PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12095}
6,2 271
ocen
6,2 10 1 271
Śmierć w środkowym pokoju
powrót do forum filmu Śmierć w środkowym pokoju

Komentarz

ocenił(a) film na 7

W filmie chodzi bardziej o zbudowanie przestrzeni, niż o faktograficzne przedstawienie rewizji. Sposób realizacji jest na tyle otwarty, że widz ma możliwość śledzenia wypadkow we wszystkich pokojach na raz.
Rewizja jak jedna z wielu w tamtych czasach, jednak wyróżnikiem tego zdarzenia jest mistrz drugiego planu - Maklakiewicz.

Krótki i ciekawy ze względu nowatorski sposób podejścia do "oklepanego" tematu rewizji.

Mnie szczególnie utkwiła scena kiedy Śląska rozrzuca w nierewidowanym pokoju ubrania, po to aby SS-mani potraktowali pokój już jako sprawdzony.

ocenił(a) film na 7
filipmosz

Zgodzę sie, ale film ma za zadanie pokazać psychikę bohatera w momencie wtargnięcia gestapo i co zrobią podczas tej rewizji, jak się zachowają?
Mnie osobiście utkwiła scena kiedy Marta nieświadomie lub i w celu obrony mówi gestapo że światło wyłączył fotograf, a potem przyznaje się przed nim,że to ona go wydała. zaskakująca jest tu reakcja Maklakiewicza, pełna zrozumienia dla zaistniałej sytuacji.

ocenił(a) film na 8
armida70

Maklakiewicz celowo wyłącza światło, żeby odwrócić uwagę od nie do końca zrewidowanego pokoju....Doskonale wie co Marta robi ze swoim chłopakiem i co mogliby gestapowcy znaleźć....

ocenił(a) film na 5
filipmosz

Tytuł co chcieli autorzy powiedzieć przez podanie takiego tytułu ?
Ja nazwałbym go bardziej banalnie Rewizja lub wsypa .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones