PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1411}

Ślepy tor

The Yards
6,5 4 771
ocen
6,5 10 1 4771
6,3 3
oceny krytyków
Ślepy tor
powrót do forum filmu Ślepy tor

Zamierzałem dziś obejrzeć 'Władców ognia' ale serfując po kanałach kablówki przypadkowo trafiłem na Ale Kino. Kiedy w jednej scenie zobaczyłem Phoenixa, Wahlberga i Theron (o,bogini!) zdecydowałem się na zmianę priorytetów na sobotni wieczór i pozostałem przy 'Ślepym torze'. Była to trafna decyzja bo film okazał się być bardzo dobry. Przypadła mi do gustu zwłaszcza postawa Marka Wahlberga, którego, nie wiedzieć czemu, uważałem za kiepskiego aktora. Jednakże w roli Leo- dziecka ulicy i outsaidera sprawdził się znakomicie. 'Ślepy tor' to przede wszystkim bardzo smutny i refleksyjny dramat. Smutne są ludzkie postawy i ich wybory. Smutne są pogarszające się relacje między głównymi bohaterami. Smutne i cyniczne są kulisy władzy i wielkich interesów. Smutne jest zakończenie. Smutny Wahlberg, smutny Phoenix, smutna Theron. Dlatego ten film jest tak bardzo prawdziwy. Nawet taki detal, jak bójka między Phoenixem a Wahlbergiem. Tak właśnie trzepią się kolesie na ulicy- mało ciosów i szarpanina, a nie, jak ktoś wcześniej napisał, łubudubu z półobrotu. I jeszcze jedno. Zazwyczaj w każdym filmie na końcu triumfuje sprawiedliwość i tu też inaczej nie jest. Tylko że przegrali ludzie. Jak to w życiu.

użytkownik usunięty
NomenOlbitum

I dobrze zrobiłeś bo to dobry film a "Władcy ognia" to moim zdaniem chała

ocenił(a) film na 8
NomenOlbitum

Zgadzam się. Bardzo trafnie to wszystko ująłeś. Film jest godny polecenia. Bardzo realistyczny i przygnębiający zarazem. Warto obejrzeć. Pozdrawiam.:))

NomenOlbitum

Świetnie napisałeś. Zgadzam się również.

NomenOlbitum

Dobrze zadecydowałeś. Według mnie "Ślepy tor" to jeden z tych filmów, które nie pozwolą wyjść do WC choćby nie wiem jak rozsadzało pęcherz (doświadczyłem na własnej skórze). Polecam Ci w takim razie także Królów Nocy (We Own The Night) z tymiż panami w obsadzie i tymiż klimatami. Mnie zachwyciły obydwa.

ocenił(a) film na 9
NomenOlbitum

100 % racji . Podpisuje sie obiema rękami :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones