PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=546975}

127 godzin

127 Hours
7,1 129 497
ocen
7,1 10 1 129497
6,5 28
ocen krytyków
127 godzin
powrót do forum filmu 127 godzin

film nie zachwyca

ocenił(a) film na 5

Czyn którego dokonał aron faktycznie jest niewiarygodny i zasługuje na wielki szacunek!!!!ale jako całość filmu ogólnie nudna.czytając wikipedię.w 1minutę dowiedziałam się wszystkiego to co w filmie trwało 1,5 godziny

shira8989

No co ty naprawde? Porownywac film do wikipedii zenada.

ocenił(a) film na 8
shira8989

Poważnie?! Nie radziłabym się sugerować tym, co ktoś niezadowolony napisał na Wikipedii. Niby nic się nie dzieje, ale nominowana do Oskara gra aktorska Jamesa Franco zasługuje na trochę uwagi, naprawdę. Człowiek się przyłożył... Bądźmy poważni.

shira8989

...a ja uważam inaczej - co to za odwaga? Facet po prostu ratował sobie życie - nie za bardzo miał wyjście. Natomiast film całkiem interesujący jak o tak ogólnie debilnej sytuacji.
Pozdrawiam

pan_troglodytes

"Facet po prostu ratował sobie życie - nie za bardzo miał wyjście."

Czyli uważasz, że "po prostu" każdy zrobiłby to samo, tak? ;)

zweistein

nie wiem czy "każdy", on nie miał za bardzo nomen omen "wyjście" - natomiast jego zachowania od początku są "słabe", jak na samotną wycieczkę - np. słuchawki na uszach nie pozwalały mu usłyszeć niepokojących dźwięków skały (luźny blok wydaje innych odgłos), ponadto w takich przypadkach, po pobieżnym zbadaniu "że nic Ci nie jest" trzeba działa natychmiast, póki działa adrenalina (która daje "nadludzkiej" siły i przede wszystkim znieczula) - potem już tylko jest gorzej co było widać na filmie...

pan_troglodytes

Czyli jednak nie każdy odetnie sobie rękę, prawda? ;)

zweistein

to zachowanie z pewnością przykre lecz instynktowne :-) moja rada (niestety z doświadczenia): ulegając wypadkowi trzeba ocenić poziom strat - jeśli oceniamy, że są duże trzeba działać szybko, póki działa adrenalina... jeśli oceniamy, że niewielkie, należy poczekać na spadek poziomu adrenaliny, gdyż można sobie samemu zrobić krzywdę :-)

pan_troglodytes

"Instynktownie" odciął sobie rękę? Na pewno? ;)
I każdy równie "instynktownie" by postąpił?

zweistein

człowiek to też zwierzę i to drapieżne - wilk woli sobie odgryźć łapę niż tkwić w potrzasku :-)
a śmierć z pragnienia jest gorsza niż życie bez ręki - rachunek jest prosty :-)

pan_troglodytes

Czyli odpowiedź na moje pytanie brzmi "tak"?

zweistein

nie :-)

pan_troglodytes

Też miałem takie wrażenie.

ocenił(a) film na 8
pan_troglodytes

Bardzo dobre spostrzeżenia :). Wogóle nasz bohater zachowuje się bardzo nieodpowiedzialnie. Słuchawki na uszy to już spora przesada. Dość że sam przemierza kanion to nie ma nawet telefonu przy sobie. Raczej i tak nie miał by w tej szczelinie zasięgu no ale gdyby doznał kontuzji w innej części kanionu to kto wie. Poza tym Aron zachowuje się tak jakby szukał kłpotów. Wszędzie zagląda , wspina się , skacze ze skały na skałę, nawet wywrotka na rowerze nie robi na nim wrażenia. A przecież "głupie" złamanie nogi na pustyni może skończyć się tragedią. Szukał śmierci i o mało nie znalazł.

ocenił(a) film na 5
shira8989

Dla mnie również większość filmu to nudy.

ocenił(a) film na 8
shira8989

Niezły argument. Może w ogole przestań oglądać filmy a skup się na wikipedii. Zaoszczędzisz sporo czasu.

ocenił(a) film na 6
shira8989

Czytałem książke i mogli zrobić ten film ciut inaczej. Takie przerywniki z tym co sie dzieje poza kanionem. W sensie, rodzina, praca, powolna akcja ratunkowa. Wtedy wydaje mi sie ze film byłby żywszy.

ocenił(a) film na 4
Ipog

Też mam takie wrażenie. Niby są pokazane jakieś jego przemyślenia, później już w zasadzie omamy. Nie zmienia to faktu, że cały film jest oparty na nudnym monologu z kamerą.
Ale poza tematem, według mnie ta historia to w ogóle nie jest dobry materiał na pełnometrażowy film fabularny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones