PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=686845}

Żałuję!

Spijt!
7,4 4 572
oceny
7,4 10 1 4572
Żałuję
powrót do forum filmu Żałuję

Tak naprawdę cała pierwsza godzina filmu na 4. Była po prostu nudna. Rozumiem, że film porusza ważną kwestię ale można było to zrobić o wiele lepiej… w bardziej przystępny sposób… Za to końcówka świetna… i nie chodzi mi o wzruszenie… film uczy by reagować w takich sytuacjach. Tutaj reakcji zabrakło ale pokazano, że nawet po czasie przyznanie się do winy, wyciągnięcie brudów potrafi zrobić coś dobrego… scena jak dzieci czytają gazetę jest bardzo wymowna… nauka dla przyszłych pokoleń. Film skupia się na przyszłym zapobieganiu takiej sytuacji a w mniejszym stopniu porusza kwestię ukarania winnych. Tutaj jest po prostu znikoma. Oceniam jednak tylko na 6 bo zepsuli większość filmu ale koniec w dużym stopniu to naprawia. Niemniej jednak polecam gorąco dla wszystkich. Ludzi w wieku głównych bohaterów, rodziców by pokazywali go swoim pociechom może wyciągną wnioski, nauczycieli.

ocenił(a) film na 7
reptile2006

Zgadzam się. Teraz patrząc z perspektywy czasu mogłem reagować. Wtedy nie zdawałem sobie sprawy jak duże mogą być skutki na psychice człowieka. Jak trudno z takiego czegoś później wyjść a można zareagować za wczasu...i uniknąć skutków.

ocenił(a) film na 7
reptile2006

WITAJ! A czy widziales film pt.'NASZA KLASA'? Film jest napewno lepszy od tego dziela i co wazne scenariusz, gra aktorow i emocje zawarte w filmie sa wieksze. Ladunek emocjonalny zawarty w 'NASZEJ KLASIE' nie pozwala dlugo po seansie zapomniec o filmie. Jesli chodzi o 'SPIJT!' to tak jak pisalem juz wczesniej film jest DOBRY ale czegos w nim zabraklo. Ladunek emocjonalny nie byl tak wyrazny jak w 'NASZEJ KLASIE' ale to zapewne wina slabszej gry aktorow i zarysu scenariusza. Porownujac oba filmy zaraz przypomina mi sie scena w SZKOLNEJ LAZIENCE. Scena podobna ale jednak 'NASZA KLASA' miala to 'cos' czego tutaj zabraklo... Nie ukrywam ze co jakis czas wracam do obejzenia 'NASZEJ KLASY' ale nie sadze abym powrocil do obejzenia 'SPIJT!'

ocenił(a) film na 6
punisher822_filmweb

Oczywiście, że oglądałem... zgadzam się w pełni z Twoim zdaniem. Nasza Klasa w swoim gatunku rewelacja.

ocenił(a) film na 7
reptile2006

Film ktory Ci zaraz goraco polece nie jest moze filmem o szkole ale jak najbardziej mozna go postawic obok 'NASZEJ KLASY'. Ten film nazywa sie 'Dog Pound' i jest to remake filmu 'SCUM' wedlug mnie o wiele lepszym od 'SCUM'. W 'DOG POUND' mamy tez wielu mlodocianych cwaniaczkow ktorzy trafili do zakladu karnego. Chlopie dawno mnie film tak nie wciagnal i poruszyl jak ten... POLECAM!!!

ocenił(a) film na 6
punisher822_filmweb

Dzięki wielkie... już sobie zaznaczyłem... w wolnej chwili na pewno obejrzę.

ocenił(a) film na 7
reptile2006

Jak tam wlaczyles sobie 'DOG POUND'...?

ocenił(a) film na 6
punisher822_filmweb

Jak obejrzę to dam znać.

reptile2006

Hejka,
moim zdaniem znęcanie się w pierwszej części filmu pokazane jest genialnie. Tak jak to w życiu bywa - bez fajerwerków, ale by upokorzyć, ośmieszyć i poniżyć, przy całkowitej obojętności reszty klasy i nauczyciela, który chce być "fajny" zamiast odpowiedzialny. Problem ukarania głównych winnych jest kwestią drugorzędną, ale w bardzo subtelny sposób reżyser zasugerował, że poniosą oni karę.

ocenił(a) film na 8
Dobraduszka

Według mnie akurat to znęcanie jest takie przerysowane. Nie cała klasa była obojętna, nie pamiętam już jak nazywali sie glowni bohaterowie, ale widać było że akurat oni chcieli pomóc, tylko obawiali się konsekwencji;) Tak to już bywa, że powstryzmują nas nie fakty, a nasza wyonraźnia:> Tak myśląc o tym wydaje mi sie, że to zakończenie było takie zbyt oczywiste, ale ogólnie film mnie wciągnął.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones