PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=282892}
plakat filmu Życie Pi

Życie Pi

Life of Pi
7,1 149 603
oceny
7,1 10 1 149603
26 634
chce zobaczyć
6,1 16
ocen krytyków
Życie Pi

Ekranizacja bestsellerowej powieści Yanna Martela. Pi Patel, syn właściciela zoo, mieszka wraz z rodziną w Indiach. Wkrótce życie postawi przed nim wyzwanie, które będzie wymagało od niego niezwykłej determinacji. Rodzina Pi postanawia przenieść się do Kanady. W trakcie podróży statek ulega uszkodzeniu i tonie. Pi znajduje się w niewielkiej szalupie na środku Oceanu Spokojnego w towarzystwie hieny, orangutana, zebry i tygrysa bengalskiego o imieniu Richard Parker. Rozpoczyna się walka o przetrwanie.

opis użytkownika

Ruszaj na spotkanie przygody życia! Zdobywca Oscara Ang Lee zrealizował na podstawie bestsellerowej powieści wizualne arcydzieło! Młody Pi Patel jakimś cudem przeżywa katastrofę statku, w której giną jego rodzice. Dryfuje po Pacyfiku w szalupie z drugim ocalałym – groźnym tygrysem bengalskim o imieniu Richard Parker. Dwaj rozbitkowie połączeni niezwykłą więzią, którą jest chęć przetrwania wbrew wszystkiemu, biorą udział w niesamowitej epickiej podróży, którą trzeba zobaczyć, aby uwierzyć. 

opis dystrybutora dvd

Piscine Patel (Suraj Sharma), syn znanego dyrektora ogrodu zoologicznego w Indiach, dostał imię na cześć... pewnego paryskiego basenu. Nastolatek interesuje się psychologią zwierząt oraz spędza czas na rozważaniach filozoficznych i czytaniu książek o różnych religiach świata. Tytułowy Pi wierzy, że Bóg jest łaskawy dla swoich wyznawców. Jego wiara zostanie jednak wystawiona na próbę. Patelowie chcą sprzedać zoo i wyemigrować na Zachód, wsiadają więc na japoński frachtowiec płynący do Kanady. Towarzyszą im zwierzęta, które Hindusi zamierzają sprzedać. Nad Oceanem Spokojnym rozpętuje się niebezpieczny sztorm i statek tonie. Nieliczni rozbitkowie - Pi, hiena, orangutan, zebra i tygrys dryfują na łodzi ratunkowej. Tygrys rozszarpuje kolejne zwierzęta, a przerażony Pi ucieka na przywiązaną do łodzi prowizoryczną tratwę, którą zbudował ze szczątków frachtowca. Żeby przetrwać, musi oswoić drapieżnika.

opis użytkownika

Wszystko zaczyna się i kończy w Montrealu, gdzie pewien pisarz natrafił na historię Piscine'a Militora Patela (Irrfan Khan). Chłopak, znany jako Pi (Suraj Sharma), dorastał w latach 70. w Pondicherry. Jego ojciec prowadził zoo, w którym bohater spędzał większość czasu. Gdy Pi ma 17 lat, jego rodzice postanawiają wyjechać z Indii w poszukiwaniu lepszego życia. Decydują się na przeprowadzkę do Kanady. Zamykają zoo, zabierają zwierzęta i wsiadają na pokład japońskiego statku towarowego. Nocą dochodzi jednak do katastrofy. Statek idzie na dno, ale Pi jakimś cudem ocalał. Dryfuje po Pacyfiku z drugim ocalałym - tygrysem Richardem Parkerem. Pi dobrze pamięta słowa ojca, że dzikie zwierzęta nie są przyjaciółmi ludzi. A jednak człowiek i tygrys uczą się żyć obok siebie. Stawiają czoło wielu trudnościom. I mimo chwil słabości, Pi nigdy nie traci wiary.

opis dystrybutora kina