PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=493807}

Żelazny rycerz

Ironclad
6,4 17 001
ocen
6,4 10 1 17001
Żelazny rycerz
powrót do forum filmu Żelazny rycerz

Mocne 8/10

ocenił(a) film na 8

Doskonały film. Prawdziwy rarytas dla fanów kina kostiumowego i historycznego. Realistyczne sceny walk. Świetna gra aktorów - zwłaszcza Jamesa Purefoya w roli templariusza oraz Vladimira Kulicha jako kapitana najemników. Doskonała akcja prawie przez cały film wgniata w fotel czy na czym tam kto siedzi:). Na prawdę polecam. W jakości hd ogląda się znakomicie. Mocne 8/10.

ocenił(a) film na 5
Ronin25

Haha. Realistyczne jak jeden gość porozcinał na pół chyba z dziesięciu. Skąd wiesz jak mogło to na prawdę wyglądać?

ocenił(a) film na 8
filozof71

Templariusze byli średniowiecznymi odpowiednikami dzisiejszych żołnierzy jednostek specjalnych - a w nich jeden żołnierz jest wart więcej niż np. 10 z poboru. W średniowieczu walczono głównie w walce bezpośredniej a więc prawie wszystko zależało od indywidualnego wyszkolenia. Resztę sobie dopowiedz hahahahahah

Ronin25

Bardzo dobrze to opisales, gratulacje. P;)

ocenił(a) film na 4
Ronin25

ten ciągnący się jak falki z olejem "miłosny" wątek rozwala powage filmu .. "a potem wziął ją ze sobą i odjechali" ...super :/

anti3ek

Co kto lubi, oczywiscie sie z Toba nie zgadzam. Mnie watek milosny sie podobal ;)

Ronin25

Zgadzam sie. Dla mnie tez 8/10. No i piekna Kate Mara.... P;)

ocenił(a) film na 7
Ronin25

Z tymi realistycznymi scenami walk to bym się nie rozpędzał, to rozcięcie człowieka na pół troszkę mnie rozbawiło. Trochę przegięli z wielkością miecza Marshala. Takiego uzbrojenia używano jedynie do walki z konia, na ziemi był nie praktyczny. Tymczasem w filmie J. Purefoya walczy na ziemi gigantycznym mieczem, a będąc na koniu używa malutkiego kiścienia. Mimo wszystko film ogląda się bardzo fajnie. Piękne kostiumy fantastyczny klimat i rewelacyjnie dobrani aktorzy. Na kilka rzeczy trzeba przymknąć oko, ale film wcale nie odbiega poziomem od nowego Robin Hooda, a nawet trochę go przewyższa.

ocenił(a) film na 8
zonk_2

Nie mówię, ze nie masz racji ale wiem też, że w ferworze walki mają miejsce różne nieszablonowe sytuacje (to odnośnie tych mieczy). Z drugiej strony nie wyobrażam sobie żeby przy tego typu produkcjach nie zasięgano opinii znawców historii.

zonk_2

Pomyliło ci sie. Dwuręcznymi mieczami walczono właśnie na ziemi.

ocenił(a) film na 6
regal20

Też mi się wydaje że na ziemi, z tego co pamiętam, głównie w turniejach chyba. Na koniu raczej ciężko walczyć dwuręcznym mieczem, chyba że ktoś wodze umie trzymać w zębach :)

ocenił(a) film na 8
regal20

Walczono wyłącznie na ziemi, ale też specyficznie w różnych okresach, najważniejsze, że to dobrze wyglądało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones