PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12084}

Ślicznotka

Pretty Baby
6,4 2 880
ocen
6,4 10 1 2880
6,2 4
oceny krytyków
Ślicznotka
powrót do forum filmu Ślicznotka

Mega pedofilski 1/10

ocenił(a) film na 1

Wszystko było by ''ok'' gdyby dziewczynka miała 3-4 lata więcej, oczywiście dalej było by to mocno kontrowersyjne ale zrobienie 12 letniego dziecka prostytutką a później żoną to już nawet nie będę tego komentował bo brak słów...
Patologia a raczej pedofilia bo tylko tak można to odczytywać opakowana w świecące pazłotko jako coś niewinnego, normalnego i nie szkodliwego a przecież w gruncie rzeczy jest to mega obrzydliwe, niecne i ohydne, że wymienię parę scen z filmu jak wnoszenie dziewczynki jak jakiś tort do konsumpcji i licytowanie kto da więcej jak nic nie znaczący kawałek papieru, pocałunki, obmacywanie, zbliżenia na niektóre części ciała, zresztą w pewnym momencie pozuje całkiem naga, oczywiście wszystko jest pokazane w sposób subtelny ale chyba nie muszę nikomu nic tłumaczyć...
Co do matki istna patologia, nie czyni żadnego sprzeciwu żeby jej córka też zaczęła zarabiać jako prostytutka, wręcz nie widzi w tym nic dziwnego i złego, można powiedzieć kompletna obojętność, zresztą w pewnym momencie ją całkiem zostawia na pastwę losu i wyjeżdża na love party co prawda wraca po nią w ostatniej scenie ale jak dla mnie jest to mega żałosne, ,,wielka matka'' się nagle znalazła, normalnie to te dziecko już by pewnie nie żyło a gdyby nawet żyło to by miało na maxa zjechaną psychikę, mówimy tu o 12-letnim dziecku!
Sam film ogląda się nawet całkiem dobrze ale wobec powyższego jest to całkowicie nie do zaakceptowania i stąd moja ocena,oczywiście zaraz ktoś napisze że takie rzeczy się działy, ok nie twierdzę że nie, co nie znaczy że trzeba od razu robić taki typowo pedofilski film i ich jeszcze bardzie tym nakręcać!


slobi

Ale wiesz, że w Polsce jest jeszcze gorzej? Muszę spoglądać na podobiznę pedofila za każdym razem, gdy do portfela zaglądam, bo go na banknocie uwiecznili. Istna patologia całkowicie nie do zaakceptowania.

aklekot

A u Mickiewicza Tadeusz żeni się z 13- letnią Zosią i jeszcze to trzeba czytać jako lekturę obowiązkową.

bazant57

Serio Zosia miała 13 lat?

genowefa_si

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zosia_(Pan_Tadeusz)

bazant57

14. masakra jednak. Telimena chyba z dwadzieścia parę, opisywana jest jako starsza pani a w filmie grana przez kobietę po 40. beznadzieja

genowefa_si

Nie należy do dawnych zwyczajów bardzo wczesnych małżeństw przykładać współczesnej miary. Po części wynikały one z krótszego przeciętnego życia, wyższej śmiertelności niemowląt, oraz znacznie częstszych przypadków śmierci kobiet przy porodzie, czy w połogu (polecam historię walki Ignaza Semmelweisa o mycie rąk przez położników). Jeszcze w pokoleniu moich dziadków niemal każda rodzina traciła dzieci w wyniku chorób, obecnie trywialnych. Podobnie nie byli rzadkością kilkukrotni wdowcy. Miarą dorosłości kobiety była zdolność reprodukcyjna, a nie dojrzałość psychiczna, czy społeczna. Wykształcenie nie było niezbędne, bo przeznaczeniem kobiet były Kinder, Küche, Kirche. Wykonywanie pracy zarobkowej przez mężatki było niestosowne już w niższej klasie średniej i pozostawało im prowadzenie domu, będąc na utrzymaniu męża.

aklekot

O kim ty mówisz?

aklekot

Nie patologia. Takie czasy były. On nie chciał nic złego dziewczynkom robić, ale one wcześnie dojrzewały i same chciały tak żyć. Wtedy po prostu było inaczej przyjęte w kulturze, w normach i społeczeństwie. I to nie, że przez tych zboczonych, tylko przez wszystkich ludzi.

slobi

raczej nie tłumaczyli jej od razu co gra, tylko po latach. a w Polsce od przedszkola dzieci mają styczność z pedofilami na tzw. lekcjach religii

Ush

Opowiadasz bzdury twierdząc jakoby każdy ksiądz prowadzący lekcje religii był dla dzieci zagrożeniem, a prawda jest taka, że nawet wg. programu wyemitowanego w telewizji TVN wynika jasno iż w takim kraju jak Polska na 50 000 duchownych katolickich, którzy pełnili posługę w Polsce w ostatnich dekadach było ok. 382 przypadki księży, którzy byli pedofilami.
Stanowi to mniej niż 0,8 % wszystkich duchownych katolickich w Polsce.
W telewizji tej powiedziano także, że nawet jeśliby przyjąć, że liczba pedofili była 3-krotnie wyższa, to wychodzi, że było ich maksymalnie 2,4% ze 100%.

LilPeneros

I czego niby te statystyki mają dowodzić? Że jest jakiś "dopuszczalny poziom przestępczości" w różnych grupach zawodowych? Zwłaszcza duchowni powinni pamiętać:
„Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”

bazant57

@Ush napisał swój komentarz w takim tonie jakby wszyscy księża uczący religii byli pedofilami co jest NIEPRAWDĄ, bo nie tylko nie wszyscy, ale jedynie NIELICZNI z nich.
Nie można przekreślać wszystkich duchownych katolickich tylko dlatego, że 0,8% z nich ma złe skłonności, ponieważ aż 99,2% z nich jest normalnymi ludźmi, tzn. bez złych skłonności.

LilPeneros

Wobec wielu grup zawodowych są konkretne oczekiwania i nie chciałbyś/chciałabyś, aby w razie potrzeby nie wypełniali swych obowiązków nawet "tylko" w 0.8% swoich przedstawicieli. Dla przykładu:
- zawodowy oficer, który uzna, że na wojnie nie wykona rozkazu i porzuci swoje stanowisko,
- strażak. który nie wejdzie do płonącego budynku, by ratować zagrożonych ludzi,
- policjant, który nie będzie bronić napadniętego przez bandytów,
- lekarz, który będąc świadkiem wypadku zatai swój zawód i oddali się.
Dla wyjaśnienia, wszystkie te przypadki są zagrożone odpowiedzialnością karną. I żaden generał, komendant, czy ordynator nie wybronią swego podwładnego przenosząc go do innej "parafii". Ani nie będą twierdzić, że wystarczy odpowiedzialność regulaminowa.
Dlatego z łaski swej, nie broń środowiska, które samo nie potrafi oczyścić się z ewidentnych przestępców i ma za nic przytoczony przeze mnie cytat.

bazant57

Po prostu nie jestem antyklerykałem tylko jako wierzący i praktykujący katolik zamierzam bronić 99,2% duchownych będących normalnymi ludźmi.
Obrażać się na cały Kościół, w którym 99,2%, to osoby bez złych skłonności, to trochę tak jakby bojkotować wszystkich lekarzy tylko dlatego, że 0,8% z nich jest złymi/słabymi lekarzami.
To nie ma sensu!

LilPeneros

Problem w tym, że do tego procentu "o złych skłonnościach" nie dodałeś broniących ich hierarchów. A także księży mieszających się do polityki, czy pazernych na dobra doczesne. Jak pokazuje przykład Irlandii, cierpliwość wiernych może się wyczerpać. Biorąc dodatkowo pod uwagę brak reakcji Rzymu na oddolne postulaty, zwłaszcza z Niemiec, czy państw III Świata, mamy stan jak przed wystąpieniem Lutra.

bazant57

Jakie są niby te oddolne postulaty z Niemiec czy państw III Świata ?

bazant57

I co, masz zamiar się teraz ze mną licytować, że do tej liczby 0,8%, którą wymieniłem należy doliczyć broniących ich hierarchów oraz księży mieszających się do polityki czy pazernych na dobra doczesne ?
Ksiądz też człowiek, więc ma prawo mieć swoje zdanie na tematy polityczne i jeśli w danym kraju zaczęłaby rządzić skrajna lewica, która wprowadziłaby aborcję na życzenie, to taki ksiądz ma OBOWIĄZEK powiedzieć, że aborcja na życzenie, to mordowanie nienarodzonych dzieci na życzenie.
Ja rozumiem, że w życiu są różne sytuacje, które nieraz zmuszały kobiety do trudnych życiowych wyborów, dlatego też osobiście byłem zwolennikiem tzw. kompromisu aborcyjnego, bo jak powiedział jeden z Polskich królów "nie ja jestem sędzią ludzkich sumień tylko Bóg".
Wielu ludzi jest zaburzonych emocjonalnie i ma problemy z seksem. Takie same komentarze piszesz pod postami lekarzy, nauczycieli, policjantów, kierowców taksówek?
Bo w każdym z tych zawodów jest mnóstwo głośnych afer.
Rozumiem, że jeśli chodzi o Księdza, budzi to większe emocje, bo powinien być wzorem, a nie bandytą, ale obsesyjne próby udowodnienia, że problem jest jakiś specyficzny dla księży i Kościoła, są fałszywe.
Poza tym nauczyciel czy stróż prawa również powinien świecić przykładem.

Ush

Słabe, bardzo słabe słowa...

slobi

I tylko z tego powodu dales 1.

ocenił(a) film na 1
sador1991

Jeżeli dla Ciebie to jest ,,TYLKO'' z takiego powodu to o nic więcej nie pytam...

slobi

oceniaj film yebany pajacu

ocenił(a) film na 1
failedmission

I właśnie to zrobiłem błaźnie:)

slobi

zesrałeś się a nie oceniłeś, obrzydliwy normiku

ocenił(a) film na 1
failedmission

Domyślam się że to ty jesteś tym obrzydliwcem ale nie wnikam...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
failedmission

Tak se tłumacz, tylko tyle możesz!

failedmission

Ciekawe ,czy w realu też jesteś taki cwaniak? Zapewne kompleks goni kompleks.

Walter__Kurtz

Cokolwiek sobie uroisz przychlaście xD

failedmission

Zakompleksiony, wirtualny cwaniaczku, twój zasób słownictwa jest tak bogaty, jak nocnik staruszka z rozwolnieniem, więc daruj sobie. Tym bardziej, że, twój baniak pozbawiony mózgu, cokolwiek wymyśli, to nie jest w stanie mnie obrazić. Zamiast rozpisywać się na forum, idź raczej do najbliższego składu budowlanego, bo tam jest miejsce dla pustaków.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
slobi

Obleśny motyw filmu, szkoda mi Brooke po dziś dzień, że musiała w tym zagrać przez swoją matkę dla której kariera była najważniejsza ://

ocenił(a) film na 1

Zgadza się, nie wiem czy wiesz ale matka w zasadzie ją sprzedała, nagie zdjęcia w wieku 10 czy tam dwunastu lat to już grube przegięcie...

slobi

Ale z tym się akurat zgodze

slobi

Rozumiem o co Ci chodzi. Powiem szczerze że historia przedstawioną w filmie jest całkiem ciekawa, jednak czułem się mega dziwnie oglądając w tych wszystkich odważnych scenach 12letnią Brooke (która wyglądała na lat 10...). Ja odnoszę wrażenie że twórcy mogli obsadzić w tej roli starszą aktorkę. Bardzo kontrowersyjny film. W obecnych czasach nie miałby prawa bytu a w 1978 powstał dla wielkiej wytwórni.

Poprawie hajs

slobi

Na świecie dzieją się gorsze rzeczy a ty tak narzekasz

slobi

Maryja miała 14 lat, jak urodziła Jezusa.

ocenił(a) film na 1
Pawwwle

Bzdury piszesz, źródła podają że faktycznie między 15 a 18 ale to tylko spekulacje, jak było naprawdę tego nikt nie wie, zresztą to nie nastąpiło w sposób jak Tobie się wydaje albo wiesz i robisz z kogoś głupiego, jak już tak bardzo chcesz odwoływać się do religii to lepiej poczytaj sobie Biblię co na ten temat pisze...

Pawwwle

a Afrodyta urodziła się jak ucięte sierpem genitalia Uranosa wpadły do morza w pobliżu Cypru

slobi

poważnie?

Nie odróżniasz pochwalania podejmowanej przez film trudnej tematyki od oceny filmu?

To – uwaga – lepiej nie oglądaj (ani nie oceniaj!) filmów sensacyjnych, gangsterskich, bo tam od czasu do czasu kogoś zabiją, a przecież tego też nie pochwalamy, tak?
Ojej, ale co to? Jakoś Terminatorowi 2 i Scarface dałeś 10/10.

Po prostu trzeba zrozumieć, że film przedstawia dystopijną wizję społeczeństwa i ludzkiej natury.
Też normalizacja związków z nastolatkami, czy wykorzystywanie seksualne nieletnich w dawnej, lub dawniejszej historii, to nie jest nic nowego.
Królowa Jadwiga, jak za Władka wychodziła, to też jeszcze dowodziku nie miała.
Więc mamy zaklinać rzeczywistość, dla osiągnięcia poprawności politycznej i niedotykania tematów trudnych, tabu ?

Nie mówię tutaj o zaangażowaniu zaledwie 13-letniej Brooke jako aktorki i ogólnym traktowaniu jej jak właśnie tytułową ślicznotkę i produkt przez Hollywood, bo to faktycznie wielce dyskusyjne.

slobi

Chociaż seksualne wykorzystywanie nieletnich może być godne potępienia nie ma ono nic wspólnego z pedofilią, stanowi bowiem przejaw pociągu do osoby dojrzałej płciowo. Pedofilia to zaburzenie polegające na pociągu do dzieci, które nie weszły w okres dojrzewania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones