PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34004}

Życie świadome

Waking Life
7,6 6 613
ocen
7,6 10 1 6613
8,0 10
ocen krytyków
Życie świadome
powrót do forum filmu Życie świadome

Linklater nie poszedł na łatwiznę. Masa teorii i przysłowiowego "pieprzenia od rzeczy", okraszone surrealistyczną animacją. Nawiedzeni prorocy nowej ery, przypadkowe spotkania i rozmowy o sensie życia, istocie świadomości, duszy, naszej roli we fraktalnym Wszechświecie. Całość w "szkatułkowym" sosie, w oparciu o OBE i świadome śnienie. Ja kupuję bez cienia zastanowienia, bo mało jest takich głosów w kinie - głosów o czymś, a nie przeciwko czemuś. Dających luźne pole do interpretacji. Niektóre z poruszonych "problemów" są wyjątkowo bliskie mojemu sposobowi postrzegania rzeczywistości. Nie ma tu przesady, pompatyczności. Nie ma też mowy o nudzie, chyba że ktoś wybitnie nie lubi używania mózgu do myślenia.
Myślę, że aby w pełni docenić ten film należy samemu "żyć świadomie". Polecam.

ocenił(a) film na 8
Kaileena_Farah

Racja. Choć film miejscami był męczący przez swoją konstrukcję. Perełki, mam na myśli niektóre akcje i zdania, trzeba było łowić spośród faktycznie "pieprzenia od rzeczy". To akurat jest fajne, ale nie przez cały film :) Oglądałem go chyba w 3 czy 4 kawałkach (co akurat jest moim patentem a nie zarzutem, tak to jest gdy zaczyna się oglądać filmy o 3:30).

Myślę że wyszłoby filmowi na dobre, gdyby niektórych "lżejszych" scen było więcej. Takich jak ta z pisarzem. Mniej wywodów filozoficznych (jakość, nie ilość, tych naprawdę dobrych to są w filmie ze trzy), a więcej ludzkich dziwaków by się filmowi przydało, nawet mówiących proste rzeczy tyle że dziwne :) Ewentualnie więcej scen w których bohater obserwuje jakąś akcję, lub w niej uczestniczy - tego mi też brakowało, choć jak były te nieliczne, to były udane.

Dałem mu 8, trochę na wyrost, za dwie-trzy fajne sceny i teksty, no ale przede wszystkim dlatego że takich filmów jest za mało. Nie mam na myśli rzecz jasna tych już kompletnie "artystycznych" w których nie dzieje się zupełnie nic...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones