PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=339292}

Źródło wszelkiego zła?

Root of All Evil?
7,3 2 470
ocen
7,3 10 1 2470
Źródło wszelkiego zła
powrót do forum filmu Źródło wszelkiego zła?

Witam

użytkownik usunięty

Witam.Chciałbym poruszyć bardzo istotną kwestie dotyczącą wiary szczególnie chrześcijaństwa w Polsce.Przede wszystkim katolicyzm w Rzeczpospolitej można podzielić na dwa odłamy.Ludzie miłujący Jana Pawła 2 oraz tak zwana sekta składająca się z wyznawców szarlatana tadeusza rydzyka.Pokolenie JP2 jest bardziej spokojne,wyważone i potrafi odróżnić wiarę od czystej hipokryzji i obłąkania jakie proponuje ambelan z Torunia.Natomiast sekta składająca się głównie ze starszego pokolenia tzw.babć moherowych i reszty nieprzystosowanego współcześnie społeczeństwa ogłupianych przez księży plują nienawiścią i pogardą dla drugiego człowieka mającego inne poglądy i odwzorowujące je w swym politycznym idolu Jarosławie Kaczyńskim np. moja ciotka zaślepiona jadem najchetniej by oddała po śmierci swój majątek na radio maryja i wasze babki i ciotki pewnie też.Dlatego też trzymam się raczej zdala od mojej rodzinki tej ze schizofremią na punkcie rydzyka ponieważ nie chce się zarazić tym syfem.Co do Jana Pawła 2 mimo,że jestem ateistą szanuje go jako człowieka,który wiele dobrego zrobił dla Polski,a przede wszystkim dał nadzieje na lepszą przyszłość.rydzyk ten hipokryta i tchórz chowający się za sułtanną i zdzierający pieniądze z ludzi na swoją rozgłośnie nie zasługuje na nic innego jak na pogardę.Robi z ludzi takich debili,że żałuje czasem,że taki człowiek chodzi i stąpa po ziemi.Jeśli chodzi o to,że powiecie mi nie pyskuj,bo nie zostaniesz pochowany na cmentarzu odpowiem spale swoje zwłoki w klematorium gdyż moją śmierciom nie będę dawał im zarobić.Więc jak mówie są ludzie i ludzie,ale bardziej cenie sobie nauki Jana Pawła 2 niż rydzyka(specjalnie pisze z małej litery) ponieważ nawet tych postaci kościoła katolickiego w Polsce specjalnie nie ma co porównywać.W końcu to w radiu maryja Harry Potter to książka o dwóch lub trzech szatanistach,a maria kaczyńska zasługuje według rydzyka na eutanazję.To tyle na dziś. Zapraszam na swojego bloga gdzie można pogadać o wierze i tych innych bzdetach.

użytkownik usunięty

Blog nie aktualny,bo stwierdziłem,że nie będę przekonywać na siłę,ale moja wypowiedz jak najbardziej.

ocenił(a) film na 8

erm... dzielić społeczeństwo można na wiele sposobów, kłopot w tym, że odsetek fanatycznych słuchaczy RM jest relatywnie niewielki względem całej populacji.
Summa summarum nie dziwię się tej frustracji, ale nie pierwszy, podejrzewam, że nie ostatni, poruszasz ten temat działając na stereotypach - trochę nużące;)

ocenił(a) film na 9

czuję się pominięty w Twoim podziale, wszak ani nie odczuwam wyższych uczuć na myśl o JP2, ani nie słucham Radia Maryja. Nigdy nie interesowałem się tym, co papieże mają do powiedzenia, choć niejako "przynależę" do Kościoła (tzn. nie jestem apostatą). Podejrzewam, że nie jestem tylko wyjątkiem potwierdzającym Twoją regułę:)

użytkownik usunięty

Może w ogóle załóżcie nowy kościół, do którego będą przynależeć "wyznawcy Wojtyły, ojca świętego, wielkiego papieża polaka... czy jak tam kto chce". Nie mam nic do Wojtyły, wiem ile dokonał dla polski, ale bez przesady. Zastanówcie się czy ludzie (głównie Polacy- wiadomo, rodak) aby nie przesadzają z "umiłowaniem" dla niego. Co do tych biednych staruszków, którym Rydzyk sprał mózg to pozostaje im tylko współczuć, dla nich już chyba trochę za późno, żeby zmieniali swój światopogląd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones