PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12088}
6,4 579
ocen
6,4 10 1 579
Śmierć dziecioroba
powrót do forum filmu Śmierć dziecioroba

"Dzieło"

ocenił(a) film na 5

Które powstawało min. w moim mieście Międzychodzie, pamiętam jak z kumplami lataliśmy
na plan oglądać prace nad filmem, kiedy w końcu go obejrzałem nie wiedziałem o co w tym
wszystkim kaman;)

MERCURYfan01

Pierwsze ujęcia z filmu to chyba Lubasz koło Czarnkowa, a potem Międzychód m.in. słynne "gaski" z rynku nad jezioro Miejskie, no i scena oczekiwania na pana młodego na tyłach kościoła tego przy Laufpompie.
Widać ładne ujęcia na Wartę i wał na którym obecnie przebiega obwodnica Międzychodu, wtedy polna dróżka. Sceny w hotelu wyglądają jak hotelu "Neptun" w Międzychodzie, ale pewności nie mam.
Ciekawe tylko czy dworzec na początku filmu też był międzychodzki czy jakiś inny?

ocenił(a) film na 5
ForzaAZS

O ile pamiętam to nasz dworzec który teraz straszy i się sypie.

MERCURYfan01

No i są ujęcia przejeżdżających pociągów w paru sekwencjach, o co teraz w Międzychodzie trudno. Ale w 1990 jak kręcili film pociągi relacji Poznań-Gorzów jeździły w najlepsze. Ale widać że niektóre ujęcia są na linii z trakcją czyli kręcone gdzie indziej, bo na tej trasie do Gorzowa jeździły tylko "spalinówy".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones