PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119106}

Ściśle tajne

Breach
6,8 6 957
ocen
6,8 10 1 6957
6,3 3
oceny krytyków
Ściśle tajne
powrót do forum filmu Ściśle tajne

Fabuła fajna, bez wybuchów, pościgów, fajny film szpiegowski. Ale wyszedł jakiś taki ,,biurowy". Chodzą w tą i z powrotem, napięcie niewielkie. Wydaje mi się że zawiodła trochę obsada, mimo starań, Cooper grał trochę drewniacko, tzn nie zarysował odpowiednio swojej postaci. NAtomiast zupełnie nie widzę phillipe'a w roli szpiega. Po prostu nie pasuje.
Film, ktorego potencjal zostal niewykorzystany, ale to moje zdanie i mozecie sie z nim nie zgodzic. pozdro

ocenił(a) film na 7
Dynekk

Bo to była biurowa historia. To był pojedynek charakterów. Hanssen przecież działał bardzo długo i właśnie w "nudny", "biurowy" sposób.

Cooper drewniany? Wg mnie był świetny. Stworzył bohatera, którego nie sposób było rozczytać.

"NAtomiast zupełnie nie widzę phillipe'a w roli szpiega. Po prostu nie pasuje"
A jaki ma być szpieg? Naprężony cwaniak walący z dwóch kałachów na raz? A jeśli nie pasuje na szpiega to znaczy, że jest dla ciebie idealny do tej roli, bo przecież szpieg na szpiega ma nie wyglądać i nie pasować :D
Z resztą w filmie nie był szpiegiem w ścisłym tego słowa znaczeniu...

ocenił(a) film na 5
GodFella

No ale chyba sam przyznasz, że trochę trudno uwierzyć w to, że stary wyga, działający na dwa fronty przez -dzieścia lat, daje się nabierać na bajeczki w stylu klęczący przed krzyżem i modlący się chłopczyk, czy na tę o zmianie trasy i NIEZBĘDNEJ obecności starego wygi podczas wypożyczania przez młodego książeczek z parafialnej biblioteczki, i to w godzinach pracy! To, że Amerykanie lubują się w patosie to wiadomo od dawna, ale logika jest tu tak zarzynana, że aż kwiczy.

ocenił(a) film na 10
Mahosia

Problem tylko w tym, że ten film to rekonstrukcja śledztwa kontrwywiadu przeciw Hanssenowi. A tzw. życie bywa cholernie nielogiczne.

ocenił(a) film na 5
lt_col_John_Sheppard

Życie możliwe, ale nie facet siedzący od 20 lat w wywiadzie i to jako szycha, a nie chłopiec od przynieść-wynieść. A w to, że film jest rekonstrukcją śledztwa kontrwywiadu to chyba sam nie wierzysz, bo, po pierwsze, byle gryzipiórki nie mają dostępu do utajnionych dokumentów wywiadu, a po drugie, żaden film nie oddaje prawdy, nawet jeśl jesti oparty na faktach, zawsze zostaje 'podkoloryzowany', bo - wg speców od hollywoodszczyzny - to się sprzedaje.

ocenił(a) film na 10
Mahosia

Jest tylko drobny problem. Konsultantem filmu, który bezpośrednio pilnował, żeby nic nie odbiegło od faktycznego przebiegu zdarzeń, a który twierdził, że były zakusy na "udramatyzowanie akcji", był sam Eric O'Neill. Poza tym Hanssen był specem w swoim fachu, ale był też nieźle pogięty.

ocenił(a) film na 5
lt_col_John_Sheppard

' Konsultantem filmu, który bezpośrednio pilnował, żeby nic nie odbiegło od faktycznego przebiegu zdarzeń, a który twierdził, że były zakusy na "udramatyzowanie akcji", był sam Eric O'Neill.' - to wszystko tłumaczy. W takim razie, sorki, ale nie kupuję ani grama tej ściemy. Pzdr!

ocenił(a) film na 10
Mahosia

Twoja wola. Ale mam nadzieję, że wiesz, kim jest Eric O'Neill.

ocenił(a) film na 5
lt_col_John_Sheppard

Wiem, facetem, z którego perspektywy 'opowiedziano' ten film, i w którym przedstawił siebie jako super spryciarza, któremu stary, doświadczony wiarus z rączki jadł. Cuda wianki. Ten film w takim razie powinien byc opatrzony opisem 'fantasy'.:P

ocenił(a) film na 10
Mahosia

To nie jest facet z którego perspektywy opowiedziano ten film, bo takim kimś to był np. Max Otto von Stierlitz. To jest świadek wydarzeń, którego zweryfikowana relacja, oczywiście w pewnym stopniu, posłużyła za kanwę scenariusza.

ocenił(a) film na 5
lt_col_John_Sheppard

masło maślane.

ocenił(a) film na 10
Mahosia

Pleonazm.

ocenił(a) film na 5
lt_col_John_Sheppard

jak zwał tak zwał. ęą. :P

ocenił(a) film na 10
Mahosia

Ach... Ędward Ącki.

ocenił(a) film na 5
lt_col_John_Sheppard

Bożyszcze?:P

ocenił(a) film na 10
Mahosia

Czyje?

ocenił(a) film na 5
ocenił(a) film na 10
Mahosia

To się "tfu" pisze lub "fe" ewentualnie. Ale dlaczegóż p. Ę.Ą. miałby być fe lub tfu?

ocenił(a) film na 5
lt_col_John_Sheppard

Nie wiem dlaczego miałby być fe lub tfu, ja napisałam, że jest Tfe. To zupełnie inna kategoria.

ocenił(a) film na 10
Mahosia

Tfe zdaje się być synonimem tfu.

ocenił(a) film na 5
lt_col_John_Sheppard

Miało być zaimkiem osobowym oznaczającym Ciebie, ale jeśli uważasz, że to synonim 'tfu', cóż, pewnie wiesz lepiej.
:P

ocenił(a) film na 10
Mahosia

Zaimek osobowy brzmiałby raczej Twe. Ale cóż ja tam mogę wiedzieć.

ocenił(a) film na 5
ocenił(a) film na 10
Mahosia

Ohhh...

ocenił(a) film na 5
ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 5
ocenił(a) film na 10
Mahosia

uch...

ocenił(a) film na 5
ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 5
ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 5
ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 5
ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 6
lt_col_John_Sheppard

cudowna wymiana poglądów:) co do filmu to zgadzam się z Dynkiem, a Tfe jak dla mnie oznaczało Twe tylko w dziwny sposób zapisane. musiałem się wtrącić, a co:)

ocenił(a) film na 5
adams07

:) To się nazywa kreatywna ortografia i jest stosowana głównie przez znafców :)))).
Ale najważniejsze, że przynajmniej ze sobą rozmawiamy! ...
:D

ocenił(a) film na 10
Mahosia

Bo przecież warto rozmawiać!

ocenił(a) film na 5
ocenił(a) film na 10
Mahosia

I kropka.

ocenił(a) film na 5
lt_col_John_Sheppard

tak właśnie - kropka!

ocenił(a) film na 6
Mahosia

wykrzyknik

adams07

Super po prawie 4 latach zastac swoj temat w takim stanie:P Pozdro! :)

ocenił(a) film na 5
Dynekk

:D
Nie pilnujesz, nie doglądasz, a później się dziwisz, że dyskusja rozgorzała!
Pzdr!

ocenił(a) film na 6
Mahosia

i ucichła, trzeba by to zmienić:)

ocenił(a) film na 7
adams07

Ale się uchachałem :D
Chyba obejrzę ten film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones