PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=39085}

Śmiertelna gorączka

Cabin Fever
5,1 10 457
ocen
5,1 10 1 10457
5,3 6
ocen krytyków
Śmiertelna gorączka
powrót do forum filmu Śmiertelna gorączka

Nieporozumieniem jest kwalifikowanie tego filmu jako horroru. Zaraz podniosą się
oburzone głosy, bo przecież to JEST horror. Doskonale wiem, że tak napisali - potrafię
czytać. Jednak zdrowy rozsądek nie pozwala mi zapomnieć, że w każda jedna minuta tego
filmu była prześmiewcza i celowo groteskowa. W ten sposób kręci się czarne komedie, a
nie horrory. Dla porównania chociażby Czarna owca czy Tucker & Dale. Kto oglądał, ten wie.

Podsumowując - nie dziwię się tym 1 i 2 od ludzi, którzy nastawiając się na horror dostali
komedię. Ja - i pewnie inni miłośnicy czarnych komedii - oceniam na 7, ale właśnie jako
czarną komedię. Mam też nadzieję, że kiedyś zmienią temu filmowi kategorię, bo
niesłusznie dostaje kije.

I tyle :)

ocenił(a) film na 5
injustice

A nie uważasz, że jest to po prostu połączenie tych dwóch gatunków? Nie bardzo rozumiem dlaczego wielu użytkowników FW uważa, że film musi być albo czarny, albo biały. "Śmiertelna gorączka" jest oczywistą czarną komedią ale przecież są tu też sceny czysto horrorowe (z podgatunków body horror, czy nawet splatter). Nie wiem więc czemu twierdzić, że film jest albo jednym albo drugim. Nie może być hybrydą? Tym bardziej, że czarny humor jest przecież obecny w wielu horrorach - tych, które wymieniłaś ale przecież też "The Host: Potwór", "Arachnofobia", "Wiklinowy koszyk", "W mroku pod schodami", "Krzyk", "Jeździec bez głowy", "Upiorna noc Halloween" czy "Gozu" żeby wymienić te pierwsze z brzegu. Osoby, które siedzą w horrorach po uszy potrafią rozpoznać ten czarny humor, laicy którzy oglądają jeden horror na rok napiszą: "gówniany / nieudany / słaby horror, bo śmieszny". To normalne, że gatunki się przenikają, a filmy wymykają się jednoznacznej klasyfikacji, nie uważasz? A już od widza zależy, czy zauważy, że twórcy zrobili film z przymrużeniem oka, czy po prostu stwierdzi: "według FW to horror, a dla mnie komedia, 1/10". Ty na szczęście umiesz to zauważyć i plus dla Ciebie.
A skoro chcesz zmiany gatunku to dlaczego nie weźmiesz tego w swoje ręce?

ocenił(a) film na 7
SU46

Zgadzam się z tym przenikaniem. Gdyby tylko obok gatunku horror pojawiła się czarna komedia, wszystko byłoby ok i może ludzie pomyśleliby troszkę dłużej przed wystawieniem oceny, no i nie skazywaliby się na oglądanie gatunku, którego nie lubią.
Co do pytania, czemu nie wezmę tego w swoje ręce? Kilka razy próbowałam coś zmienić na FW, edytowałam, wysyłałam im wiadomości. Moje próby albo spełzły na niczym albo nie dostałam odpowiedzi i nawet nie wiem, że coś dały. Dlatego wolę napisać taki apel i może jakiś inny użytkownik z 'bukietem zasług' napisze do administracji, żeby to skorygowała ;)

ocenił(a) film na 5
injustice

Początki dodawania są dość trudne, przyznaję. Pisać do administracji niczego nie trzeba, po prostu wchodzisz w "Zobacz wszystkie elementy, które możesz współtworzyć!" i tam, po kliknięciu w odpowiednią zakładkę, zgłaszasz wszystkie rzeczy, które chcesz edytować / dodać (musisz też podać źródło potwierdzające taką zmianę, najczęściej jest to imdb.com). Niestety do "Cabin Fever" gatunku nie da się dodać, bo redakcja zablokowała tę opcję. Robią tak czasami gdy zmiany gatunku są wyjątkowo często dodawane przez użytkowników albo gdy ktoś z góry uzna, że więcej zmian w tym zakresie nie potrzeba i jest to... zupełnie bez sensu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones