PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34889}

Ślicznotka z Memphis

Memphis Belle
7,6 6 909
ocen
7,6 10 1 6909
Ślicznotka z Memphis
powrót do forum filmu Ślicznotka z Memphis

Streszczenia

ocenił(a) film na 10

Zastanawiam się, kto pisze strzeszczenia filmów (szczególnie takich, jak ten) i czym się kieruje, odzierając takie jak ten obrazy z całej złożoności stawianych w nim problemów. Bo film ten (w każdym razie w moim odbiorze, faceta już 40-letniego) nie opowiada wcale o locie nad zakłady lotnicze w Bremie (choć pozornie taka jest misja) lecz ukazuje postawy i charaktery a szczególnie niesamowite tempo dojrzewania jakże młodych mężczyzn - przecież mieli pod 19-20 lat. Porównując ich z dzisiejszą młodziezą, która nie radzi sobie z własnym życiem, można dość do wniosku, że ich doświadczenie poszło na marne. Europa i świat żyją w warunkach wolności, demokracja rozkwitła tu i tam, faszyzm szczezł.. ale nic z tego nie wynika.. wysiłek (jeżeli mieli jego świadomość) został zaprzepaszczony.
I druga refleksja - a propos scen w powietrzu, scen tragicznych i wstrząsających - wszystko odbywało się w potwornej...martwej ciszy... Film wywarł na mnie piorunujące wrażenie i polecam każdemu, kto chce się "obudzić" z codziennego komfortu i wygody.

Robert_Golebiewski

re: Streszczenia
Streszczenia pisze każdy kto chce, na tym polega ta strona, i z tego powodu nie wszystkie są doskonałe czy nawet rzetelne. Ale jest miejsce i na te lepsze. Jeśli chciałbyś dodać swoje streszczenie do tego czy jakiegoś innego filmu, to nic nie stoi na przeszkodzie. Wystarczy znaleźć przycisk z prawej strony "Chcę dodać streszczenie do tego filmu."

pozdrawiam Vimo

ocenił(a) film na 10
Vimo

OK!
Wiem, że można dodać. Nawet jedno udało mi się "podmienić". Chodziło mi bardziej o to, skąd pochodzą streszczenia. Dowiedziałem się, że jednym ze źródeł są dystrybutorzy (co mnie wprawiło w osłupienie)....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones