było tutaj też więcej humoru, który odnosił się przede wszystkim do naszych realiów. Na plus również oceniam obsadę (szczególnie błyszczy Tomasz Kot i Kasia Smutniak). To, co również rzuciło mi się to bardzo fajne, klimatyczne oświetlenie, które pasowało do atmosfery filmu. Oczywiście można by się przyczepić do kilku szczegółów, ale zawsze się takie znajdą (w polskim kinie szczególnie). Na pewno warto zobaczyć i wyrobić sobie własną opinię. Myślę jednak, że kilka osób może być zaskoczonych tym jak dobry i wyróżniający się na tle oryginału jest ten film.

g_gadek80

"Twórcy nie trzymali się sztywno pierwowzoru" - słucham? To chyba oglądaliśmy inne filmy... scenariusz w 90% przedkłada te same motywy i schematy, a to co zmieniono (czego było bardzo mało), wpłynęło tylko na niekorzyść! Aktorstwo super, bez dwóch zdań. Mi ręce opadły, bo w filmie nie zaskoczyło mnie absolutnie nic. Dlaczego? Ponieważ wszystko już widziałem we włoskiej wersji (np. motyw z majtkami, prezerwatywami, zamiana telefonów, gruby gej i calutki jego wątek jest zerżnięty z oryginału, mieszkanie z teściową, powiększanie biustu, nagie zdjęcia, rozmowy tych samych bohaterów na balkonie, sms o grze w piłkę, dyspozytorka w ciąży... i mógłbym tak pisać o całej fabule, bo nawet tak banalne kwestie, jak "zmieniony dzwonek przez dzieci", są chamsko skopiowane z oryginału. Scenariusz jest praktycznie IDENTYCZNY! Żenujące!!!

g_gadek80

zgadzam się z g_gadek :) ja wiem, że główne motywy się powtarzały - ale nie odebrało mi to ani trochę przyjemności z oglądania tego filmu :) cała reszta, całe to wypełnienie, było tak soczyste, że jestem megazadowolona z seansu!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones