PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=541856}

102 minuty, które zmieniły Amerykę

102 Minutes That Changed America
2008
7,7 1,9 tys. ocen
7,7 10 1 1898
102 minuty, które zmieniły Amerykę
powrót do forum filmu 102 minuty, które zmieniły Amerykę

mocny dokument, tych ujęć jeszcze nie widziałam, dają poczuć potęgę tej katastrofy, brrr, w innym dokumencie mowa była o spisku, przeczono, że to samoloty wbiły się w wierze i doprowadziły do zawalenia, że podłożono ładunki, a tu ludzie twierdzili, że albo widzieli samoloty albo słyszeli ryk ich silników, ciężka sprawa

ocenił(a) film na 8
krasula_1

" przeczono, że to samoloty wbiły się w wierze"
Nie, nie. Nie chodzi o to, że się nie wbiły. Chodzi o to, że nie powinny spowodować zawalenia wież. Dodatkowo były różne kontrowersje w związku z usuwaniem gruzu i resztek samolotu. W samolocie, który uderzył w Pentagon PODOBNO nie znaleziono ludzi (ciała wyparowały), a w gruzach WTC (które ogarnęły cały Nowy Jork), znaleziono paszporty terrorystów. W tysiącach ton gruzu.
Podobnież same wieże upadły za szybko jak na "samoczynne" zawalenie. Taką prędkość można uzyskać tylko przy użyciu materiałów wybuchowych założonych w odpowiednich miejscach konstrukcji. Są ludzie, którzy twierdzą, że na sekundę przed upadkiem słyszeli następujące po sobie wybuchy. Jest tego dużo. Swego czasu dość dużo czytałem na temat kontrowersji wokół tej tragedii.

maciekges

wszystkie zamachy na prezydentów U.SA to dzieło ich własnych służb,tak jak niby"zamach" na wieże,amerykanie zaiste to cymbały wierzące w telewizyjną pakę podaną na tacy,nie ma chyba tak głupiego drugiego narodu na świecie,ostatnio oglądalem taki tv show w amerykańskiej telewizji o tym niby zamachu,jakis koleś z publiki miał odmienne zdanie od prowadzącego i momentalnie ochrona gościa wyniosła(wszytko tuszują),taka maja demokracje,jak w Chinach,żal mi ich.,tępy gatunek.

ocenił(a) film na 8
Oktavian7

Można wiedzieć jaki był tytuł tego programu?

maciekges

Jerry Springer Show.

ocenił(a) film na 10
maciekges

Staaaary - proszę cię - paszporty terrorystów? REALLY? Gdzie o tym słyszałeś? W wiadomościach? Czytałeś o tym na onecie? Czy może usłyszałeś to jedynie w szumnym "dokumencie" "11września - Niewygodne Fakty"?

Swego czasu też interesowałem się tym tematem - do tego stopnia, że trafiłem na dokument z serii "Ewa Ewart poleca" który był wywiadem z twórcą "11września - niewygodnie fakty" Filmu nie widziałem od początku, więc nie znam jego tytułu, ale sama fabuła wbiła mnie w ziemię - młody gówniarz otwarcie przyznał, że stworzył film, który był ucieleśnieniem JEGO interpretacji na temat tego, co zdarzyło się 11/9/01.

Gdy dokumentaliści drążyli temat, zaczęli szukać osób, które w filmie 11września - NF, mówili o wybuchach. Co się okazało? Ci ludzie nie wiedzieli, że wystąpili w tym "filmie" oraz o tym, że ich wypowiedzi zostały wyrwane z kontekstu. (Tzn. w filmie 11września - Niewygodne Fakty świadek mówi : "to brzmiało jak wybuch!" a pełna jego wypowiedź brzmiała "słyszałem jak metal giął się i darł, to brzmiało jak wybuch!"

Mam rodzinę w budowlance, więc mogę co nieco powiedzieć na temat tych "wybuchów" które słyszeli świadkowie - po prostu metalowe wsporniki, kolumny czy jak to można nazwać w przeciągu ułamku sekund zostały obciążone ciężarem KILKUNASTU pięter konstrukcji, która zaczęła spadać w dół. Zostały zaprojektowane by utrzymać procentowy ciężar konstrukcji, a nie jego znaczną część, nic więc dziwnego, że pękały jak zapałki (swoją drogą dźwięk pękającego metalu bardzo przypomina wybuch).

Kończąc przydługi post napiszę jeszcze jedną rzecz - samoloty mogły, i spowodowały zawalenie się wież - dlaczego? Bo uderzenie w szczyty konstrukcji wywołały istotny czynnik - WYBIŁY JE Z RÓWNOWAGI - w połączeniu z pożarem doprowadziło to do zawalenia się budynków, co było szczęściem w nieszczęściu. Terroryści celowali w jak najwyższe piętra po to, by obalić wieże WTC na bok. Tyle ode mnie, pozdro

ocenił(a) film na 6
Einshaew

WITAM CIE! Ty naprawde widac uwierzyles w BAJECZKE O TERRORYSTACH a prawda jest zupelnie inna i nie kieruje sie tutaj filmem NIEWYGODNE FAKTY ale wieloma dokumentami i zdjeciami ktore widzialem w ciagu wielu lat. Napisze ci kilka przykladow ktore rozjasnia ci umysl i uswiadomia ZE LYKNELES SCIEMY JAK MLODY PELIKAN: Po1 powie ci to kazdy architekt budowlaniec lub facet pracujacy w stoczni ze nie ma takiej sily bez ladunkow wybuchowych ktora potnie na malenkie kawalki ogromne zelbetonowe elementy konstrukcji./// Po3 paliwo po uderzeniu samolotow w 80% wypalilo sie na zewnatrz./// Po4 przeanalizowalem wiele filmow w momencie jak ludzie skakali z najwyzszych czesci wiez i robilem to ze stoperem w rece i czlowiek spadal z pietra 80tego prawie 10 sekund a wieze zapadly sie w blisko 12 sekund co przeczy jakimkolwiek prawom grawitacji i fizyki.W budynkach duzo wczesniej byly zamontowane ladunki wybuchowe te same ktore sprawily ze w 7 sekund zapadl sie WTC7 blisko 6 godzin po zawaleniu sie ostatniej z wiez./// Po5 nie ma takiej opcji aby samolot ktory z impetem uderzyl ale w duzej czesci wylecial w kawalkach na zewnatrz sprawil aby wielkie grube kolumny rozpadly sie jak zapalki i to w 12 sekund./// Po6 kolejnym dowodem na to ze we wiezy polnocnej nie bylo tak zle jak gadali bylo to ze ekipa strazacka schodami ewakuacyjnymi weszla na pietro 78 i tam dogaszala pozar i dali informacje do bazy ze pozar jest powoli dogaszany./// Po7 wieze po upadku byly tak rozsypane ze nie bylo sladow po 48 grubych poteznych kolumnach ktore byly stalowym kregoslupem tych budynkow. Wszystko bylo poscinane na male kawalki. W gruzach nie bylo praktycznie ani jednej osoby w calosci. Nie bylo biurek krzesel czegokolwiek w miare w calosci wszystko bylo w drobnych kawaleczkach co dowodzi na to ze byla tam ogromna liczba ladunkow wybuchowych. Poczytaj sobie o katastrofach budowlanych jak wygladaja zwloki a jak wygladaly pod gruzami WTC i gow...o prawda ze to spadajaca stal pociela tysiace ludzi na drobne kawaleczki. Tysiace cial bylo zmasakrowane ladunkami wybuchowymi. NAPRAWDE ZASTANOW SIE NAD TYM CO NAPISALEM I ODPOWIEDZ SOBIE NA PYTANIE DLACZEGO OBIE WIEZE BYLY TAK ROZSYPANE NA KAWALECZKI NAPRAWDE MALE I DLACZEGO NIE BYLO SAMOLOTU W PENTAGONIE ITP. NIE BEDE SIE DALEJ ROZPISYWAL BO WSZYSTKO ZNASZ Z TV ALE MIEJ OTWARTY UMYSL BO WIERZAC W BAJKE ZE WIEZE ZAPADLY SIE W 12 SEKUND PRZECZYSZ SAM SOBIE I PRAWOM FIZYKI.

ocenił(a) film na 6
punisher822_filmweb

Wieze sie zapadly obie w 12 sekund ale nie przez samoloty ktore wylecialy rozsypane na zewnatrz ale wlasnie przez ladunki zamontowane na dlugo przed tym tragicznym dniem.

ocenił(a) film na 10
punisher822_filmweb

No witam serdecznie :)

Zanim przeczytałem Twój komentarz, obejrzałem sobie, dla zgrywy "11 września - niewygodne fakty". Ponoć nie sugerujesz się tym filmem, ale o dziwo! podajesz argument o ekipie strażaków, którzy dogaszali pożar na 78 piętrze, co stanowi dowód, że wcale nie było tam tak tragicznie - powtórzyłeś niemal słowo w słowo argument z filmu, na którym podobno się "nie opierasz" Pszypadeg? Nie Sondze!! :D

A teraz do rzeczy - nie zamierzam wchodzić z Tobą w polemiki ani tym bardziej się kłócić z jednego, prostego względu - każdy ma swoją rację, tylko że ja potrafię uszanować Twój pogląd na temat tego wydarzenia, a Ty na mnie najeżdżasz, że łykam jak pelikan wersję podawaną przez TV.

Spoko, potrafię to zrozumieć. Jak powiedział Wołoszański - takie teorie spiskowe to nic nadzwyczajnego, zwłaszcza po takim wydarzeniu. W Stanach do dziś ludzie bardzo posunięci w latach drą mordy, że Pearl Harbour to był zamach rządu, który chciał wkręcić kraj w drugą wojnę światową.

Pro po historii? Kojarzysz aferę Watergate? Jeśli nie, to zgoogluj, poczytaj i zastanów się nad tym - skoro rząd nie potrafił przygotować takiej marnej prowokacji związanej z wyborami prezydenckimi, to jak do *** mógłby przygotować zamachy terrorystyczne?

Wiem, wiem, inne czasy, inna władza, argument jest inwalidzki - ale tylko na pozór. Skoro w latach siedemdziesiątych dwóch typów (DWÓCH!!! Woodworth i Bergstein - chyba tak pisze się ich nazwiska) odkryło aferę Watergate, to nikt, dosłownie NIKT nie zorientowałby się, że ładunki wybuchowe są podkładane pod światowe centrum handlu??????????

-No witam Pani Jadziu, jak mija dzień??
-Ooooo Panie Grzesiu. Panie Grzesiu!!! Normalnie nogów nie czuję! Razem z Kryśką całe dwadzieścia pięter C4 obłożyliśmy no mówię Panu, koszmar....
-no Pani Jadziu, rozumiem, ciężka praca, mogę współczuć....
-tak, panie Grzesiu, tak, dziękuję za zrozumienie! No, to ja jeszcze trochę kordytu po kiblach poupycham i spadam. Aha! I niech pan pamięta, że tutaj 11 września nikogo ma nie być bo jak to wszystko je*****!!!!!
-Tak Pani Jadziu wiem, dostaliśmy wszyscy na maila ostrzeżenie, spoko, posiedzimy razem przed telewizorem, zapraszam Panią na widowisko.
-Och dziękuję Panu!!!!"

Ironizuję? Na pewno:) Wracając w poważniejsze tony to mogę powiedzieć, że też za małolata interesowałem się tematem, oglądałem dokumenty, (zanim powstał ten najh*******szy "niewygodne fakty") a co najważniejsze PAMIĘTAM ten dzień.

W "Niewygodnych faktach" było pokazane ujęcie z parkingowej kamery, umieszczonej tuż przy zaatakowanej ścianie Pentagonu. Na tych kilku klatkach widać sam wybuch i żadnego samolotu. Wiesz, że widziałem dokładnie to samo ujęcie, 12 lat temu? Na wszystkich kanałach, jakie odbieram do tej pory. Na każdym widziałem samolot, na KAŻDYM K****A !!!

Więc proszę Cię na przyszłość - z poglądami jest jak z ku***sem - to chore, gdy ładujesz je komuś na siłę!

Szanuj zdanie innych, jeśli sam chcesz być szanowanym.

Szacunek!

ocenił(a) film na 6
Einshaew

DZIWNE JEST TO CO PISZESZ BO OBRAZSZ MNIE WMAWIAJAC MI ZE CYTUJE TYLKO SLOWA Z FILMU 'NIEWYGODNE FAKTY' A JAKBYS NIE WIEDZIAL TO OD 2002 ROKU DO TERAZ OGLADALEM BARDZO WIELE DOKUMENTOW NA TEN TEMAT WIEC NIE MASZ PRAWA MI WMAWIAC CO JAK TYLKO OGLADALEM I CZYM SIE KIERUJE... A zreszta wywiady ze strazakami nie byly tylko w tamtym dokumencie ale we wielu innych i potwierdzili tamte slowa ze w jednej z wiez do 78 pietra dogaszali pozary i gdybys zauwazyl na chwile przed upadkiem wiezy pierwszej wyraznie ilosc wydobywajacego sie dymu spadla wiec nie klamali strazacy ze tak wysoko sie dostali. A gdybys nie wiedzial ponad 60% amerykanow nie wierzy w oficjalna wersje i popieraja slowa o INSIDE JOB. A zreszta na to nie jestes w stanie odpowiedziac dlaczego 414 metrowy kolos zawalil sie w 12 sekund a gdzie kur...a prawa fizyki gdzie swobodne spadanie gdzie opor setek ton stali betonu itp. Wiem ze do upadlego bedziesz bronil oficjalnej wersji ale nie jestes w stanie udowodnic jak to mozliwe ze byl taki rozprysk elementow budynkow i dlaczego wszystko sie rozwalilo na taki pyl wygladajacy idealnie jak CONTROL DEMOLITION. O WTC7 komus takiemu jak ty nie bede nawet mowil bo mi zaraz wyjedziesz z textem ze budynek sie zawalil w 6 sekund do samego metra od pozaru ;-) ale gdybys byl troche kumaty a nie ZADRZUMIONY SCIEMA RZADU AMERYKANSKIEGO to bys wiedzial i znal fragment wywiadu z wlascicielem WTC1,2,3,4,5,6,7 silwerstirnem ze mowil ze POSTANOWILISMY WYBURZYC WTC7. To sa namacalne dowody ze ladunki byly wszedzie dlugo przed tym dniem w 3 wiezach. TO NA TYLE BO FANATYKA NIE PRZEKONAM PISANIEM I NIE BEDE PISAL O PENTAGONIE BO TY I TAK BEDZIESZ TWIERDZIL ZE NA TYM JEDNYM JEDYNYM FILMIE WIDZISZ SAMOLOT WIELKI SKORO GO WCALE TAM NIE BYLO. GDYBYS NIE WIEDZIAL OKOLICE I SRODEK PENTAGONU BYLY OKRSZONE KAMERAMI I WIELE KAMER BY TO NAGRALO A JEST TYLKO JEDNO JEDYNE NIEWYRAZNE NAGRANIE NA KTORYM NIE MA 30 METROWEGO SAMOLOTU. To na tyle bo i tak bedziesz bronil oficjalnej wersji...

ocenił(a) film na 10
punisher822_filmweb

Na pewno ja tutaj jestem fanatykiem? Na pewno? Napisałem wyraźnie - chcesz wierzyć w INSIDE JOB - wierz! Nie bronię Ci! Ale nie drzyj mordy, że to tylko ty masz rację. I NA PRZYSZŁOŚĆ WIĘCEJ CAPSLOKÓW!! WIĘCEJ K****A JAK NAJWIĘCEJ!!!!

Einshaew

proponuję zobaczyc i spróbowac obronic oficjalną wersję 11.09

9/11 - Wielka Amerykańska Operacja Psychologiczna [PL]
https://www.youtube.com/watch?v=BE2a4Q3bhm0

Zdemaskowane amatorskie nagrania wież WTC 1/3
https://www.youtube.com/watch?v=RrTRhr1niJg

9/11 - Nuklearne wyburzenie WTC - Dimitri Khalezov [PL]
https://www.youtube.com/watch?v=M0kHTKg0Ptc&index=4& list=PLU7dbyFGr-LR1vOGVfO3gKgGt4s_HlYN0

9/11 - 5 minut [PL]
https://www.youtube.com/watch?v=1Q9MzeRCMQA&index=7& list=PLU7dbyFGr-LR1vOGVfO3gKgGt4s_HlYN0

Cała prawda o ataku z 11 września (napisy PL) 1/5
https://www.youtube.com/watch?v=qpbTfp9kHpI&list=PL92100 3CA113D7386&index=1

9/11: Explosive Evidence - Experts Speak Out | Polskie napisy
https://www.youtube.com/watch?v=xyl9g8pKMOc

[The Pet Goat] Zamach na World Trade Center (Mega Kłamstwo XXI Wieku)
https://www.youtube.com/watch?v=vdggt4K2PTE

Alex Jones Martial Law CZĘŚĆ 1/16 (napisy PL)
https://www.youtube.com/watch?v=6o7DE2sWBAA&list=PL5FF1E BEDFDA8477B

Fahrenheit 911
https://www.youtube.com/watch?v=dsr85tw848k

9/11 - Loose Change 2nd Edition [Lektor PL]
https://www.youtube.com/watch?v=INJZ0syCewE

jeszcze:
Akta Nr 9.11- Aktenzeichen 11.9. ungelöst
11 Wrzesnia.Niewygodne Fakty ostateczna wersja-Loose Change Final Cut
11.Wrzesnia.Pytania.Bez.Odpowiedzi-Loose.Change.9.11.An.American.Coup

ocenił(a) film na 10
przemez2

Sorry ale niepotrzenie się wysiliłeś przy wynajdowaniu linków i tworzenia posta - nie zamierzam obejrzeć żadnego z ww. fimów, sorry.

Nie mam zamiaru rozpoczynać kolejnej spiy więc wyjaśnię to jeszcze raz, na spokojnie. Jest grupa ludzi, która wierzy własnym oczom, i jest taka grupa, która uwierzy w to, co im powiedzą/pokażą inni.

Teorie spiskowe o 11 września przez ponad dziesięć lat urosły do teog stopnia, że na YT natknąłem się na 4 godzinny dokument (!!!) który "udowadniał" że wieże zawaliły się w wynkiku...

podziemnej eksplozji nuklearnej O.o....

więc w tym temacie mówię dziękuję, dobranoc i życzę miłej nocy. Pozdro

Einshaew

No a teraz to ja widziałem film jak UFO strzela laserem - stąd zawalenie.
Takie teorie nie z tej ziemi są tworzone przez same służby żeby te które są bliżej prawdy w tym szambie utonęły i rozmyły się.