PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=150351}

Śnieżna pułapka

Snowbound
4,7 191
ocen
4,7 10 1 191
Śnieżna pułapka
powrót do forum filmu Śnieżna pułapka

Czy ktoś może mi wyjaśnić zakończenie tego filmu? Bo nic już z tego nie rozumiem!

ocenił(a) film na 3
albela88

Ale czego tu nie rozumiesz ? ^^

adryanusz_88

Na końcu, kiedy wszyscy giną i Barbara wykańcza tego swojego narzeczonego (jak się okazuje byłego męża Liz), kobieta w czarnych, długich włosach wchodzi do banku, pokazuje dowód Liz i prosi o dostęp do skrytki z pieniędzmi. To była Barbara w perułce, podająca się za Liz? Ja tak myśle, ale w związku z tym, ona to wszystko nakręciła? Czyli te morderstwa, by zdobyć kasę pseudo przyjaciółki?

albela88

Już tu pewnie nie zajrzysz ale odpowiem na pytanie ;) Barbara była w tym filmie "tą dobrą" i nic nie było przez nią nakręcone. Naprawdę nie wiedziała gdzie są pieniądze. Gdy otrzymała kluczyk od Liz wiedziała gdzie się udać (zapewne dołączona była wiadomość) i odebrała pieniądza przebierając się nie do poznania :P Dla kasy zabijał tylko Gunnar (no i Liz) ;). Film fatalny 2/10.

Pozdrawiam!

Sorvino

Dzięki za odpowiedź. Jednak zajrzałam ;) Coś mi się tu jednak nie zgadza. Twierdzisz, że Liz zabijała dla kasy, ale przecież ona nikogo nie zabiła. Poza tym jak miała dać Barbarze kluczyk, skoro została zastrzelona. A wcześniej, nie sądzę, żeby tak chętnie chciała podzielić się kasą z przyjaciółką. Niby dlaczego zależałoby jej na tym, by Barbara dostała jej pieniądze?
Mi też film nie przypadł do gustu.

ocenił(a) film na 3
albela88

Film dawno oglądałem, ale wydaje mi się, że ona chciała pozbyć sie wspólnika rękoma swojej przyjaciółki i dlatego kazała jej strzelać. A kluczyk chyba znalazła i postanowila wykorzystać sytuacje :)

albela88

Chodziło mi o to, że Liz uknuła intrygę w wyniku której miał zginąć Gunnar - planowała jego śmierć, która miała wyglądać na obronę konieczną ;)
A odnośnie kluczyka - po przyjeździe do tego śnieżnego domku Liz wybrała się na pocztę i nadała przesyłkę w której znajdował się kluczyk - Barbara odebrała ją po powrocie. Zapewne gdyby wszystko poszło zgodnie z planem wybrałaby pieniądze zanim Barbara zdążyłaby odebrać list. Wiele nie ryzykowała a w ten sposób zabezpieczyła przyjaciółkę (w końcu parę lat razem przeżyły) na wszelki wypadek :)

ocenił(a) film na 9
albela88

Co do okoliczności losów Liz, to muszę sprostować, bo ona nie została zastrzelona, tylko w wyniku szarpaniny w domku w górach, jej były mąż tak ją popchnął, że ona niefortunnie upadła uderzając o twarde części kominka.

Liz zastrzeliła faceta, który cały czas je śledził, jeżdżąc za nimi.

Szkoda, że Liz zginęła - ja do końca wierzyłam, że się jakoś z tego wykaraska, jak to zwykle bywa w thrillerach np. że odzyska przytomność, lub na parę sekund przed końcem filmu ją pokażą, że gdzieś stoi i patrzy lub przyjdzie do Barbary do biura.

dariazlotko

Ja tez wolałam Liz niż Barbarę, mimo tej intrygi.Barbara była w tym filmie denerwująca, wszystko chciała wiedzieć o i wszystko miała pretensje. Taka bystra i mądra a nie przyszło jej do głowy że pieniądze mogą być w banku.Lubie ten film, nie nudzi mi sie jak go oglądam któryś raz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones